Şimdi Ara

Ankilozan spondilit ve Askerlik (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233
Cevap
4
Favori
50.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bitmesin

statü kısa dönem er. şuan yapılan askerlik (kışla + hava değişimi): 14 gün

son durum: 15 gün hava değişiminin 8. günündeyim.

gata ve izmir asker hastanelerince tanılarım:

1-Gata romatoloji ankilozan sipondilit. anti TNF tedavi Simponi ilacı (15 gün hava değişimi +kontrol + 90 gün h.v. + kontrol +90 gün h.v. değişimi + kontrol) geçmiyosa, ki AS geçmiyor = Elverişşiz.

2-aritmi. (raporlu ilaç beloc)

3-obezite. (şuan üst sınırı geçtim. bunun gereği 6 ay hava değişimi. sonrasında kontrol yine fazlaysa = Elverişşiz.

Arkdaşlar bu bilgiler ışığında, sürekli gataya ve hastanelere gitmek istemiyorum.ilaç almak için çok uğraştırıyorlar. onlarda AS hastalığının geçmediğini bilmelerine rağmen prosedür böyle diyorlar. sürekli hava değişimi vs. almak istemiyorum. askerlik bağından dolayı işe gidemiyorum. 675 tabi memurum. yüzme tedavi vs. bunlar parayla olan şeyler. iş yok para yok mağduriyet var.

>HASTALIK VE ARIZALARIN BİRLEŞMESİ<

Madde 22

Yükümlü, er ve erbaşlarda tesbit edilen birden fazla hastalık veya arıza sekelleri ayrı ayrı olarak Hastalık ve Arızalar Listesinin A dilimlerindeki askerliğe elverişli fıkralarına girdikleri halde, bu hastalık ve arızaların toplamı kişinin askerlik görevi yapmasına engel olacak nitelikte ise, sağlık kurullarınca bu kişiye “Askerliğe elverişli değildir” işlemi yapılır.

her doktor ayrı ayrı karar verip işlem yapıyor. ben hepsinin bir değerlendirilmesini istiyorum. bunu nereye söyleyebilirim bu bilgiler ışıgında neler yapabilirim. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmusunuz ? :(

Bu kadar hastalığa rağmen sizi nasıl askere aldılar???Bir dilekçe yazın sağlık yeteneği yönetmeliğindeki madde 21 ve Madde 22'den bahsedin ve hastalıklarınızı sıralayın.Normalde itirazlar askerliğe başlamadan önce askerlik şubesine yapılıyor ama siz asker olduğunuz için itirazınızı nereye yapacaksınız bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 24 Mayıs 2014; 4:35:26 >

• arkadaşlar şunu sormak istiyorum. ben de AS liyim ve kasım da askere gideceğim. çürük raporu almak için askerlik işlemlerine başlamadan önce mi müracaat etmek gerekiyor yoksa askere gidip başladıktan sonra mı. cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler. . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_kelem

arkadaşlar şunu sormak istiyorum. ben de AS liyim ve kasım da askere gideceğim. çürük raporu almak için askerlik işlemlerine başlamadan önce mi müracaat etmek gerekiyor yoksa askere gidip başladıktan sonra mı. cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler. . .

Askere gitmeden önce,askerlik şubesinde söyleyeceksiniz oradan aile hekimine yollayacaklar oradanda askeri hastaneye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

arkadaşlar şunu sormak istiyorum. ben de AS liyim ve kasım da askere gideceğim. çürük raporu almak için askerlik işlemlerine başlamadan önce mi müracaat etmek gerekiyor yoksa askere gidip başladıktan sonra mı. cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler. . .

Askere gitmeden önce,askerlik şubesinde söyleyeceksiniz oradan aile hekimine yollayacaklar oradanda askeri hastaneye.

Aynen öyle. Askerde söylersen işler çok karışır komutan yok ben anlamam seni yollamışlar demekki sağlamsın hadi bi 500 şınav çek yoksa palaskayı yersin der küfür eder. En iyisi askere gitmeden önce kesin bir dille bunu belirt ve hiçbir şekilde askere gitmek istemediğini söyle. Ama kasım da gideceğim demişsin. Askere gitme kararını aldırdınmı yoksa daha aldırmadınmı ? hani aile hekimine vs gittinmi ?

• Yok yok karar falan aldırmadım daha. Sadece Şubeye sordum ne zaman askerim diye o da kasım da askersin dedi.Yani herhangi bir işlem yapmadım daha.
  • patron995 kullanıcısına yanıt
    "hiçbir şekilde askere gitmek istemediğini söyle" derken kime söyleyecem bunu ve benim böyle söylememin bi etkisi olur mu. .Zaten hastalık malum. Onlar anlamaz mı.
  • quote:

"hiçbir şekilde askere gitmek istemediğini söyle" derken kime söyleyecem bunu ve benim böyle söylememin bi etkisi olur mu. .Zaten hastalık malum. Onlar anlamaz mı.

Etksi olur başkan .
    Seni muane eden doktora belirteceksin.
    Ağrılarım çok fazla oluyor yürüyemiyorum bile kesinlikle gitmek istemiyorum de.
    O iyi bir doktorsa gerekeni yapar.
    Hangi hastane bu arada ?
  • patron995 kullanıcısına yanıt
    Hastane daha belli değil kasımda asker olacaklar için eylül de herhalde müracaat etmek gerekiyormuş. Şuan sadece araştırma yapıyorum. nasıl yol izleneceğinin öğrenmeye çalışıyorum.
  • ayrıca Kasım celbinde sevke tabi askerlerin sağlık raporları için 1-30 eylül arası müracaat etmeleri gerekiyormuş . . .
  • quote:

ayrıca Kasım celbinde sevke tabi askerlerin sağlık raporları için 1-30 eylül arası müracaat etmeleri gerekiyormuş . . .

Arkadaşlar mrb, ben 2 yıldır ankilozan spondilit teşhisi ile ilac kullanıyorum, bunu 5-6 ayını ilaç kullanmadım bıkmıştım cünkü, ancak bir kac gündür kalçamdaki eklemlerde tutulma oldu ve hic gecmiyor yürürken agrılar oluyor bende bu nedenle doktora gittim, kan degerlerin iyi dedi, askerligimden bahsediyordum ki sen istersen askere gitmeyebilirsin öle duymustum dedi bende araştırdım ve buraya kadar geldim, ben tecilimi bozdurup kasım ayı icin müracat yaptırdım ve kısa dönem olarak gitmeye karar almıstım, tekrar şubemi arayınca eylül ayında gel bi dediler, şimdi ben Gaziantepte ikamet ediyorum memurum, benim napmam gerekiyor, askerlik şubesine gitsem beni ankaraya mı gönderiyorlar ? bizim burda Gaziantep tıp fakultesinde romatoloji bölümü var yoksa burayamı yollarlar, ve birde kan degerlerim iyi die acaba askerlige yollarlar mı ? ben gitmek istemiyorum cünkü ayakta 1 saat durmak imkansız gibi, ikide bir sekil degistirmem gerekli kalca eklemlerde tutulma ve topkuta agrı var ancak sırtımda egrilik yok , nasıl ispatlıcam ki bu işi, yardımcı olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SenfoMy -- 19 Ağustos 2014; 20:26:45 >

• SenfoMy S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. bende şubeye gitmiştim eylülde geleceksin dediler. öncelikle bulunduğun İlde askeri hastaneye sevk ediyorlar ordan sonuç çıkmazsa ki çıkmaz, onlarda seni gata ya gönderiyor. orda da 1-2 hafta kadar süren bi süreçten sonra çok büyük ihtimal ki 1 yıl erteleme verip ertesi yılda çürük raporu veriyorlarmış. Aynı dert bende de var araştırdığım kadarıyla süreç böyle olacak. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen. . .
  • quote:

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. bende şubeye gitmiştim eylülde geleceksin dediler. öncelikle bulunduğun İlde askeri hastaneye sevk ediyorlar ordan sonuç çıkmazsa ki çıkmaz, onlarda seni gata ya gönderiyor. orda da 1-2 hafta kadar süren bi süreçten sonra çok büyük ihtimal ki 1 yıl erteleme verip ertesi yılda çürük raporu veriyorlarmış. Aynı dert bende de var araştırdığım kadarıyla süreç böyle olacak. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen. . .

ben Gaziantepteyim en yakın askeri hastahane iskenderunda var, orayamı yollarlar ki, Eylül de dediler bana da, ilk haftası başvruya gidicem, umarım kan tahlillerine çok önem vermezler, bende agrılar cok oluyor ama nedense kandaki deger cok düsük çıkıyor,

Arkadaşım gelişmeler olursa burdan paylaşır mısın. .Askerlik şubesine sordun mu giderken hangi belgeleri götürmek gerekiyormuş. .
  • quote:

Arkadaşım gelişmeler olursa burdan paylaşır mısın. .Askerlik şubesine sordun mu giderken hangi belgeleri götürmek gerekiyormuş. .

Hocam mrb, olur tabiki sende yazarsan sevinirim, ben aradım da bana eylülde gel dediler, gitmeden önce tekrar ararım sorarım ama sanmıyorum, büyük ihtimal bi dilekce yazarız ve bizi sevk ederler . ama nereye nasıl sevk ederler, Ankara gata istesek hemen yaparlar mı? Gata sorun cıkartmıyor diyorlardı, birde benim tahlillerde pek sorun cıkmıyor ama tutulma ve agrılar cok, korkuyorum doktor saglam dicek diye, hem dizim ve topuk en cokta belim ve kalçam tutuluyor,
    Tahlillere takılma sen. Hastalık olduğuna dair rapor var mı elinde. Varsa zaten hastalık olduğu için verildi o rapor sana boşuna verilmedi.
    Gerçi dediklerine göre askeri hastanede senin aldığın raporlara bakmadan kendileri yeniden tahlil ve muayene ediyorlarmış.
    Bildiğim kadarıyla önce bulunduğun ildeki askeri hastaneye, yoksa yakın illlerdeki askeri hastaneye gönderip sonra GATA ya gönderiyorlarmış. Keşke direk GATA ya gönderseler en güzeli olur tabi. Ve de GATA da 1 Haftadan önce işini bitiren duymadım ben. Hatta Yakın zamanda giden birisi 2 haftada ancak bitmişti işi. Ama onun hastalığı AS değil başka birşeydi.. .
  • quote:

Tahlillere takılma sen. Hastalık olduğuna dair rapor var mı elinde. Varsa zaten hastalık olduğu için verildi o rapor sana boşuna verilmedi.
    Gerçi dediklerine göre askeri hastanede senin aldığın raporlara bakmadan kendileri yeniden tahlil ve muayene ediyorlarmış.
    Bildiğim kadarıyla önce bulunduğun ildeki askeri hastaneye, yoksa yakın illlerdeki askeri hastaneye gönderip sonra GATA ya gönderiyorlarmış. Keşke direk GATA ya gönderseler en güzeli olur tabi. Ve de GATA da 1 Haftadan önce işini bitiren duymadım ben. Hatta Yakın zamanda giden birisi 2 haftada ancak bitmişti işi. Ama onun hastalığı AS değil başka birşeydi.. .

evet malesef uzun sürüyomus işlemler, arkadaşla konustum o gittigi şubeye cok ısrar etmiş, gata da ancak olur die filan, kabul etmişler, bende gidip konuscam o zaman, bakalım olcak mı, ben yakın yerleri aradım hicbirinde romatoloji yokmus, rapor cıkartmadım hic, cıkartıcaktım sonra millet işe yaramıyor diyince birde onunla vakit kaybetmiyim dedim.

• allah bu hastalığın bin belasını versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: patron995

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Aynen öyle. Askerde söylersen işler çok karışır komutan yok ben anlamam seni yollamışlar demekki sağlamsın hadi bi 500 şınav çek yoksa palaskayı yersin der küfür eder. En iyisi askere gitmeden önce kesin bir dille bunu belirt ve hiçbir şekilde askere gitmek istemediğini söyle. Ama kasım da gideceğim demişsin. Askere gitme kararını aldırdınmı yoksa daha aldırmadınmı ? hani aile hekimine vs gittinmi ?

Hocam bende kasımda askere gidicem ve karar da aldırdım, sonradan duydum AS nin askerlige engel oldugunu ve bende şubemi aradım, bana kasımda sülüsler dagıtılırken gel öyle yapalım dedi, ne yapmam gerekiyor, karar aldırdıysam?

• merhaba arkadaslar

agustos ayı ıcınde bende gıttım kasım donemı ıcın askerlıge basvurdum erken sevk basvurusunda bulundum 2 yılda tecıl hakkım var. orda forum doldururken hastalıgımı yazmamıştm . daha sonra arastırdım askerde baya sorun olabılecegınn farkındayım . eylul ayı ıcınde tekrar askerlık subesıne gıttıgımde yanı bugunlerde bıraz gec kaldım ama sevk yaparlarmı? su an ıstanbuldym ıstanbulda gata var sanırımn buraya sevk yapsalar muayene ne kadar surer acaba kasım a kadar yetısmezse askerlık baslayana kadar ne olacak? askerlıgı sevk yapınca askıya mı alıoılar?
  • Ahmet mrb, öncelikle Gülhane askeri tıp, istanbul degil Ankara da, ve eğer agustos ayında gidip muracat ettin ve kasımda askere gidicen dedilerse, bilki eylül ayında senin başvuru yapman olmuyor, senin kasıma yakın 27 ekimde filan askeri belgen cıkınca, hemen askerlik şubene gidip askeri hastahaneye sevkini istemen gerekli, agustosta belirtseydin eylül ayında işlem yapıyorlardı, ben araştırdım benimde öyle cünkü
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.