Şimdi Ara

(Anket) TM Bölüm Önerisi Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

(Anket) TM Bölüm Önerisi Yardım

(En Son Oy Tarihi: 9.7.2021)
Giriş
  • sizce hangisi tercih edilmeli? bu bölümlere ilgim var elbette zaten istemediğim bölümü yazmam. neden seçtiğinizi ya da neden seçmediğinizi de yazarsanız bilgi paylaşımı açısından sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broness -- 13 Ağustos 2018; 18:32:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam galatasaray işletme derim eğer hukuka karşı bir aşkın yoksa çünkü 2 dille mezun olacaksın artı gs markası ile iş hayatında çok başarılı olabilirsin ama ben avukat olmak isterim savcı hakim olmak isterim dersen o zaman da tercihin istanbul olmalı bahçeşehiri felan hiç tavsiye etmem psikoloji bölümü bence balon
  • Yallah allah versin
  • oylarınız için teşekkürler beyler. bir de nedenini açıklarsanız çok daha iyi olur. uzun yazmanıza gerek yok yormak istemem sizi

• Hukuk cunku digerlerinde is imkanlari 0 a yakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoNickMan -- 10 Ağustos 2018; 13:18:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam galatasaray işletme derim eğer hukuka karşı bir aşkın yoksa çünkü 2 dille mezun olacaksın artı gs markası ile iş hayatında çok başarılı olabilirsin ama ben avukat olmak isterim savcı hakim olmak isterim dersen o zaman da tercihin istanbul olmalı bahçeşehiri felan hiç tavsiye etmem psikoloji bölümü bence balon
  • Bu listeye göre İÜHF ekoldur.Hukuk okumak istiyorsan elbette İÜHF derdim

Gsüleri eledim çünkü dili Fransızca tahmin ediyorum ki bir Fransız lisesinden gelme değilsin.Bu da belki seni ekstra zorlayabilir

Ayrıca GSÜ akademik kadro olarak güçlü olabilir ama kampüs yaşamı olarak bence çok eksik,küçük bir okul ve etkinlikler kısıtlı.

Diğerleri hakkında pek fikrim yok
  • Hocam mfyim ama gs işletme göz kırpıyor 😁

• oylar başa baş oldu gsü ve iü arasında. biraz daha oy gelse iyi olur. ikinci kez sınava girdim ve gsü de hazırlığı geçemezsem diye korkuyorum. yoksa fransızca öğrenmek çok iyi. hukuk da eşit ağırlığa geçme sebebimdi.

• sıralamanız kaç acaba?
  • özyegin ekonominin imkanlari cok iyi hocam, yurt disinda referans da oluyor size. hukukta globalleşemezsiniz.

• burda iühf ekol falan diyenler isletme-iktisat isteyen tipler hocam. bu ülkede hukukun üstünlüğü gecerliligini yitirmiştir. yeni dünya alanlarina yönelmen senjn icin dogrusu olacaktir.

• Sayın hocam listede 4 farklı anadal yani 4 farklı meslek var öncelikle mesleğinizi seçmenizi öneririm iş kaygınız para kaygınız varsa istanbul hukuk yazmanızı önerebilirim sadece hayırlısı olsun hakkınızda

• Cax10 C kullanıcısına yanıt
    bölüm olarak işletme psikoloji hariç diğerlerine ilgim vardı. psikolojiyi tanıdık psikologlarla konuşup sildim kafamdan ama genel olarak hepsini severek okurum. sevmediğim bölümler değil. benim derdim iş ve elbette maaşı.

• glisalih kullanıcısına yanıt
    en çok onunla iü arasında kaldım. galatasarayı şimdilerde düşündüm sadece. özyeğin güzel ama okul hayatım yurt-okul-haftasonları ev olarak geçecek. oradan nereye gidebilirim ki haftaiçi gezmeye dolaşmaya. yanlış anlaşılmasın öyle ortamcı falan da değilim ama böyle de yaşanacağını düşünmüyorum. üstelik evim de bahçeşehirde. yoksa imkanları cidden çok iyi

• Broness kullanıcısına yanıt
    hocam bu süreçte bu detaylari düsunmeniz yersiz bence. iühf tercih ederseniz de derslerin yoğunlugundan kafayi kaldiramayacaksiniz ayni hesaba dönecek iş. böyle önemli bir tercihi bu sekilde düsünerek ilerde pisman olmanizi istemem acikcasi.

• Yurtdışı hedefin varsa hukuk önermem. Diğerleri icin yurtdışı olanaklari ve uyum süreci daha kolay ve kısa

• Hocam ankete baktığımda okul konusunda seçici olduğunu ve bölüm olarak da kafanın karışık olduğunu görüyorum. Bölüme karar vermelisin öncelikle. Top 5 üniversiteden işletme iktisat mezun olup iş imkanı sıfıra yakın demek dünyadan haberinin olmaması demektir. Eğer geniş yelpazede düşünüp yabancı dil öğrenerek, yurt dışı fırsatlarını da düşünüyorsanız işletme/iktisat derim.

Ben 7k sıralama ile odtü işletme yazacağım. Sene başından sonuçlar açıklanana kadar hukuk diyordum ama isteklerimi geç fark ettim. Tercihimi de bu yönde yapacağım. Zaman daralıyor kararınızı doğru verin. İyi tercihler
  • eğer mat2yi çok sevmiyorsan mat2 manyağı değilsen (calculus) benim sana önerimdir hukuk oku
    ayrıca iyi bir yerde hukuk okursan her zaman saygınlığı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestofmath -- 11 Ağustos 2018; 0:48:6 >
  • NoNickMan kullanıcısına yanıt
    Hukukta zaten sana hemen 10binlik dava veriyorlar

• Broness kullanıcısına yanıt
    İü hukuk ya da gslerden birini yaz. Bana kalsa şuanki kafamla gs yazardım, 3 sene önce hukuk :) (2015 girişliyim hukuk okuyorum)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.