Şimdi Ara

Ankastre Kutusu ve Topraklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle hattım Vdsl 17Profile A bandında 400 Metre uzaklıktaki Saha Dolabına bağlı. Evimde gelen hat 60 metre ötedeki ankastre kutusuna direkt olarak bağlıydı. Hat zayıflama değerim 15,1 ve maksimum ulaşılabilir hızım ise 61 Megabit olarak gözükmekteydi. Ben ankastre kutusunu açtım ve hattımın bağlı olduğu kabloyu krone den çıkartıp bir birlerine direkt bağlantı yaptım. Lakin modem arayüzünü kontrol ettiğimde her hangi bir sinyal alma durumu söz konusu değildi. Tekrar kabloları krone sıkıştırdığım zaman ise sinyal geri geliyordu. Peki kronun bağlı olduğu topraklama hattımı yoksa başka bir şey mi sinyalin yok olmasını sağlıyor? Kronda kablolar bağlı iken sinyal var iken kabloları krondan çıkartıp direkt bağlantı sağladığımız da neden sinyal tamamen gidiyordu? Eğer ki topraklama veya ona benzer bir şey var ise kronun takılı olduğu metal levhaya alttan kalın bir uç bağlı, oradan alacağım bu kabloyu iki uçtan hangisine ilave yaparak topraklamayı sağlaya biliriz? Ben kroneden bağımsız olarak kabloların bir birlerine direkt olarak bağlanmasını istiyorum. Amacım direkt bağlantı sağlamak. Çünkü evime kadar geldiğinde 1 adet ek kablo vardı ben aradaki eki kaldırdığımda 3 megabit gibi fark etti, kroneden çıkartıp direkt bağlantı yaparsam hat zayıflama değerinin biraz daha azalacağını düşünüyorum. Sizlerin yorumu nedir?

• Bağlarsın alakası yokki kabloların uclarını aç.
  • Yalnız kroneden kabloları çıkartıp direkt bağlantı yaptığımda sinyal hiç bir sekilde almadi. Lakin kron üzerinden aldı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.