Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi [TANITIM 2023] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
24
Favori
28.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam geçen seneye kadar Samsun'da idi. Ancak Rusya-Ukrayna savaşı sonrası okul Manisa'ya taşındı

• Hocam nasıl ya Ankara'da olmalı diye biliyorum ama siz öyle diyorsanız bursadadir
  • hocam tesislerdem sadece hukuçular mı yararlanıyor yoksa diğer bölümdekiler de yararlanabiliyor mu
  • ben de zamanında ilk 500'e girip burayı tercih etmiştim, sonra başka yeri mi tercih etseydim diye çük düşündüm. konuda ankara hukuk abartılmış. bu konuyu okuyarak giderseniz hayal kırıklığına uğrarsınız, fazladan beklentiye girmeyin. yeni mezunlar 2 bin liraya staj yeri bulunca bayram ediyor.

• Cumhuriyet Savciliğini kazanmam nedeniyle artik bu sene bu konuyu bu sene son kez güncelleyeceğim. Tüm hukuk fakültelerindeki arkadaşlarin da kendi fakültelerini benzer şekilde tanitmasi dileğiyle.

• hocam manavgattaki tesis kapandı mı biliyor musunuz
  • damakcatlatan kullanıcısına yanıt

Davalik olunmuş önceki işletmeci ile hocam. Bu sebeple pasif durumda şu an.

• Hayırlı olur inşallah hocam
  • güncellendi.

• Off hayallerimdeki yer 4k ile kacti , hayirlisi olsun

• kara parçası kullanıcısına yanıt

Sağlik olsun hpcam vardir bir hayir. Ben de ilk sene 76k yapmiştim LYS'de mezuna kalip derece ile kazandim, nasip işleri biraz da

• hocam kendinizi gelistirin diyolar da onerileriniz neler bakanliktan nasil staj ayarlayabildiniz tanidik olmasi sart mi
  • napiyorm N kullanıcısına yanıt

Hayir hocam. Hiçbir tandiğim yoktu. Bakanliklarin sayfalarini takip et orada başvuru duyurulari yayinlanir. Hukukta kendini geliştirmek :

1-Mesleki, C1 seviye ingilizce kas mutlaka.

2-3.00 üstü ortalama ile bitir

3-Çok fazla şehir, fakülte gez; hukuk dişindan insanlarla taniş (ben mezun olduğumda 1 sene avukatlik stajimi yaparken 1 kerecik kantinde taniştiğim gazetecilik okuyan kiz 2 adet dava getirmişti mesela)

4- Çok fazla avukatla taniş, ara ara FARKLİ hukuk bürolarinda staj yap (Bu sana muazzam bir network sağlar)

• Çocukluğumdan bu yana savcı olamk ve AÜHF'de okumak en büyük 2 hedefimdi. Öncelikle şunu söylemeliyim ki okul beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Özellikle Anayasa, Ceza, İdare gibi derslerde hocaların bilgisi derya deniz. Türkiye'nin en iyi kamu hukuku eğitimi veren hukuk fakültesinde olduğunuzu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Hatta diğer hukuk fakültelerinin aksine sadece doktrini öğretmenin yanında doktrini çokça da eleştirerek size oldukça sağlam bir hukuk nosyonu kazandırıyorlar. Dahası size şöyle bir şeyden bahsedeyim: hocalarımızın derslerinin ses kaydı alınıp direkt olarak yazıldığı notlar var. İmkanınız olursa, bu notlara ulaşırsanız notları okumanız kafanızda bir şeyleri netleştirecektir. Bu okulun size sağladığı networku sağlayabilecek başka bir hukuk fakültesi olduğunu düşünmüyorum. Aühf demek yıl içinde birçok yüksek yargı mahkemesi üyesi ile bir araya gelme şansı demek. Daha okulun ilk günü bile içerisi şampiyonlar ligi gibi oluyor. Bir duruşma izlemeye gidiyim derseniz, mahkeme heyeti büyük çoğunlukla Aühf mezunu oluyor. Bu sayede onlarla konuşma, dahası tanışma fırsatınız dahi oluyor. Hocaların ders anlatışı, kamu derslerinde bambaşka bir seviyede. Kesinlikle öneriyorum. İyi forumlar.

Ankara Üniversitesiyoutube
    Ankara Üniversitesi Online Tercih Günleri - Hukuk Fakültesi
    https://www.youtube.com/watch?v=zFObr_02PjQ&t=915s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xonsal -- 24 Temmuz 2023; 9:38:51 >

• Koç üni bile aühf reklami yapiyosa bu büyüklük şaka mi

• Yks20belki21 Y kullanıcısına yanıt

Değil.

• TAHA_Fe kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.