Şimdi Ara

Ankara Toyota Efe'nin dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
9.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay önce corolla almak için anlaştım efe plaza ile. Aracı babam gitti gördü, garajlarında kapalı duruyordu, hatta sonradan üstüne satılmıştır diye yazı da konuldu. Önce kaporayı, 3 gün sonra paranın tamamını gönderdim. Plaka işlemleri için vekaletname istediler, onu da gönderdim. İşyerinden cuma günü için izin aldım, perşembe akşamından gidip cuma arabayı teslim alacaktım. İzmir'de oturuyorum bu arada.
    Perşembe günü yola çıkmadan önce aradılar, dediler ki "biz bir yanlışlık yapmışız, garajdaki araba istediğiniz donanım değilmiş, 2 hafta sonra sevkiyatla gelecek aracı hemen teslim edebilirim". Ben de iş yerinden izin aldım, gelip kağıt işlerini yapalım dedim, gerek yok dendi. Sonraki hafta içi tekrar aradım ve bana denilen aynen şöyle "araca zam geldi, anlaştığımız fiyattan veremeyiz, 5000 lira daha verirseniz aracı satabiliriz". Bende "zaten parayı gönderdiğimi, herşeyi ayarladık ne demek şimdi bu" dedim, efe plazanın müdürü resmi birşey yok, böyle satamam dedi.
    Sonuçta aracı almadım, paramı geri aldım, ettiğim zarar da bana kaldı. Daha sonra birkaç kişiyle iletişim kurdum. Toyota'nın bu şekilde müşterilerini kandırdığını belirttiler. Genelde zam öncesi bazı bahaneler üretip aracı elinde tutarak zamdan sonra satmaya çalışıyorlarmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama toyota beni kazıkladı. Bilgi vermek amacıyla yazdım. Toyota ile alışveriş yapmayı düşünenler en azından ANKARA TOYOTA EFE'den uzak dursunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bone_slayer -- 30 Eylül 2015; 18:48:09 >

• fgercektende ahlaksizlik.antakyadaki oztoprak arabaya zam gelecek diye aradi toyota sahiplerini bunlarin yaptigi nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizden aldıkları parayıda size verene kadar işletmişlerdir .bunuda hesaba katmak var .

• biraz ses yükseltip "bu olayın sosyal medya da reklamını yapacağım, totoyta jponya'ya mail atacağım, yasal yollara da başvuracağım" deseydiniz arabayı alır giderdiniz.

tırnak içinde yazdıklarımı da yapın bence.
  • VW Miram Malatya'dan golf alacaktım haziran öncesinde (ben istanbuldayım), haziran zammı gelecekti pazartesi günü , ben arası perşembe günü buldum.
    ST ile telefonda konuştuk ettik , abi dedi hemen gönderebilirsen parayı hemen fatura keselim de zam yansımasın sana dedi.
    Hayatımda ilk kez konuştuğum adam bana bunu söyledi , sonra da ücretsiz olarak aracı VW Avek'e yolladı , Avekten testlim aldım .
    Adamın whatsappı hala var , konuşuyoruz vw olayları hakkında filan. Her seferinde yardımcı olmaya da çalıştı.
    İnsan var insan var , olayı VW olarak söylemiyorum , başka yerde farklı olabilir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMobile

VW Miram Malatya'dan golf alacaktım haziran öncesinde (ben istanbuldayım), haziran zammı gelecekti pazartesi günü , ben arası perşembe günü buldum.
    ST ile telefonda konuştuk ettik , abi dedi hemen gönderebilirsen parayı hemen fatura keselim de zam yansımasın sana dedi.
    Hayatımda ilk kez konuştuğum adam bana bunu söyledi , sonra da ücretsiz olarak aracı VW Avek'e yolladı , Avekten testlim aldım .
    Adamın whatsappı hala var , konuşuyoruz vw olayları hakkında filan. Her seferinde yardımcı olmaya da çalıştı.
    İnsan var insan var , olayı VW olarak söylemiyorum , başka yerde farklı olabilir .

Tmm vw 1 nmra blyrz

• r0x kullanıcısına yanıt
    hocam neler dedim, müdür de sonuçta resmi imza yok (gerçekten de yok, kağıt üstünde haklılar ama imza atmaya bile gelmene gerek yok, parayı gönderdin nasıl olsaya getirmişlerdi olayı), resmi imza olmadığı için satış yapamam dedi.
    Ha bir de şaka gibi şunu dedi, "istersen düşük donanımlı aracı anlaştığımız fiyattan vereyim". ?? buna cevap bile veremedim, dalga geçer gibi.. ayrıca gerçekten japonyaya ve toyota türkiyeye yazıyorum. hem e-mail hemde posta ile.
  • o donanim degilmis nedemek yahu ne ml olduklarini orda anlamaliydiniz.

Ama sizdede hata var bole durumlarda hemen sozlesme yapacaksin zamdi zurttu ilgilendirmez herhangi hir nedenle cayan 5 bin tazminat oder diye.

Soz ucar yazi kalir.

• Ne 5 bin ı gönderir ne de o bayiden aracı alırdım.

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bone_slayer

hocam neler dedim, müdür de sonuçta resmi imza yok (gerçekten de yok, kağıt üstünde haklılar ama imza atmaya bile gelmene gerek yok, parayı gönderdin nasıl olsaya getirmişlerdi olayı), resmi imza olmadığı için satış yapamam dedi.
    Ha bir de şaka gibi şunu dedi, "istersen düşük donanımlı aracı anlaştığımız fiyattan vereyim". ?? buna cevap bile veremedim, dalga geçer gibi.. ayrıca gerçekten japonyaya ve toyota türkiyeye yazıyorum. hem e-mail hemde posta ile.

takipteyim hocam, sonucu yazarsınız.
  • INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    öyle biliyorum, izmirde olduğumdan sözleşme için orada olamadım. dediğim gibi işten izin bile aldım, gidecektim ama hem aracı almak için, hemde sözleşme için ayrı ayrı gitmek zor geldi. onlarda parayı gönderdin, tamamdır diye davranınca çok üstüne gitmedim.hatanın bende onu kabul ediyorum, ama güven vermeye çalışıp sonra böyle yapınca insan sinirleniyor.
  • Yahu ne vw antipatisi varmış adam başından geçenleri anlatmış eksilemişsiniz.Vallaha forumda doğru bir şey yazmaya korkar oldum.
    Benim de son aracım vw idi aracı iş arkadaşım gördü watsupp dan resimleri gönderdi bende st ile irtibata geçtim.direk paranın tamamını gönderdim imza filan aracı 10 gün sonra teslim alana kadar atmadım gittim aracı alırken ve de ruhsat çıkarken attım.

• Son donemde toyota ile ilgili bu tarz şeyleri çok duymaya başladık . Kesinlikle o satış temsilcisinin zam geleceğinden haberi vardır . Zamdan önceki fiyattan al 5 bin cebe at sat temiz is geçmiş olsun para sizde gider başka marka alırsınız toyota kaybeder siz değil .

• VW yıkama yağlama turizim ticaret ltd. şti. sponsorluğundaki konumuza hoşgeldiniz.
  • Adam Vw de yaşadığı satış aşamasını paylasmis, eksi manyagi yapılmış. Ne desem bilmiyorum artık.

• Resmen fırsatçılık yapmışlar. Bugüne kadar görustgm her satis temsilcisi degil onay verdigim arabaya fazla para vermek, ellerindeki en az maliyetli arabayi bulmak icin elinden geleni yapmistir.

Bu olaydan sonra yetkili her Toyota merciini bilgilendirir sonrada üzerine basa basa sırf bu sebepten Toyota almaktan vazgectigimi başka bayide olsa daha ucuzada mal olsa belitridim

• Tam çakallık.

• bone_slayer B kullanıcısına yanıt
    Düpedüz terbiyesizlik bu nedir yani. Nasıl güvensin bu tecrübeden sonra insan markaya. Kapora demek araba senin demektir ticarette. Sonradan çark edeceksen neden kapora alırsın. O bayinin patronu her türlü zararı göze alıp o aracı size verirdi eğer düzgün esnaf olsaydı.

• Aynısı başıma gelse ortalığı ayağa kaldırırım. Sonuçta imza olmasada ortada bir havale veya makbuz vardır vede telefon konuşmaları. Hiçbir şkilde hakkı yanları yok. Toyota türkiyeye mail atın. Yada direk iletişime geçmeye çalışın. Yapılan çok büyük ayıp

• Şikayet edin bence, oyalamışlar sizi.Sattığı aracın donanımını bilmeyecek kadar cahilse kapatıp gitsinler.Sizin paranın değer kaybını karşılasınlar, hak kaybı var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.