Şimdi Ara

Ankara’da hafta sonu yasaklarında perakende ALKOL satmak yasaklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara valiliği il emniyet müdürlüğü tarafından alınan karar ile son tüketiciye hafta sonu yasaklarında 10-17 arası açık olan işlermeler bakkalar,tekel noktaları, marketler alkollü içecek satışı yapamıyacak gerekçesi pandemi

• Bir taraftan herkesin aynı çeşmeden abdest aldığı, herkesin üstünde günde yüz kişinin kirli ve yarı ıslak çoraplarıyla bastığı halıya defalarca alnını değdirdiği, gözlemleyebildiğim kadarıyla çok az insanın kendi seccadesini götürmeye çaba gösterdiği, safları sıklaştırmak gibi bir olguyu içinde barından ve sosyal mesafe kurallarına uyulmayan, fiziki ortamın yeterliliğiyle alakalı olarak çoğunda istenilse de uyulamayan ibadethaneleri açık tutarak müminleri Covid illetiyle kavurmaya çalışan CHP zihniyeti...

Diğer taraftan yılbaşında zamlanacağı alenen belli olan alkollü içecekleri insanlar zamlı fiyatlarıyla tüketmesin diye stokları eritebilmeleri için haftasonu yasağı koyan koca yürekli AKP.  

Biz bu kadar iyi bir yönetimi hakedecek ne yaptık?

• Alkol alınca korona mı bulaşıyor?
    Çay ya da ayran içince bulaşma olmuyor mu?
    Bu ne la nasıl ülke bu, birde reform falan saçmalıyorlar.
  • Mantıklı neden alkol alır ki bi insan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Mantıklı neden alkol alır ki bi insan ?

Vergisi çok devlete destek olmak için bu kötü pandemi döneminde

• 2007 de bunlar ülkeye şeriat getirecek diyenlere gülüyorlardı vay be
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Dezenfektanlarda metil alkol var sevmiyorum ben zehirli.

Votka ile siliyorum evi kanka.

• Vergi kaybı
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Alkol alıp havalı olmuyorsun kardeşim.

• Niye alkol alınır? Sanane lan!

keyfim ve kahyam ile

• AMC A kullanıcısına yanıt

Tüh be en önemli amacım buydu. Ben alkol alınca herkes beni karizmatik görüyor sanıyordum. Tüm büyüsünü bozdun.

Hemen bırakıyorum.

• Corona önlemlerinin gereksiz ve abartı olduğunu anlatmaya çalışırken bana cahil muamelesi yapan yasakcı, baskıcı, kapanmacı tayfa ağlamasın siz istediniz bunu. Umarım bu yasaklar iyice arttırılır özel hayatınıza evde nasıl durduğunuza kadar karışılır artık acımıyorum.
  • Sorarlarsa ortamlarda, salgınla mücadele dersin kim bilecek
  • quote:

Alkol içmeden bu kafaya nasıl ulaşıyorsun?

• quote:

Mantıklı neden alkol alır ki bi insan ?

Ejderya suyu bulamadığı için sanırım

• elhamdülillah. alkol yasağından sonra korona oldukça azalcak. bu yöntemi bütün dünyaya anlatmalıyız bir an önce.

• Ben hiçbir kısıtlama olmamalı diyordum çünkü bu tarz saçmalıkların olabileceğini ve ekonominin bu hale geleceğini biliyordum.

ABD ve AB ülkelerinde de aklı başında insanlar bu yüzden kısıtlamalara karşı çıktılar/çıkıyorlar. Fransa'da da Macron tam bu dönemde tüm bireyselliği öldüren, herkesin fişlenmesini sağlayacak bir yasa paketini onaylatmaya çalışıyor.

Bireysel haklar bireyin ve Türk milletinin refahı için korunmalı.

Geçici güvenlik için özgürlüğünü feda edenler ne özgürlüğü hak eder ne de güvenliği. - Benjamin Franklin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 8 Aralık 2020; 16:31:55 >
  • bana mantıklı gelmedi. kola fanta falanda yasaklayın o zaman.

Ramazan ayında kolayı yasaklarlar mı acaba ?

• quote:

Sizi kışkırtıp küfrettirmeye çalışıyor arkadaşlar, yemeyin, umursamayın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.