Şimdi Ara

ANKARA da ev almak istiyorum..hangi semt?? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
34.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: buqra_

Dışkapıda okulu olana Bahçelievler emek dışında nereden önerirsiniz ?

güneşevler
    hasköy
    subayevleri
  • Çukurambarsa oturuyorum.Belki biraz yuksektir fiyatları bilmiyorum ama güzel bi yer valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fikirtepe semti iyidir
  • 2011de açılmış konu sanırım. konuyu açan arkadaşa artık hiçbir hayrı dokunacağını sanmıyorum ama yeni arkadaşlara tavsiyem olsun. ben de bu aralar ev arıyorum. bütçem doğrultusunda TOKİ evlerine bakacağım. özellikle Yapracık TOKİ evlerini düşünüyorum. Sebep??

Türkiyenin genel itibariyle her ilinde şehrin gelişme yönü batıya doğrudur. lütfen dikkat ediniz. şehir batıya doğru akar. Çünkü ticari limanların ve akışın pekçoğu batı illerindedir. kimsenin eskişehir yolu üzerindeki evlere bakın dememesine inanılmaz şaşırdım. hala sincan etimesgut pursaklar mamak dikmen cebeci konuşuluyor. İlginç!!!

Yapracık toki binaları 11bine yakın konuttan oluşan bir proje. 4 yıl önce sözleşmeleri yapılan projede şu anda bile 7 okul yapılmış durumda, çocuk kreşleri var. yarım saatte bir geçen ring servisleri var (ki bu 15 dakikaya düşecekti belki de düşmüştür bilmiyorum.) çevre planlaması neredeyse bitmiş durumda. proje kapsamında 1 iş merkezi ve 2 ya da 3 adet AVM projesi var. Şimdi yapracık denildiğinde ya napcan orası dağ başı diyor. ama inanın 5 yıl sonra orayı tanıyamayacaksınız. Aselsan, TOBB, ODTÜ gibi kurumsallaşmış büyük kurum ve kuruluşlar bile buralardan personellerine konut ayırttılar. bir arkadaşım buraya adliye sarayı gelecek bunu da düşün demiş :D batıkent mi nereye taşınacaksa artık bilemiyorum. adliye sarayı oraya gidebilir ama tüm bakanlıklar, Diyanet işleri, tüm büyük işletmeler ve AVM yapılanmaları Eskişehir yoluna kayıyor. ODTÜ, Bilkent, Hacettepe gibi büyük üniversiteler eskişehir yolu üzerinde. Yapracık tokinin hemen önünde Çankaya üniversitesi var onun öncesinde de başkent üniversitesi. duyduğuma göre Yapracık Toki'nin oraya turgut özal üniversitesi de açılacakmış. Metro çalışmaları burayı da kapsıyor. bu tarafa da metro gelecek.

Bundan 10 yıl önce kimse Mustafa Kemal mahallesinin dönüp yüzüne bakmazdı. Etimesgut sincan o zaman da vardı. şu anda mustafa kemal mahallesindeki evlere trilyona yakın fiyatlar çekiliyor. veya daha ileriye gidelim ümitköydeki evler, çayyolundaki evler inanılmaz prim yaptı. daha ileriye gidelim yaşamkent, beysu tarafları fahiş fiyatlara satılıyor. Üstelik yaşamkent dediğimiz mevzu daha dünki mevzu. şehir kuşkusuz eskişehir yoluna kayıyor. bugün yapracık tokiden alacağınız 3+1 bir evin toplamda size maliyeti 150-180bin arası oluyor (ki malum çoğu daha 1 yıllık borcu ödenmiş evler. yani dilerseniz hissesini sahibinden 40-45bin peşinatla kalan 100-110 aylık borcunu 700-800 civarı taksitlerle ödemeye devam ediyorsunuz.) ha ben kapatayım kurtulayım diyorsanız da TOKİ yılda iki kez %20 indirimle defaten kapatma fırsatları tanıyor. yani eviniz 120-130 bine mal olur bu takdirde. peki 5 yıl sonra evinizin değeri ne olur sizce? en kötü ihtimalle konuşuyorum. bunlar toki evi deyip kimse yüzüne bakmazsa 200bin lira değeri olacak bu evlerin.

Ben tüm arkadaşlarıma Eskişehir yolundan ev sahibi olmalarını tavsiye ediyorum. yok dikmen kızılaya yakınmış (sanki kızılayda kalite kaldı insanlar kızılaydan kaçıyor artık it çakal dolu diye. şahsen ben kızarkadaşımla dolaşacağım zaman katiyen kızılayda gezmiyorum.) yok batıkentin metrosu varmış. geleceği olan yerlere bakın derim. Ankaranın elit kesimi eskişehir yoluna gidiyor.

• çay yolu park caddesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin.altikulac

2011de açılmış konu sanırım. konuyu açan arkadaşa artık hiçbir hayrı dokunacağını sanmıyorum ama yeni arkadaşlara tavsiyem olsun. ben de bu aralar ev arıyorum. bütçem doğrultusunda TOKİ evlerine bakacağım. özellikle Yapracık TOKİ evlerini düşünüyorum. Sebep??

Türkiyenin genel itibariyle her ilinde şehrin gelişme yönü batıya doğrudur. lütfen dikkat ediniz. şehir batıya doğru akar. Çünkü ticari limanların ve akışın pekçoğu batı illerindedir. kimsenin eskişehir yolu üzerindeki evlere bakın dememesine inanılmaz şaşırdım. hala sincan etimesgut pursaklar mamak dikmen cebeci konuşuluyor. İlginç!!!

Yapracık toki binaları 11bine yakın konuttan oluşan bir proje. 4 yıl önce sözleşmeleri yapılan projede şu anda bile 7 okul yapılmış durumda, çocuk kreşleri var. yarım saatte bir geçen ring servisleri var (ki bu 15 dakikaya düşecekti belki de düşmüştür bilmiyorum.) çevre planlaması neredeyse bitmiş durumda. proje kapsamında 1 iş merkezi ve 2 ya da 3 adet AVM projesi var. Şimdi yapracık denildiğinde ya napcan orası dağ başı diyor. ama inanın 5 yıl sonra orayı tanıyamayacaksınız. Aselsan, TOBB, ODTÜ gibi kurumsallaşmış büyük kurum ve kuruluşlar bile buralardan personellerine konut ayırttılar. bir arkadaşım buraya adliye sarayı gelecek bunu da düşün demiş :D batıkent mi nereye taşınacaksa artık bilemiyorum. adliye sarayı oraya gidebilir ama tüm bakanlıklar, Diyanet işleri, tüm büyük işletmeler ve AVM yapılanmaları Eskişehir yoluna kayıyor. ODTÜ, Bilkent, Hacettepe gibi büyük üniversiteler eskişehir yolu üzerinde. Yapracık tokinin hemen önünde Çankaya üniversitesi var onun öncesinde de başkent üniversitesi. duyduğuma göre Yapracık Toki'nin oraya turgut özal üniversitesi de açılacakmış. Metro çalışmaları burayı da kapsıyor. bu tarafa da metro gelecek.

Bundan 10 yıl önce kimse Mustafa Kemal mahallesinin dönüp yüzüne bakmazdı. Etimesgut sincan o zaman da vardı. şu anda mustafa kemal mahallesindeki evlere trilyona yakın fiyatlar çekiliyor. veya daha ileriye gidelim ümitköydeki evler, çayyolundaki evler inanılmaz prim yaptı. daha ileriye gidelim yaşamkent, beysu tarafları fahiş fiyatlara satılıyor. Üstelik yaşamkent dediğimiz mevzu daha dünki mevzu. şehir kuşkusuz eskişehir yoluna kayıyor. bugün yapracık tokiden alacağınız 3+1 bir evin toplamda size maliyeti 150-180bin arası oluyor (ki malum çoğu daha 1 yıllık borcu ödenmiş evler. yani dilerseniz hissesini sahibinden 40-45bin peşinatla kalan 100-110 aylık borcunu 700-800 civarı taksitlerle ödemeye devam ediyorsunuz.) ha ben kapatayım kurtulayım diyorsanız da TOKİ yılda iki kez %20 indirimle defaten kapatma fırsatları tanıyor. yani eviniz 120-130 bine mal olur bu takdirde. peki 5 yıl sonra evinizin değeri ne olur sizce? en kötü ihtimalle konuşuyorum. bunlar toki evi deyip kimse yüzüne bakmazsa 200bin lira değeri olacak bu evlerin.

Ben tüm arkadaşlarıma Eskişehir yolundan ev sahibi olmalarını tavsiye ediyorum. yok dikmen kızılaya yakınmış (sanki kızılayda kalite kaldı insanlar kızılaydan kaçıyor artık it çakal dolu diye. şahsen ben kızarkadaşımla dolaşacağım zaman katiyen kızılayda gezmiyorum.) yok batıkentin metrosu varmış. geleceği olan yerlere bakın derim. Ankaranın elit kesimi eskişehir yoluna gidiyor.

en rahat ettiğiniz yer, sizin için en iyi yerdir.....

siz beğendiğiniz yerden alın ama toki evlerinden kaçının derim nacizane.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 10 Ocak 2014; 10:24:14 >

• Arkadaşlar bende ev arıyorum.

Alsancak mh. hakkında görüşleriniz nelerdir? Bu mahallede evlerin fiyatları uygun.

Toki için yazan arkadaşa şunu söylemek isterim. Çankaya üniversitesi özel üniversite yani parası çok olan arkadaşların takıldığı bir okul. Haliyle bu arkadaşlar tokiden ev kiralamaz yada almaz:) gerisini sen düşün.
  • Arkadaşlar merhaba, Allah nasip ederse ev almaya niyetlendik lakin bu kadar ciddi paralara bu kadar ciddi karar vermek zorunda olunca yardıma ihtiyacım oldu.

Başta Batıkent çakırlarda olmak üzere veya başka bir lokasyonda, site hayatı yaşayabileceğim düzgün komsuları olan zamanla değerlenebileceğine ve verdiğiniz paraya değeceğine inandığınız hangi siteleri tavsiye edersiniz ?

Yardım ve ilginiz için şimdiden tşkler.
    0 | |
  • Butcene gorre keciorende bulunuyor evler ama ben aydınlıkevler oneririm eski bi ev al surekli yıkılıp yenisi yapılıyor degerleniyo semt iyi zaten

• buqra_ B kullanıcısına yanıt
    Aydınlıkevler sana en uygunu olur

• Yenidoğan veya Hıdırlıktepe'den alabilirsin hocam.
  • EthanCarter III kullanıcısına yanıt
    dalga geçme adamla
  • Hocam bütçeyi yazmayı unutmuşum :) en fazla 380 bin liraya kadar zorlayabilirim. Batıkent çakırlar düşündüm ama dünya kadar site var hangisine baksak nerden alsak bilmiyorum. Uzun vadede hem değerlencek hemde nezih insanlar olsun istiyorum. İlginiz için tkr tşkler.
  • Konuyu hortlatıyorum yatırım amaçlı ileride yaşayabileceğimiz kolaylıkla kiraya verebileceğimiz yer bakıyoruz Ankara’dan bu konuda önerileriniz nelerdir arkadaşlar bütçe 350 bin TL 3+1 için.

• Dentisttry D kullanıcısına yanıt
    Batıkent-Eryaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.