Şimdi Ara

ANKARA'DA DİL KURSU ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
6.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankara'ya yeni taşınacağım ve bu sene liseden ingilizce bölümünden mezun oldum. Sınav beklediğimden kötü geçtiği için bir sene daha hazırlanmayı düşünüyorum. Ankara da iyi bir dil kursu önerisi olan var mı acaba ? Sizce dil kursu mu yoksa özel ders daha mı mantıklı olur ?
    Bunların dışında başka bir alternatifte bulunabilir misiniz ?

• Hocam LYS 5 içinmi yoksa normal ingilizce kursu içinmi.Yani temelden mi başlamak istiyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uni yazacaksan ankara berbat bir yer haberin olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    Lys-5 için bakıyorum hocam

• Werkzeug W kullanıcısına yanıt
    Ankaraya yeni taşınacağım neden ankara üniversite için kötü?

• quote:

Orijinalden alıntı: NoobDefteri

Lys-5 için bakıyorum hocam

LYS 5 Kursları genel ingilizce seviye tespit sınavına sokuyor.Bunu öncelikle geçmeniz gerekiyor LYS 5 için.Eğer düşükse seviyeniz genel ingilizce kursu alıyorsunuz hazır olunca giriyorsunuz LYS 5 e.Bende şuan genel ingilizceyi bitirdim.LYS 5 arıyorum.Karacan sordum 8500 tl fiyat verdi.YGS dahil.Yuh dedim.Daha neler.

8500 çok fazlaymış ama bizim bölümde ygs yi kendimiz çalışarakta yapabiliriz. Ankara da mısınız ? Hangi kurslara baktınız bu zamana kadar ?
  • Önerileriniz için teşekkürler kaynaklara bakacağım. Peki bir dil kursana felan gitmeyi düşünüyor musunnuz ?
  • quote:

8500 çok fazlaymış ama bizim bölümde ygs yi kendimiz çalışarakta yapabiliriz. Ankara da mısınız ? Hangi kurslara baktınız bu zamana kadar ?

Evet Ankaradayım.Şuan için erken olduğundan yazılma gibi bir durumum yok.Çünkü daha YGS var.Önce ygs halletmek gerek.Ama araştırıyorum.Just English'den bilgi aldım B2 seviyesi ingilizce istiyorlar.Bende Upper çıkmıştı.3 Ay sürüyor oradaki kurslar.Kısa yani.Ama piyasada çok nadir var LYS 5 kursu.Genellikle bunu YDS kursu olarak alıyorlar.Aralarında fazla fark olmasada fark var.
    Ben şöyle yıl başında yazılmayı düşünüyorum.O zamana kadarda YGS :)
  • Aynen haklısın önerebileceğin çalışma metodu felan var mı paslaşalım birbirimizle :)
    Upper iyi seviye nasıl çalışıyorsun ? Şuan bi strateji felan hazırladın mı bikaç taktik ver :)
  • quote:

Upper iyi seviye nasıl çalışıyorsun ? Şuan bi strateji felan hazırladın mı bikaç taktik ver :)

Dediğim gibi gittiğim kurs vardı orayı bitirdim.Şuanda konuları tekrar ediyorum.Anlatım/Uygulama(Yazma,Tekrar Etme)/Örneklendirme/Tekrarlama bu döngüden ibaret.

• Konu güncel var mı önerisi olan

• Bence kursla zaman ve para kaybetme. İngilizcenin net bir öğrenme metodu yok kendi planını kendin yapıp grammar,speaking,listening ve reading yeteneklerini aynı ordan geliştirmen lazım.

Sana önerebileceğim Advance in grammer in use kitabını ve ODTÜ'de okutulan more to read kitabını alman.
    Kızılayda kitapçılar çarşısında bu iki kitabı bulabilirsin.

Tüm bunları yaptıktan sonra pratik yapmak kalıyor, onun için de English Ninjas 'ı tek geçerim.
    Bu iki kitaptan çalışıp anadili ingilizce olan eğitmenlerle birebir pratik yaparak öğrendiklerini pekiştirebilirsin.
    Bu şekilde çift dikiş bu işi halletmiş olursun.

He bir de üzerine kurstan arttırdığın parayla yazın İngiltereye gidersin.
    Bence biraz düşün :)

• Eğer iç disiplinine güveniyorsa kişi (ben güvenmiyorum) evet kendi de yapabilir çalışmasını. Ama istikrarlı bir şekilde çalışmasını devam ettiremiyorsa kurs eğitimi rehber olarak önemlidir. Biz hep gramer bilince inğilizce konuşacağız düşüncesindeydik ya da sınavı geçince öğreneceğimizi zannettik. İngilizcesi hep kötü olan bir öğrenciydim ilerleyen zamanlarda da lazım olmayacak diye düşündüm.. Ama şuan ingilizce yabancı dil olarak görülmüyor deyim yerindeyse. 2. dilin ne diye sordular gittiğim mülakatlarda. Yüksek lisans yapmaya karar verdim iş olmayınca eğitime devam edeyim dedim. İşin rengi iyice değişti.. kursa gidince yds den istediğim puanı alırım planı vardı ama en büyük tokat bu oldu ingilizce bilmemem konusunda.. Hocamın önerisiyle (kendisi de çok önceden bu kursa gitmiş) Akademik batı dilleri diye bir kursla görüştüm. Devam eden derslerine girdim. sıfırdan başladım. Okulda anlatılan tarzda değildi bu zamanla akademik makaleleri, kalıplaşmış cümlelerin anlamı değiştirdiğini gördük. hocalar uzun yıllardır kurumda çalışması yada seçilmiş hoca olması bilemiyorum tam olarak ama dolulukları beni cezbetti. ben izmirde eğitim aldım. Ama Ankara da da var diye biliyorum. Kayıt olun demiyorum. Görüşün en azından ben memnun kaldım. bir kişiye bile faydam olursa ne mutlu bana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.