Şimdi Ara

ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
3
Favori
59.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikli Olarak Resimdeki Anfi Ses İçin Mi Kullanılıyor Bas İçin mi Yoksa Her Ikisinide Bu Anfimi Çalıştırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: darky0117

Seninde kafanı patlattık usta kusura bakma şimdi herşey güzel ses falan iyi fakat dedigin gibi 7 8 e bagladıktan sonra müzigi açayım dedim kesilmeler oluyor 1-2 saniyelik yani kesilip geri geliyor anfinin ışıgına baktım hep yeşil yanıyor kırmızıya geçmiyor yani hatta amfinin bagladıgım resimlerini atayım sana bu neden oldu acaba seti ilk taktırdıgım zamanlarda ses kesiliyordu teyp i açıp kapatınca düzeliyordu ama yüksek sesde dinlemiyordu (amfi yetersizmiş) onun için 1 amfi daha aldım şuan 2 amfi var ama dedigim gibi 1-2 saniyelik ses kesintisi yapıyor acaba bu front yazanlara bagladıgımız için mi acaba

ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN

Öncelikle Anfide Kesilme Yaptığı Zaman Anfi Üzerinde Kırmızı Işık Yanarsa Anfi Koruma Moduna (Disthorsıon) Geçer. Anfiye Rca Girerken Input Kanalına Gireceksin. Outpun Girmeyeceksin İnput Giriş Kısmı. Teypten Gelen Rca Kablosunu Input Kısmına Girdikten Sonra Hpf Ve Gain Kısmına Hoparlörleri. Lpf Hpf Gain Olan Kısma Subwoferi Bağlayacaksın. Fotoğraftan Gördüğüm Kadarı İle Subwofer Kısmındaki Gain %100 Sonuna Kadar Açık. Bu Şekilde Kullanman Aşırı Isınma Ve Yüksek Akım Zaiyatıdır. Rolantide Ve Düşük Devirde Hoparlörlerden Parazit Ses Yaratır. Kısa Süreli Kesilmeler Yapıyorsa Akım Yetersizliği Yada Zayıf Şase Kablolarından Yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayrettin003 -- 10 Ağustos 2017; 21:25:8 >

• Hayrettin003 kullanıcısına yanıt
    Ses ve bas için sanırım tam bende emin degilim mono amfi falan nasıl oluyor hiç bilmiyorum ama bu amfi tek başına iken dedigim gibi ses kesilmesi yapıyordu onun için gittim baktı adam amfi yetersiz dedi ve 1 amfi daha ekledi fakat 2 amfide ses mi bass için mi tam bilmiyorum amfide herhangi bi kırmızı ışık koruma moduna geçme olmuyor teyp den gelenler ınput a baglı out puttan çıkan kablo diger amfiye gidiyor y kablo ile 4 jack yapılmış diger amfinin lıne ın kısmına girilmiş resmide var hatta atayım ama bass baya fazla vuruyor gibi gelmişti banada gaınden dedigin gibi max da olabilir yarın sabah ona bi bakayım

ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN

peki hocam deck çevirici hakkında bir bilginiz var mı? Teybi çıkarmadan arka hoparlörlerden L-R leri çekip yine Y kablo ile aynı şekilde anfiye giriyomuşuk anladığım kadarıyla. Bunun bi negatif yönü olabilir mi? Yapılan şey doğru mu yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: harundinc45

peki hocam deck çevirici hakkında bir bilginiz var mı? Teybi çıkarmadan arka hoparlörlerden L-R leri çekip yine Y kablo ile aynı şekilde anfiye giriyomuşuk anladığım kadarıyla. Bunun bi negatif yönü olabilir mi? Yapılan şey doğru mu yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Deck Çevirici Ses Kalitesinde Düşüş Ve Kalitesiz Ses Meydana Getirir. Bu Yüzden Rca Çıkışlı Teyp Tercih Edilmeli. Profesyonel Ses Sistemi Kurulumu Yapılacak İse 2 Adet Stefeo Kırmızı Beyaz. 1 Adet Mono İkiside Siyah Rca Cıkışı Olan Teypler Tercih Edilmeli. Bu Teyplere Genel Olarak Saf Subwoofer Çıkışlı Teyplerde Denir. Diğer Teyplere Göre Ses Kalitesi Ve Yüksek Güç Sayesinde Çok Rahatlıkla Fark Edilebilecek Ses Seviyesi Sunar.
  • quote:

Ses ve bas için sanırım tam bende emin degilim mono amfi falan nasıl oluyor hiç bilmiyorum ama bu amfi tek başına iken dedigim gibi ses kesilmesi yapıyordu onun için gittim baktı adam amfi yetersiz dedi ve 1 amfi daha ekledi fakat 2 amfide ses mi bass için mi tam bilmiyorum amfide herhangi bi kırmızı ışık koruma moduna geçme olmuyor teyp den gelenler ınput a baglı out puttan çıkan kablo diger amfiye gidiyor y kablo ile 4 jack yapılmış diger amfinin lıne ın kısmına girilmiş resmide var hatta atayım ama bass baya fazla vuruyor gibi gelmişti banada gaınden dedigin gibi max da olabilir yarın sabah ona bi bakayım

ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN

Outputtan Yani Çıkıştan Diğer Anfiye Kablo Çekmiş İse Anfiyi Linklemiş. Neden Böyle Birşey Yapmış Anlamadım. Anfinin 1 Tanesine Hoparlörleri Bağla. Diğerine Sadece Subwooferi Bağla Temiz Ve Sağlıklı İş Olsun

Anfinin out çıkışından, diğer anfiye ses vermek,,,

, teypten gelen ses zaten bölünüyor, anfiye girmeden diğer anfiye gitse daha uygundu, fakat out çıkışı, preanfi barındırıyorsa, zarar yerine faydası olur,,
  • Teypte 2 Adet Rca Çıkışı Var 1 Adet Daha Kablo İle Direk 1 Anfiye 1 Rca Diğer Anfiye 1 Rca Yaparak Extra Olarak Ses Kalitesinde Düşmeyi Engellemiş Olurdu.
  • Bu Kısa Süreli Kesme Sorunuda Bu Linkleme Ile Alakalı. Frekansları Tutmuyorsa Tepme Yapar. Anfileri Ayır Birisine Ses Birisine Bas Gir.
    ama işte hocam sıkıntı zaten burada başlıyor benim için. aracın orjinal multimedia teybini kullanacağım ve bundada anfi için rca çıkış yok. Kesilip biçilmesin orjinal kalsın istiyorum fakat başka nasıl yapılabilir bilmiyorum. Sizin bi fikriniz var mı acaba
  • quote:

ama işte hocam sıkıntı zaten burada başlıyor benim için. aracın orjinal multimedia teybini kullanacağım ve bundada anfi için rca çıkış yok. Kesilip biçilmesin orjinal kalsın istiyorum fakat başka nasıl yapılabilir bilmiyorum. Sizin bi fikriniz var mı acaba

1 Adet Deck Çevirici İle Orjinal Multimedyasından RCA Çıkışı Alıyorsunuz. 1 Adet İşlemci İle Çoğaltıp Anfilere Rca Çıkışı Veriyorsunuz. İşlemciden Çıkan RCA Kablolarınıda Y Fiş Yardımı İle Çoklayıp Anfilere Giriyorsunuz. En Kısa Yolu Budur. Bunun İçin Ustadan Yardım Almanız Gerekecek. Sizin Yapacağınız Pek Bir Seçenek Yok.
    Deck çevirici ses kalitesinde düşüş ve kalitesiz ses meydana getirir dediğiniz için de deck kullanmak istememiştim deck kullanmadan ve orjinal kabloları kesip biçmeden yapamayız yani öyle mi
  • Multimedyada Rca çıkışı Yok Diyorsunuz. Ya Teypten Fedakarlık Yapacaksınız Çevirici Takacaksınız Yada Harici Teyp Alıp Orjinal Teybi Bozmadan Başka Bir Yere Montaj Yapıp Kullanacaksınız.
  • quote:

Deck çevirici ses kalitesinde düşüş ve kalitesiz ses meydana getirir dediğiniz için de deck kullanmak istememiştim deck kullanmadan ve orjinal kabloları kesip biçmeden yapamayız yani öyle mi

Subwoofer Bağlamayacaksanız Sony Mini Anfileri Var Teybin Hoparlör Soketine Takıp Kablo Kesip Biçmeden Kullanabilirsin Fakat Oda Maximum 1 Takım Mid. 1 Takım Koaksyoneli Besleyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayrettin003

quote:

Seninde kafanı patlattık usta kusura bakma şimdi herşey güzel ses falan iyi fakat dedigin gibi 7 8 e bagladıktan sonra müzigi açayım dedim kesilmeler oluyor 1-2 saniyelik yani kesilip geri geliyor anfinin ışıgına baktım hep yeşil yanıyor kırmızıya geçmiyor yani hatta amfinin bagladıgım resimlerini atayım sana bu neden oldu acaba seti ilk taktırdıgım zamanlarda ses kesiliyordu teyp i açıp kapatınca düzeliyordu ama yüksek sesde dinlemiyordu (amfi yetersizmiş) onun için 1 amfi daha aldım şuan 2 amfi var ama dedigim gibi 1-2 saniyelik ses kesintisi yapıyor acaba bu front yazanlara bagladıgımız için mi acaba

ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN ANFİ TEYP ARASI RCA BAĞLANTISI YARDIM LÜTFEN

Öncelikle Anfide Kesilme Yaptığı Zaman Anfi Üzerinde Kırmızı Işık Yanarsa Anfi Koruma Moduna (Disthorsıon) Geçer. Anfiye Rca Girerken Input Kanalına Gireceksin. Outpun Girmeyeceksin İnput Giriş Kısmı. Teypten Gelen Rca Kablosunu Input Kısmına Girdikten Sonra Hpf Ve Gain Kısmına Hoparlörleri. Lpf Hpf Gain Olan Kısma Subwoferi Bağlayacaksın. Fotoğraftan Gördüğüm Kadarı İle Subwofer Kısmındaki Gain %100 Sonuna Kadar Açık. Bu Şekilde Kullanman Aşırı Isınma Ve Yüksek Akım Zaiyatıdır. Rolantide Ve Düşük Devirde Hoparlörlerden Parazit Ses Yaratır. Kısa Süreli Kesilmeler Yapıyorsa Akım Yetersizliği Yada Zayıf Şase Kablolarından Yapar.

Valla hiç birşey yapmadım fakat kendi kendine düzelti sanki sadece teyp i çıkarıp anten kablosu söküp taktım bi sıkıntı kalmadı şuanlık o dediginiz bass gain ayarıda max. da degilmis min. un biraz üstünde duruyor tabi resimden baktıgımızda max. gibi görünüyor amfinin biri 650w(siyah olan) digeri 1200watt içerikli degerlerini tam bilmiyorum bağlantılarınıda neden böyle bu şekilde yaptılar onuda bilmiyorum belki birini subwofer e digerini hoparlörlere verince kaldırmamış olabilirmi acaba amfiler ondan böyle yapmış olabilirler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Anfinin out çıkışından, diğer anfiye ses vermek,,,

, teypten gelen ses zaten bölünüyor, anfiye girmeden diğer anfiye gitse daha uygundu, fakat out çıkışı, preanfi barındırıyorsa, zarar yerine faydası olur,,

Amfiye girmeden diger anfiye gitse daha uygundu derken nasıl yani amfinin birinden y kablo ile 4 çıkışı alıp teyp e 2 giriş göndermek diger amfiden de y kablo ile 4 çıkıştan 2 çıkış yapıp gene teyp e 2 giriş göndermek ve teypdeki 4 girişide y kablo ile teyp e baglayarak mı diyorsunuz yani çorba oldu iyice yani kısacası bir amfiden teyp e 2 jack diger amfiden teyp e gene 2 jack toplamda teyp in orda 4 jack olucak onlarıda y kablo ile 2 jack a düşürüp bağlamak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayrettin003

Teypte 2 Adet Rca Çıkışı Var 1 Adet Daha Kablo İle Direk 1 Anfiye 1 Rca Diğer Anfiye 1 Rca Yaparak Extra Olarak Ses Kalitesinde Düşmeyi Engellemiş Olurdu.

teyp deki 2 adet rca çıkışını y kablo ile 4 leyip bi çıkışı(kırmızı beyaz) bi amfiye digerini(kırmızı beyaz) diger amfiye göndermek daha iyi olur diyorsunuz degilmi?

Şöylede bi ürün lazım sanırım bana çoklamak için http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mtc-y-kablo-oto-anfi-oto-aksesuar-kablosu-256501566

• darky0117 D kullanıcısına yanıt
    Hayır, o ürün yanlış,, uçları tam tersi olacak,,

İki erkek - bir dişi..

Yapacağınız bağlantı şu şekilde olacak, burada daha bilgin ustalar var ama soru üzerine yanıt yazmak istedim..

Teypten iki çift kablo gelecek,,

Birisi front çıkış (kırmızı beyaz),

Diğeri rear çıkış (kırmızı beyaz),

Bu iki çift kablo anfinin oraya geldiğinde neler olacak.

Teypten, Front tan gelen kablo; navigasyonunda sesini almak için, ses-mid anfisinine bağlanmalı..

Bu bir çift kablo , Y kablo ile (kırmızı, anfinin kırmızılara).

Beyaz, anfinin beyazlara dağılacak. Ses anfisi Hpf moduna alınıp, frekans kesim ve gain ayarı yapılacak.

Şimdi gelelim, teybin rear çıkışından anfiye giden, bir çift kabloya,,,

Burada anlamadığım durum, bass anfisinde, 1 adet bass bağlı ise, sadece anfinin o girişleri kullanılacağından, Y kabloya gerek yok. Zaten anfide woofer ch1/2 veya ch3/4 e köprü bağlıdır,, teypten gelen rear kablosunu sadece woofer kanalına takmaniz yeterli.

Eğer 2 adet woofer varsa arabada, o zaman Y kablo gerekir,, kırmızı uç, anfinin kırmızılara,,,,, beyaz uç, anfinin beyazlara bağlanacak. Anfi Lpf modunda olacak, gain ve frekans ayarı yapılacak..

Anlamadığınız en ufak bir şeyi sorunuz, yoksa sorunlar devam eder veya sorun ortaya çıkabilir..

İyi Forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Hayır, o ürün yanlış,, uçları tam tersi olacak,,

İki erkek - bir dişi..

Yapacağınız bağlantı şu şekilde olacak, burada daha bilgin ustalar var ama soru üzerine yanıt yazmak istedim..

Teypten iki çift kablo gelecek,,

Birisi front çıkış (kırmızı beyaz),

Diğeri rear çıkış (kırmızı beyaz),

Bu iki çift kablo anfinin oraya geldiğinde neler olacak.

Teypten, Front tan gelen kablo; navigasyonunda sesini almak için, ses-mid anfisinine bağlanmalı..

Bu bir çift kablo , Y kablo ile (kırmızı, anfinin kırmızılara).

Beyaz, anfinin beyazlara dağılacak. Ses anfisi Hpf moduna alınıp, frekans kesim ve gain ayarı yapılacak.

Şimdi gelelim, teybin rear çıkışından anfiye giden, bir çift kabloya,,,

Burada anlamadığım durum, bass anfisinde, 1 adet bass bağlı ise, sadece anfinin o girişleri kullanılacağından, Y kabloya gerek yok. Zaten anfide woofer ch1/2 veya ch3/4 e köprü bağlıdır,, teypten gelen rear kablosunu sadece woofer kanalına takmaniz yeterli.

Eğer 2 adet woofer varsa arabada, o zaman Y kablo gerekir,, kırmızı uç, anfinin kırmızılara,,,,, beyaz uç, anfinin beyazlara bağlanacak. Anfi Lpf modunda olacak, gain ve frekans ayarı yapılacak..

Anlamadığınız en ufak bir şeyi sorunuz, yoksa sorunlar devam eder veya sorun ortaya çıkabilir..

İyi Forumlar

Sanırım anladım gibi şuan benim teyp de frontlara bağlı frontdan 2 jack amfiye gidiyor (orda y kablo ile 4 lü oluyor falan) o amfidende diger amfiye geçiş yapmışlar (out put kısmından) benim bu durumda teypden front çıkışları zaten 1 amfiye gidiyor teyp arkasından da rear olan kısımdan arkadaki amfiye bi kablo çekmek olucak yani amfiden amfiye geçen kabloyu iptal edip o kabloyu teypden amfiye çekicem kısacası(teyp in arkasındaki front L front R rear L rear R ye takılı olcuak anladıgım kadarıyla) kusura bakma pek anlamadıgımdan yazdıklarım tuhaf gelmesin :D

• darky0117 D kullanıcısına yanıt
    Siz uzun uzun yazın, yoksa biz tam anlamayız,,

Frontlar R ve L teypten gelenler , ses anfisi girişlerine ...

R --- 2R

L --- 2L şeklinde ..

Rearlar R ve L teypten gelenler , bass anfisi girişlerine,, bass anfiside woofer hangi kanallara köprü ise ..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.