Şimdi Ara

Anfi 2 ohm bağlantı şeması varmı yasa nasıl bağlanır yardımcı olur musunuz ? Teşekkür ederim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pioneer 760 6500f anfim var 2 ohm nasıl bağlaya bilirim ?

• takacağınız hoparlörün marka modeli nedir? elinizde kaç adet hoparlör mevcut?

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Vibe yeni seri 1 takım 125 rms 1 takımda vibe 75 rms Tweeter
  • Haylaaazzz kullanıcısına yanıt

stereo bağlantı için 4 ohm olan 2 hoparlörün ++ ve -- lerini birleştirip paralel olarak anfinin + ve - 1 kanalına girerek 2 ohma düşürebilirsiniz. aynı kanala tiz ve mid bağladığınızda ürünler eşit watt değerine sahip olmadığı için amfiden gaine ve teypden sese yüklendiğinizde 75w rms olan tizler yanacaktır.

diğer ihtimali söylüyorum, 2 adet tizleri front left kanala, 2 adet midleri rear left kanala da girebilirsiniz, front gaini biraz kısıp, rear gaini açarak tizlerin yanma ihtimalinin önüne geçebilirsiniz, ama bu setupdada stereo ses alamazsınız.

2 ohm istiyorsanız elinizdeki aynı watt değerine sahip 1 çift daha 125w mid hoparlör alın. tizleri 2 ohma düşürmenize gerek yok. tizleri amfinin front kanalına ayrı ayrı 1er adet olacak şekilde girersiniz. amfinin rear kanalınada 2 çift mid Hoparlörleri paralel girerek rear kanalı 2 ohma düşürürsünüz. rear gaini açarsınız. vu setupda daha güvenli ve stereo ses alabilirsiniz. aşağı paralel bağlantı görseli ekliyorum.

Anfi 2 ohm bağlantı şeması varmı yasa nasıl bağlanır yardımcı olur musunuz ? Teşekkür ederim.

• Yani elimdeki pioneer anfi yeterli o zaman sadece ön kapılar için 125 yada 160 alıp bağlayacağım 4 kanalın 2 boş kalacak mevcutta grand zero var ve bağlı 150 rms 1 takım vibe tizleri ona girsem sorun yalar mıyım ki.
  • Siz hangi şehirdesiniz.

karabük

hoprlörleri neden 2ohmda çaldırmak istiyorsun? 150rms amfide o tizler çalışır ama , gaini çok kısık tutman lazım. yoksa tizleri yakarsın. elindeki 4 kanal amfinin front kanalına tizleri gir. rear kanalına midleri gir. hepsi 4ohmda çalışır, ben bir sorun görmüyorum bu şekilde. 2ohm istenmesinin sebebi nedir?

• Bende karabükteyim Başkan esnaf mısın ? Yerin nerede

memnun oldum. esnaf değilim. hobi olarak yapıyorum.

• Hoparlorlerin empedans değeri ne ise amfi onu verir örnek mid takımınız 2ohm ise amfiye bagladiginiz da 2ohm olarak algilayacak paralel veya seri uğraşmaniza gerek yok şunu da belirteyim ohm değeri ne kadar yüksek olursa ses kalitesi o kadar iyi olur değer düştükçe ses sertleşir yüksek çıkar fakat temiz ses olmaz hi fi sistemlerini baz alırsak en düşük 6-16ohm değerlerinde ve temiz ses verir bu değerler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.