Şimdi Ara

## ANDROİD® UYGULAMA GELİŞTİRME ## (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
46
Favori
60.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaüstü programlama ile biraz uğraşmışlığım var.Android'e başlayayım dedim. Canımı sıkan olay nesneler için satırlarca kod yazmak neden ? Event için bile listener yazmak neden ? Biraz daha kolay bi yolu yok mu bunun ?

• android Studio'da uygulama geliştiriyorum fakat çalıştırdığım uygulamar android 6.0 versiyonunda düzgün çalışmıyor

onun dışında iyi bir şekilde çalışıyor,

bu sorunu nasıl çözebilirim?
  • AERO. kullanıcısına yanıt
    İyi günler.Ben android için uygulama yapmak istiyorum fotoğraf uygulaması efect beraberinde tabi.Nerden başlamam gerekiyor.Bu tarz bi uygulamayı yapmak için ne gerekir.
  • takip
  • arkadaşlar eclipse mi android studio mu tercih ediyorsunuz eclipse ise youtubeda güzel dediğiniz veya udemy de bir kurs var mı eclipse den anlatan
  • Usta bulmak Hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni uygulama Usta İşi:https://t.co/O4DvWFMjhv
    Bu mesaja eklenen görseller:

## ANDROİD® UYGULAMA GELİŞTİRME ##

• Android programlama ile ilgili bir seyler yaziyorum bende dileyenler linkten yazilarima ulasabilir ve istek konular varsa bir seyler yapabilirim ve onerilere acigim. Iyi forumlar herkese.

https://medium.com/@eminuluyol
  • quote:

Orijinalden alıntı: GSISONYA_BH

android Studio'da uygulama geliştiriyorum fakat çalıştırdığım uygulamar android 6.0 versiyonunda düzgün çalışmıyor

onun dışında iyi bir şekilde çalışıyor,

bu sorunu nasıl çözebilirim?

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte runtime permission ozelligi geldi. Yani cesitli islemler icin tipki IOS cihazlardaki gibi runtime sirasinda izin almazsaniz uygulamaniz calismaz 6.0 ve ustu cihazlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

arkadaşlar eclipse mi android studio mu tercih ediyorsunuz eclipse ise youtubeda güzel dediğiniz veya udemy de bir kurs var mı eclipse den anlatan

Bunu sormak bile gereksiz bence. Google official olarak Android Studio yu desteklemekte ve entegre bir cok ozellikle gelmekte (Firebase, analytics vb.). Android Studio ile yola devam etmeniz daha mantikli olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Masaüstü programlama ile biraz uğraşmışlığım var.Android'e başlayayım dedim. Canımı sıkan olay nesneler için satırlarca kod yazmak neden ? Event için bile listener yazmak neden ? Biraz daha kolay bi yolu yok mu bunun ?

Android java gibi nispeten eski bir programlama dili ile gelistirildigi icin cok fazla gereksiz boilerplate code var haklisiniz. Daha kisa satirlarda ayni islemi yapmak icin Android SDK 24... ve sonrasinda lambda expression desteklemekte. Isterseniz ona bir goz atabilir. Ya da Android Studio nun gelistiricisi jetbrains tarafindan gelistirilen ve JVM de derlenebilen KOTLIN programlama diline bakabilirsiniz. Gelecekte Java nin yerine gecmesi muhtemel bir dil olarak goruluyor. Tabi o gelcek ne zaman gelecek bilinmez

• quote:

Orijinalden alıntı: merlinthewizard

quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

arkadaşlar eclipse mi android studio mu tercih ediyorsunuz eclipse ise youtubeda güzel dediğiniz veya udemy de bir kurs var mı eclipse den anlatan

Bunu sormak bile gereksiz bence. Google official olarak Android Studio yu desteklemekte ve entegre bir cok ozellikle gelmekte (Firebase, analytics vb.). Android Studio ile yola devam etmeniz daha mantikli olacaktir.

evet hocam sorduktan sonra öğrendim sağolun cevabınız için
  • quote:

quote:

Masaüstü programlama ile biraz uğraşmışlığım var.Android'e başlayayım dedim. Canımı sıkan olay nesneler için satırlarca kod yazmak neden ? Event için bile listener yazmak neden ? Biraz daha kolay bi yolu yok mu bunun ?

Android java gibi nispeten eski bir programlama dili ile gelistirildigi icin cok fazla gereksiz boilerplate code var haklisiniz. Daha kisa satirlarda ayni islemi yapmak icin Android SDK 24... ve sonrasinda lambda expression desteklemekte. Isterseniz ona bir goz atabilir. Ya da Android Studio nun gelistiricisi jetbrains tarafindan gelistirilen ve JVM de derlenebilen KOTLIN programlama diline bakabilirsiniz. Gelecekte Java nin yerine gecmesi muhtemel bir dil olarak goruluyor. Tabi o gelcek ne zaman gelecek bilinmez

cevabınız için teşekkur ederim. peki google androidi satın aldıktan sonra neden native bir dil ile geliştirmedi. neden sanal makine ile boğuşuyor ? art ile biraz toplarladı güya ama programların ram kullanım miktarları uçmuş gitmiş. iphone u hiç sevmem ama düşük ram ile sistem rahat çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

cevabınız için teşekkur ederim. peki google androidi satın aldıktan sonra neden native bir dil ile geliştirmedi. neden sanal makine ile boğuşuyor ? art ile biraz toplarladı güya ama programların ram kullanım miktarları uçmuş gitmiş. iphone u hiç sevmem ama düşük ram ile sistem rahat çalışıyor.

Ya bu sorun aslinda dille degilde donanim, yazilim ortakligi ile cozulebilecek bir sorun. Apple ayni zamanda donanimida ureten taraf oldugu icin assembly code yazabiliyor. Android tarafinin tipki Windows cihazlar gibi gucunu aldigi yer aslina bakarsak serbest piyasayi desteklemesi. Yani google sunu garanti ediyor. 3000 TL ye de 300 TL ye de telefon satilabilecek, tabi ki icine konulan donanimlar farkli olacak ama marketten indirilen uygulamar iki cihazda da calisacak. Bunu iste JVM sayesinde yapiyoruz ve Java nin oldugu yerde dusuk RAM tuketiminden soz etmek zor.

Isin bir de diger boyutu var. Isletim sistemini yazip, marketi acmakla is bitmiyor. Bunu windows phone da gorduk. Developerlarinda urun gelistirip, farkli ihtiyaca gore urunleri markete koymalari gerekli. Java nispeten herkesin bildigi bir dil. Simdi insanlar icin sifirdan bir dil ogrenmek zahmetli bir surec ozellikle calisirken. Calistigim firmadaki IOS uygulama mesela Objective C ile yazilmis ve developer swift bilmiyor. Bu da mesela gelecek adina buyuk bir sorun. Hepimiz biliyoruz. Tipki Apple gibi Google da dili degisterecek yakin bir gelecekte ama bu dil ne olur gercekten kestirmesi zor. Bir ara Swift diye dedikodular cikti devamini takip edemedim acikcasi ama KOTLIN su an icin guzel bir alternatif goz atilabilir.

• merlinthewizard kullanıcısına yanıt
    İşte bahsettiğim kısım, Google'da Apple gibi c++ gibi bir dille yazsaydı androidi.Sonucta market ve cihazlar bu yönde gelişecekti. Google kendi dili olan Go'ya android desteği ekleyecek ilerki sürümlerde.

https://github.com/golang/go/wiki/Mobile

• quote:

İşte bahsettiğim kısım, Google'da Apple gibi c++ gibi bir dille yazsaydı androidi.Sonucta market ve cihazlar bu yönde gelişecekti. Google kendi dili olan Go'ya android desteği ekleyecek ilerki sürümlerde.

https://github.com/golang/go/wiki/Mobile

Dillerin mimarisi hakkinda yeterli bilgim yok, soru benim seviyemi asiyor maalesef.
  • iyi günler daha yeni yeni android studio ile uğraşıyorum.Android studioyu kullanırken virtual device yani yazdığım kodun outputunu göremiyorum nasıl görebilirim.Yapacağım uygulamada textboxın içine kullanıcı birşeyler yazıcak bende onu alıcam.Xamarini nasıl android studioya entegre edebilirim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Android Emulator çok yavaş çalışıyor diye HAXM yüklemem lazımmış. Gerekli şeyleri yükledim ama hala aynı. Hatta Log bölümünde haxm ile çalıştırılıyor vs demesi gerekirken de demiyor. Sorun ne olabilir sizce?
  • Arkadaşlar merhaba,

Hiç yazılım bilmeyen birine android için önerebileceğiniz kaynaklar neledir.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3rminator

Merhaba arkadaşlar,
    Android Emulator çok yavaş çalışıyor diye HAXM yüklemem lazımmış. Gerekli şeyleri yükledim ama hala aynı. Hatta Log bölümünde haxm ile çalıştırılıyor vs demesi gerekirken de demiyor. Sorun ne olabilir sizce?

Genymotion tavsiye ederim standart emulator den çok daha hızlı, ücretsiz versiyonu da iş görüyor paralı versiyonunu kullanmaya gerek duymadım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.