Şimdi Ara

Android Uygulama Eksikleri (tablet ve telefon)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'de bu tip konulara değinen olmadı, hem bir durum değerlendirmesi yapmak istiyorum hem de eksik bildiğim de eksik olmayan bir şey var ise yanlışımı düzeltmenizi rica ediyorum

Kamera uygulamalarının sayısı belkide yüzlerle ifade ediliyor ancak, Play Store da ekstra fonksiyon kazandıran, timelapse uygulamaları dışında bir tane bile uygulama yok hepsi filtreleme üzerine

long shutter (uzun pozlama) özelliğine sahip bir kamera uygulaması yok örneğin. bu hem windowsphone hemde iphone da var bazı markalar (oppo one+ xiaomi meizu) stok olarak bu özelliği kamera uygulamalarına eklemişler ki hiç biri türkiyede satılmıyor.

custom ayarlanabilir bir hdr uygulaması yok, örneğin 3 fotoğrafın üçününde tüm ayarlarının manuel olarak ayrı ayrı yapılabildiği (sanırım bu sadece windows phone da var)

gif oluşturan uygulamalar var ancak ekranın belirli yerlerini dondurup belirli yerlerini hareket ettiren detaylı bir gif yapıcı yok

bir tane bile kaliteli bir arayüze sahip 3. parti youtube uygulaması yok, dolayısı ile video download etmek kullanıcı tecrubesini bozmadan mümkün olmuyor7

içerik kaydetmeyi (yine video download edebilmeyi) sağlayan bir internet tarayıcısı yok (uc browser windows phone da bu özelliğe sahip android de değil) bu şüpheli olduğum bir konu yanılıyorsam düzeltin lütfen

ios da paper windowsphone da booklet gibi 3. parti özelleştirilmiş ve kaliteli facebook uygulamaları mevcut ancak android de fast for facebook var sanırım en iyisi ki dizayn anlayışı 2010 lara geri götürüyor bizi...

batarya takip uygulamalarının hemen hepsi hiç bir işlevi olmayan batarya ömrü uzatmayı vaad eden yalancı uygulamalar bir tane bile grafiklerle düzgün takip yapan bir uygulamaya rastlamayım hala arıyorum

Birde "tablet" konusu var...
    facebook uygulaması tablete uygun değil 4" telefonda görülen ara yüzü 10" e sündürüyor
    facebook messenger kullanılamaz halde değil diğerleri gibi ama yinede fazla sündürülmüş
    instagram uygulaması tablete uygun değil, yatay modda çalışmıyor bile
    flickr uygulaması tablete uygun değil ara yüz telefondan sündürülmüş
    vine uygulaması tablete uygun değil, yatay modda çalışmıyor bile
    snapchat uygulaması tablete uygun değil yatay modda çalışmıyor bile
    sosyal medaya uygulamaları arasında sadece twitter tablete uygun bir şekilde çalışıyor twitterdan başka yok.
    google ın kendi uygulaması hangouts bile tablete uygun değil

şimdi telefon alacaklar için özellikle hobi olarak veya spontane zamanlarda fotoğraf çekecek insanlar için (retricalı selfie hariç) android hemen hemen hiç bir şey sunmuyor.
    içerik indirmesi çok zor olmakla beraber, youtube gibi uygulamalarda screenshot bile alamıyorsun.

buraya kadar çok ciddi bir problem var ancak bu daha çok telefonlar için geçerli, fotoğraf çekmeyen (2000tl ye sony alıp kamerasının potansiyelinin yarısını bile kullanmamaya razı olan çıkar mı bilemiyorum) ve içerik indirmeyi de pek umursamayan birisi için android yinede cazip, kaliteli ekranlı telefonlar nispeten daha ucuza bulunuyor (1080p ekranlı telefonlar 900tl nin bile altına düştü)

android tablet ise çok daha can sıkıcı, zira uygulama çeşitliliği marketinde 30000 uygulama bulunan windows tabletlerden bile kullanıcısını depresyona sokabilecek kadar düşük, zira bir 1 500 000 (windows store un 50 katı fazla) android uygulaması var dünyada, ancak bunlardan biri bile facebook değil, biri bile instagram değil
    windows markette birinci parti uygulamalar yok doğrudur ama bu çok büyük bir zenginliği doğurdu zira orijinal instagram uygulamasındna daha iyi 3. parti uygulamalar var fotoğraf indirmeyi bile sağlayan. 1. parti tablet arayüzlü bir facebook uygulaması var mesela, şu yukarıda android tablette eksik olan uygulamaların hepsi mevcut olmakla beraber flash destekli ve performansı yüksek bir çok tarayıcıya da ev sahipliği ediyor.

burada sizden ricam, eğer yukarıda yanlış bir bilgi verdiysem beni düzeltmeniz, doğrudan bunu almayın başkasını alın diyemem, zira ben kendim bazı nedenlerden (stylus kalem sahibi olması ile beraber ekranı bölebiliyor olmasından) dolayı android tablet kullanıyorum, ancak size tecrubelerimi aktarma gereği hissettim. eğer medya tüketimi amacı ile satın almak istiyorsanız android tabletlerin size daha iyi sunabileceği hiç bir şey olmadığını bilmeniz gerek zira piyasa artık değişiyor düşük fiyatlı tablet kategorisinde artık android tabletlerin rakipleri var 500tl seviyesine dahi windows tablet bulunuyor bilinçli alışveriş yapalım, harcadığımız paranın değeri artsın aldığımız ürün uzun ömrülü olsun bizi daha uzun süre memnun etsin.

örneğin 400tl ye casper via t8w windows tablet alabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_98613470/tm.htm
    veya yine 400tl civarına polypad i8 alabilirsinishttp://forum.donanimhaber.com/m_91632079/tm.htm
    ancak birisini dev bir telefon arayüzü ile kullanacaksınız diğeri ile tablete tamamen optimize edilmiş bir cihaz hiç bir şey kullanım tecrubesi ile aranıza girmeyecek.

saygılarımla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.