Şimdi Ara

Android TV box yeşil ekran sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
52.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çeşitli marka ve modellere göre, adaptör değiştirmek, resim ayarlarıyla oynamak (doğru ayar hangisi araştırmak lazım) veya aleti soğutacak bir düzenek kurmak çözüm oluyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim, cihazı dün tamir ettik bugün yazıyım dedim yorumunuzu gördüm malesef bakmayı unutmuşum :(
    sorun adaptördeydi, transdaktör mu ne patlamış içindeki, youtubede türk bir kullanıcı videosunu çekmiş. aynı değerde başka bir adaptörle çalıştı. bu sorunu yaşayan olursa bu da burda dursun
  • milliadam M kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam. biz de forumdan öğreniyoruz bir çok şeyi.

• İlk kez tv box sahibi oldum, HD çözünürlükteki projeksiyon cihazında kullanıyorum.

Henüz 3-5 saat kullandım toplamda. Youtube uygulamasında bazı videolarda eski sinyal olmayan tv ekranları gibi ama yeşil renk tonu ağırlıklı sinyal yok görüntüsü geliyor. Ekranda uygulamanın simgeleri de gözükmüyor, geri tuşuna basıp uygulamada diğer vşdeoalrı görebiliyorum.

Sorun cihaz veya uygulamadan değil, bazı videolarda, neyden kaynaklanıyor acaba?

*Ek olarak bonus soru; Bluetooth kulaklık kullanıyorum, tuşa basılı tutuyorum mikrofonuyla giriş yapamıyorum. Bluetooth kulaklıktan ses alabiliyorum ama mikrofonuyla giriş yapamıyorum.
  • Philips 32pfl8404 yeşil ekran ile ilgili olarak,

Xiaomi mi box s ayarlardan

1- RGB 8 bit
    2- cec yazan menüden üç ayarı da açık konuma getirdim

Donma ve yeşil ekran sorunu çözüldü, neredeyse cihazı iade ediyordum.

Çözüme katkı sunan herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratAlperDikici

Philips 32pfl8404 yeşil ekran ile ilgili olarak,

Xiaomi mi box s ayarlardan

1- RGB 8 bit
    2- cec yazan menüden üç ayarı da açık konuma getirdim

Donma ve yeşil ekran sorunu çözüldü, neredeyse cihazı iade ediyordum.

Çözüme katkı sunan herkese teşekkürler.
    Philips 42PFL8684 kullanıyorum. 7 yıl önce, 5 yıl önce ve 2 yıl önce farklı marka model ve özelliklerde android box lar aldım. Hepsinde de yeşil ekran sorunu ile karşılaştım. Ayarlarında birçok şeyi denemiştim. Tabii üzerinden vakit geçtiği için detayları hatırlamıyorum.

Çözüm bulamamış ve cihazları iade etmiştim. İnternette kalıcı çözüm bulabileni de geçmişte görmemiştim. Herkes birçok şey denemiş ama çözüm bulamamıştı. Sizin çözüm işe yaradımı. Sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

• merhaba televizyonum philips 49pus 7909 xiomi s 4k androıd box kullanıyorum 2 gün önce güncelleme gibi bişey geldi ,güncelle dedikten sonra birden tvnin kenarında yeşil çizgi belirdi arada tvnin ekranında ışıklarda gidip gelmeler değşik renk tonları falan oluştu ,kafayı yiyecektim mutfaktaki küçük ekrana takıyom sorun yok ama odadaki tvde sorun var bi ara 4000 liralık tvyi ikinci elciye satmaya karar verdim kafayı yiyecektim .ama androıd boxı tvden sökünce ve fişi komple çekip tvyi tekrar çalıştırınca tv ekranı düzeldiğini görünce bende inat ettim anroıd boxın ayarlarında bişey vardır diye kurcalamaya başladım androıd boxın ayarlar kısmında yanılmıyorsam scren resılotıon gibi bir yer var , orada tvnizin ekran formatını soruyor benimki 4k 30 hz 4096*2160 ,fakat gördümki ayarlarda 60hz de duruyor bunu hemen 30hz ye aldım ve pat her şey düzeldi resmen üstümden koca bir yük kalktı . herkeze tavsiye ederim android boxınızın ayar kısmından tv nizle ilgili ekran ayarlarını muhakkak kontrol edin tvnizin ekran ayarına karşılık gelen seçeneği işaretleyin.

• kalekale44 K kullanıcısına yanıt
    çok geçmiş yazalı ama mi box s te youtube de reklam arasına videolar girince dedim smart youtube yükleyeyim.

onda da video başladığının 15nci sn lerinde yeşil, mor, pembe ekran sorunu vardı.

dediğin gibi ekran ayarını rgb yaptım şu an düzeldi.

videolar tam 1080p olmasa da uygulama iş görüyor bu arada.

teşekkürler.
  • Arkadaşlar benim mi box s 4k'yı birkaç kaç saat denemek için kullandım.ertesi gün sürekli yeşil / pembe ekran hatası verir oldu..
    TV philips Pus7909 buarada..

mi box'ın ayarları ile çözeyim diyorum ama hiçbir şey göremiyorum sürekli aynı renkli ekran gözüküyor..

bunu göremeden nasıl ayar yapacağım..

hard reset yapayım dedim cihazın güç kablosunu takarken aynı anda orta ve geri gelme tuşlarına basmayı denedim resetleyemedim..

Var mıdır VGA kablosuz çözümü..

İade sürem dolmadı birkaç gün içinde çözemezsem philips yüzünden iade edicem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diez

Arkadaşlar benim mi box s 4k'yı birkaç kaç saat denemek için kullandım.ertesi gün sürekli yeşil / pembe ekran hatası verir oldu..
    TV philips Pus7909 buarada..

mi box'ın ayarları ile çözeyim diyorum ama hiçbir şey göremiyorum sürekli aynı renkli ekran gözüküyor..

bunu göremeden nasıl ayar yapacağım..

hard reset yapayım dedim cihazın güç kablosunu takarken aynı anda orta ve geri gelme tuşlarına basmayı denedim resetleyemedim..

Var mıdır VGA kablosuz çözümü..

İade sürem dolmadı birkaç gün içinde çözemezsem philips yüzünden iade edicem...
    İş yerindeki monitöre bağlayarak ayarlara müdahale edebildim..

Screen resolution - color space settings - RGB yapınca evde de çalıştı..

Bu seferde ses gidip geliyor, dalgalı geliyor onu çözmeye uğraşıyorum..

• Bendeki tv samsung 46f8000. Rgb yaptım hertz değerli ilr oynadım ve ne yaptıysam olmadı. Bazen saatlerce sıkıntı olmuyor bazen de arka arkaya hdmi bağlantısı gidip geliyor gibi oluyor. Tavsiyesi olan var mı ?

• 720p60hz ile sorun düzeldi

• Yeşil ekran sorunu youtubede bir şey izlerken oluyor, görüntü kalitesini düşürünce düzeliyor. Bendeki sorun internet ile alakalı anladığım kadarıyla.
  • Arkadaşlar tv box da bir şey izlerken görüntü donma değil ama titriyor gibi oluyor.Bu özellikle maç izlerken daha da belirgin oluyor.Bunun bir çaresi var mıdır?

• Beyler merhaba, bende mi box s var, bugün yeni tv aldım lg oled, tv'de bi problem yok ama mi box da beyaz renklerde pembemsi lekeler var, görüntüde de göreceğiniz gibi atv ve netflix logosunda. Tv ayarlarında her yere girdim beceremedim, mi box ayarlarında da keza aynı şekilde. Unuttuğum kaçırdığım bi şey varsa çözümlerinizi bekliyorum

Android TV box yeşil ekran sorunu
  • Bende nexbox a95x 1gb 8gb lik bir cihaz var aynı Pink green ekran sorunu bendede vardı, eski Sony TV m ile birlikte kullanıyorum.
    Forumlarda bayağı dolaştıktan sonra
    Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,
    İster hdmı portunuzu değiştirin ister kapatıp açın boxinizi, benim sorunumu cozdu.

• Bende nexbox a95x 1gb 8gb lik bir cihaz var aynı Pink green ekran sorunu bendede vardı, eski Sony TV m ile birlikte kullanıyorum.
    Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,
    İster hdmı portunuzu değiştirin ister kapatıp açın boxinizi, benim sorunumu cozdu.

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.