Şimdi Ara

Android TV box yeşil ekran sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
52.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende nexbox a95x 1gb 8gb lik bir cihaz var aynı Pink green ekran sorunu bendede vardı, eski Sony TV m ile birlikte kullanıyorum.
    Forumlarda bayağı dolaştıktan sonra
    Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,
    İster hdmı portunuzu değiştirin ister kapatıp açın boxinizi, benim sorunumu cozdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende nexbox a95x 1gb 8gb lik bir cihaz var aynı Pink green ekran sorunu bendede vardı, eski Sony TV m ile birlikte kullanıyorum.
    Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,
    İster hdmı portunuzu değiştirin ister kapatıp açın boxinizi, benim sorunumu cozdu.

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

Çözümün
    Terminal emülatörü kurun
    Su haklarınızı alın
    Setenv hdmi_force_rgb=1
    Komutunu girdim,

• Bugun aldim urunu. Ayni sorun bende de vardi. Philips lcd tv kullaniyorum modelini bilmiyorum smart degil. Ekran yesile donuyordu ama eski tvlerdeki gibi sinyal kaybindan oluyormus gibi bozuk bir goruntu oluyordu. Biraz ugrastiktan sonra sorunu cozdum. Yaptigim adimlar:

1)Cihazdaki guncellemeyi yaptim.

2)Ayarlardan RGB secenegine getirdim.

3) HDMI cec seceneginideki 3 ozelligi de actim.

ve sorun cozuldu.

• aynı sorun bende de var. ancak güncelleme yapamadım. ayrıca ayarları ve RGB seçeneğine nereden gelebilirim, bulamadım... ??şimdiden teşekkürler...

• cemalgurel C kullanıcısına yanıt
    cihazınız ne bilmiyorum. genel olarak -ayarlar-ekran ayarları (bazı menülerde gelişmiş ayarlar altında olabilir). olarak deneyin.

• Hala bulamadım... özellikler menüsünde (altyazı-uyku zaman-çocuk kilit-kod değiştir-demo) var, smart settings te ise (kişisel-canlı-stamdart-simenma -pyun-enerji tasarruf) var. :(

Televizyonum Philips model:47PFL5604H/12 Yardımlarınız için şimdiden çoook teşekkürler...

bana yazdıysanız, tv box'unuz yok mu? konu tv box konusu olunca, otomatik box ayarlarını yazdım.

• üstad size yazmıştım. televizyonum yıkarıda da bahsettiğim philips modeli. tv box var, şayomi markalı. ama yeşillenme tv den dediler , rgb ayarlarını düzelttim, oldu. yaklaşık 3 ay kulandım, sorun yaşamadım. ama geçenlerde kendiliğinden tekrar bozuldu. yeşil ekran çıkıyor yklaşık 20 sn sonra tekrar normal düzene geliyor 3 dk sononra tekrar yeşl ekran oluyor. yardım rica ederim.

tvyi başka box'la,veya box'u başka tv ile deneyip, sorunun kesin kaynağını tespit etmeniz lazım.

• Yine başladı aynı sorun. Allahın belası cihazı aldığım güne lanet olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SametYuksek S kullanıcısına yanıt

Hocam 2 yıl geçmiş üzerinden ama bende aynı sorunu yaşadım. Çözebildiniz mi?

• next playbox android 4k aldım 4k film izlerken aynı sorun var

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.