Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (991. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tojblok Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
26.699
Cevap
521
Favori
1.725.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavrın yine kinaye, sana söylediklerim zoruna gitmiş olabilir, haksız da sayılmazsın.
    Yaptıkların taktir ve teşvik edilesi şeyler.
    Aslında şevki kırmak istemem bu en son isteyeceğim şey. Ülkemizde bu tarz girişimler çok az bulunuyor, ucundan kıyısından bir şekilde bu girişimlere katılmak kendi adıma sevindirici buluyorum.

İki yetişkin oğlum var, biri işitme engelli dün 30 yaşına girdi. Onun da böyle davranışları vardı ve psikologa götürdüm, onun gelişimi ve geleceği için lazımdı çünkü, ayıp değil.
    Psikolog ona bir şey yapamayız çünkü iletişim kuramıyoruz ama seni şöyle alalım dediler, bende paşa paşa bu öneriye uydum ve bir sene devam ettim.
    Küçük oğlum, çok pahalı bir lisede burslu okuyor, bazen derslerden ve baskıdan bunalıyor arada psikoloğa gidiyor.

İnsan doğası yaşadığımız yüz yılda çok değişti ve değişik sorurumluluklar sahibi oldu, bununla zaman zaman baş edemiyoruz bu çok normal.

Bunları neden yazdım, çünkü yaptığın şeylere değer veriyorum çünkü benim açımdan değerli ama hiç tanımadığın birine yalancı ve benzer şeyler söyledin.
    Haklı haksız durumu değil bizim konuştuğumuz, senin tanı ve uslub problemin var, yine bir arkadaş tavsiyesi.
    Hiç ingilizce bilmiyorum ama Kodi yöneticilerinden biri beni yazılıma teşvik ediyor (ilk okul mezunuyum, eğitimle ilgili hiç bir altyapıya haiz değilim önemini bilecek kadar kafam basıyor), Teşvikte ısrarcılar.
    Yine yabacı bir forumda yaptığım yazılımlar teşvik görüyor taktir ediliyor, evet yes no haricinde İngilizce bilmiyorum. Yani İngilizce bilmek iyi bir şey ama tek başına bir şey ifade etmiyor. Kendini insaqn olarak da geliştirmen gerek, tavırlarından daha yolun çok başında olduğunu seziyorum, bazı önemli şeyleri ıskalmadan devam et lütfen.

• mi tv stick in iki versiyonu var. Biri 2k 1080p lik versiyon 40 dolar civari olacak heralde bu versiyon diğeri 4k oda 100 dolar civari. Kutu acilisi aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 24 Haziran 2020; 23:19:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vancedci arkadaşın forumda konusu var, oraya yazılsın diye uğraşıyor işte Limanyakan arkadaş bir öneri vermiş, konuyu getirdiğiniz yere bakın. Bırakın isteyen istediği yerden yüklesin.
  • Arkadaşlar, Egreat marka eski tip eternet girişli medya player ile ücetsiz film dizi izleyebilir miyiz? Bu cihazla en fazla ne yapabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

mi tv stick in iki versiyonu var. Biri 2k 1080p lik versiyon 40 dolar civari olacak heralde bu versiyon diğeri 4k oda 100 dolar civari. Kutu acilisi aşağıda.
    bir stick için 100 dolar çok pahallı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Alıntıları Göster
    Fazla ama işte netflix 4k, mi box 4kya gore daha iyi islemci ram var diye fiyati yuksekten baslatacaklar. 3-5 ay sonra biraz daha duser fiyat. Aliexpreeste 4kli stick icin on siparis 780 tl belirlenmis. Ben sahsen bu fiyata s922 islemcili cihaz alirim nitekim oylede yaptim. Sirf netflix var diye 800 e en alt donanımli bu cihazi alacagima, uzerine biraz daha koyar gider netflixli 4k tv alirim. Netflix denen şirketin hem iceriklerini parali satip hemde izlenebilmesi icin alinacak cihazlara uygulamasini fahis fiyatlara satmasi ayri bir muamma. Haliyle netflix li cihazlarin cogu hem pahali hemde donanimlari Leş oluyor bu nedenle. Benim para vererek aldığım icerigi, heryerde rahat bir sekilde izleye bilmem lazim. Izleyebilmek icinde 200 liralık cihaza ayrica fahis ucret oduyorum bu durumda. Bu konuda tuketici kuruluslarinin acil dava acmasi.lazim. Sonucta butun para en son pramitte tuketiciden çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 25 Haziran 2020; 15:50:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Madem ubuntu kullanıyorsunuz, tavsiyem Odroid N2(s922x) den yana olacaktır. N2'de Petitboot, C4'de de gelme ihtimali var ama 2bin tllik notebooktan güçlü ve kullanışlı. bir 50 dolar daha fazla verip N2 almanızı tavsiye ederim.
    eMMC ye Android kurmanızı öneririm en ucuz eMMC modül işinizi görür.https://ameridroid.com/products/emmc-adapter ben bunu kullanıyorum. 16GB eMMC yeterli olur, çok pahalı aletler o paraya 128 SSD alın derim :)) (uSD okuyucu gerekli)
    Ubuntuyu uSD veya HDD veya SSD ye kuarabilirsiniz, uSD nin hızı ubuntu için fazlasıyla yeterli.

Bu cihazlar dışardan müdahaleye uygundur, yapısal olarak bir kaç çeşit depolama ile boot edebilirsin.

Ben N2'de petitboot ile 5 işletim sistemi birden kullanıyorum, hatta 64gb'lık sandisk uSD de 4 işletim sistemi vardı (tek kartta)
    şu an Ubuntu Focal 20.04 Wayland 5.7 kullanıyorum. iptv yi ubuntu ile izlemeye başladım.

Telegramda butik bir Odroid gurubumuz var, orada ubuntu ile ilgili paylaştığım videolar oluyor. Meraklılara kapımız açık.
    https://t.me/joinchat/MdWZBE3RKUghDojuTLTrTg
    Sayın @GuGuuuK s905x3 işlemcili 4gb ddr4 ramli bir tv box (mesela ugoos x3 pro) yerine odroid c4 tercih edilir mi, edilirse neden? Odroid c4 alırsak ekstra adaptör, micro sd kart, usb wifi adaptör vs. almamız gerekecek sanırım. Odroid c4'ün fiyatı 50$ civarında. Maddi olarak pek avantajlı olmayacak. Bu işlere meraklı olanlar hobi amaçlı mı almalı c4'ü, yoksa avantajlı olduğu noktalar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Fazla ama işte netflix 4k, mi box 4kya gore daha iyi islemci ram var diye fiyati yuksekten baslatacaklar. 3-5 ay sonra biraz daha duser fiyat. Aliexpreeste 4kli stick icin on siparis 780 tl belirlenmis. Ben sahsen bu fiyata s922 islemcili cihaz alirim nitekim oylede yaptim. Sirf netflix var diye 800 e en alt donanımli bu cihazi alacagima, uzerine biraz daha koyar gider netflixli 4k tv alirim. Netflix denen şirketin hem iceriklerini parali satip hemde izlenebilmesi icin alinacak cihazlara uygulamasini fahis fiyatlara satmasi ayri bir muamma. Haliyle netflix li cihazlarin cogu hem pahali hemde donanimlari Leş oluyor bu nedenle. Benim para vererek aldığım icerigi, heryerde rahat bir sekilde izleye bilmem lazim. Izleyebilmek icinde 200 liralık cihaza ayrica fahis ucret oduyorum bu durumda. Bu konuda tuketici kuruluslarinin acil dava acmasi.lazim. Sonucta butun para en son pramitte tuketiciden çıkıyor

Alıntıları Göster
    aynen katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atakan

Sayın @GuGuuuK s905x3 işlemcili 4gb ddr4 ramli bir tv box (mesela ugoos x3 pro) yerine odroid c4 tercih edilir mi, edilirse neden? Odroid c4 alırsak ekstra adaptör, micro sd kart, usb wifi adaptör vs. almamız gerekecek sanırım. Odroid c4'ün fiyatı 50$ civarında. Maddi olarak pek avantajlı olmayacak. Bu işlere meraklı olanlar hobi amaçlı mı almalı c4'ü, yoksa avantajlı olduğu noktalar var mı?

Alıntıları Göster
    + Kasa ve bluetooth da alinacak. Maliyetli hobi isleri bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hassan01

Arkadaşlar, Egreat marka eski tip eternet girişli medya player ile ücetsiz film dizi izleyebilir miyiz? Bu cihazla en fazla ne yapabiliriz?
    Egreat kaliteli ürünler çıkardı. Cihazın and. sürümü destekliyorsa file üzerinden ya da uygulamalarla film dizi izlenebilir.

En kötü ihtimalle filmleri bir HDD ye depolayıp o şekilde izlersiniz.
  • CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Videoda sadece 2K modelinin spesifikasyonlarını vermişler.

MiBoX s için 2 Gb Ram, 8 GB rom yeter mi yetmez mi diye tartışırken;
    2K modeli tam bir akış cihazı olarak tasarlanmış.
    s905 çipset, MALI 450 GPU, DDR4 1 GB ram ve 2 GB rom tam bir hayal kırıklığı.

Sadece NETFLIX ya da prime video izlemek için 2. bir cihaz olarak almanın da fazla bir cazibesi yok çünkü
    KODI ya da CoreElec ile 1080p izlenebiliyor.

4K modelinin donanım özellikleri netleşmedi. Sanırım Fire Stick in önünü keseceği için amazon, NETFLIX ten
    engelleme istiyor.

Daha önce de yazdığım gibi Xiaomi istesin Nvidia S. ile kapışacak kutu çıkartır. NETFLIX ve prime video sertifikası
    elini kolunu bağlıyor.

İlk duyurulduğunda s905Y2 çipsetten bahsediliyordu. Farklı bir donanım var.

İlgilenenler için topik.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143026964

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Alıntıları Göster
    Vergi dahil, S905Y2 çipsetle gelecek ise TR şartlarına göre uygun olur.

Amerika coğrafyası için üretilen ve 49.99 $ lık fiyatı ile TiVo Stream 4K daha cazip görünüyor.
    TR ye gönderim olursa özel kargo şirketleri ile gelirse uçuk vergi çıkmaz.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143838797

• Daha önce ürün bedelinin %20'si gümrük bedeli olarak alınıyordu.
    Gümrükte ki son uygulamalara göre ne kadar gümrük vergisi alınıyor? Örneğin 300 liralık tv box için ne kadar öderiz?
  • mehterann kullanıcısına yanıt
    % 80 leri bulabiliyor. % de 110 u da gördük.

Bangood daki Tariff Insurance kampanyası devam ediyor ise Banggood dan almak avantajlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

% 80 leri bulabiliyor. % de 110 u da gördük.

Bangood daki Tariff Insurance kampanyası devam ediyor ise Banggood dan almak avantajlı olur.
    Gerçekte olması gereken ne kadar, eskiden %20 alıp geçiyorlardı.
    Bu abartılı gümrük vergisi ne zamandır var, bir aydır bişey almıyorum da öncesinde abartmıyorlardı.
  • quote:

H96 mini iş görmesine görür de MALI T 720 GPU, MALI G-31 in performansını vermez.

Yukarıdaki mesajlarda adı geçen S905X3 CPU ve MALI G-31 GPU lu bir ürün almak daha mantıklı.

Alıntıları Göster
    Bu ürünü sipariş geçtim üstad indirim ile 426 TL ye geldi bakalım canım ülkem ne kadar vergi geçirecek 😁 sağ salim elimize ulaşsın da inşALLAH 🙏

[TRY403.29 18% OFF]H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 128GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 1000M LAN Android Android 9.0 4K 8K VP9 H.265 TV Kutu Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood.com
    https://banggood.app.link/GF9nCwmsB7

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Önceki yıllarda % de 60 ları görmüştük fakat şuan % de 84 hatta % 110 lara kadar çıkıyor.
    Çok anormal.
    Üstad şimdi gümrük tarifesi seçili aldık ürünü % kaç koyarsa koysun gümrük vergisini ödedikten sonra bu parayı başvurup alabilecez dimi banggooddan 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: RDJ18

Üstad şimdi gümrük tarifesi seçili aldık ürünü % kaç koyarsa koysun gümrük vergisini ödedikten sonra bu parayı başvurup alabilecez dimi banggooddan 😁

Alıntıları Göster
    gümrük ücreti, kargo hareketlerini ve iade bilgileri burdan paylaşırmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehterann

gümrük ücreti, kargo hareketlerini ve iade bilgileri burdan paylaşırmısınız.

Alıntıları Göster
    Tabiki kargo süreci gümrük ücreti iade bilgileri vs nasipse ürün elime geçtikten sonra ilgili paylaşımı yapicam fikir bilgi alisverisi önemli sağolsun buradan yardımcı olan arkadaşlarımız oldu 🙏🙏

• İtiraz edip sonuç alan var, örnek olabilir.
    133 liralık ürüne 127 lira gümrük ücreti çıkartılmış, itiraz edince gümrük ücreti düzeltilip 34 lira ödemiş.

Not: Olay 27/01/2020 de olmuş, dün facebook'ta paylaşılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehterann -- 25 Haziran 2020; 22:34:42 >

• 
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.