Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
520
Favori
1.724.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçici olarak kablolu kablosuz mouse kullanabilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/i/32994238290.html

Cihazda kilitlenme sorunu yoksa dokunmatik mouse, klavyeli Logitech K400 plus ya da
    1. mesajdaki air mouselardan birini alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Geçici olarak kablolu kablosuz mouse kullanabilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/i/32994238290.html

Cihazda kilitlenme sorunu yoksa dokunmatik mouse, klavyeli Logitech K400 plus ya da
    1. mesajdaki air mouselardan birini alabilirsiniz.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kablosuz bira tane a4 tech mouse kullanıyorum fakat cihazın acma kapatma sıkıntı. O yüzden kumanda lazım. TR de uyumlu kumanda bulmak imkansız sanırım.
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Yurtiçinde bulmak çok zor. Üniversal kumandalar da iş görür. Bazı airmouselar cihaza tanıtılabiliyor.
  • Limanyakan üstadım,
    Senin tavsiyenle şubat ayında çinden Tanix TX5 Max aldım. Gümrük yoktu o zaman. 200 liraya maloldu. Çok memnunum, severek kullanıyorum. Şimdi ise onu kardeşime kurup, kendime sizin tavsiye edebileceğiniz (4 gb, 64 gb, android 9.1) gibi bir cihazı Banggoddan (Gümrük Sigortalı olarak) ısmarlamak istiyorum. Mesela şu alttaki nasıldır.
    https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-p-1471898.html?akmClientCountry=TR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

Fiyat çok iyi gibi geldi, gümrük sigortasıyla 200 TL.

Limanyakan üstadım, ne dersin bu işe, veya daha iyisini mi önerirsin.

• Merhaba arkadaşlar
    Yılbaşından beri Tx2 2/16gb kullanıyorum. Genelde kodi üzerinden USBden veya internetten film/dizi izliyorum.
    Geçen aliexpresten dijital ses dönüştürücü aldım. yeni elime ulaştı. Henüz denemedim. Ayrıca evde mikado MD-813BT 5.1 hoparlör sistemi var. optik çıkıştan bağlantıları yaparak evde 5.1 keyfiyle film dizi izlemek istiyorum.

Sorum şu; Kodi uygulaması üzerinden izlenen internet veya USB filmlerinin sesi, TX2 nin optik çıkışından 5.1 olarak alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navarow -- 10 Ekim 2019; 17:46:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetki

Limanyakan üstadım,
    Senin tavsiyenle şubat ayında çinden Tanix TX5 Max aldım. Gümrük yoktu o zaman. 200 liraya maloldu. Çok memnunum, severek kullanıyorum. Şimdi ise onu kardeşime kurup, kendime sizin tavsiye edebileceğiniz (4 gb, 64 gb, android 9.1) gibi bir cihazı Banggoddan (Gümrük Sigortalı olarak) ısmarlamak istiyorum. Mesela şu alttaki nasıldır.
    https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3318-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-VP9-H_265-TV-Box-p-1471898.html?akmClientCountry=TR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

s905X2 çipsetli TX5 Max tan sonra RK3318 çipsetli cihaz çok yavan gelir.

Ayrıca şunu tekrar belirteyim. H96 lardan uzak durun ve en son düşünün.
    H96 gibi Tanix TX5 Max ında birçok üreticisi var.

Başka bir üreticiden TX5 Max alnalar farklı sorunlarla boğuşuyorlar.

Alacağınız cihazın üreticisi bilinir olması ve çok fazla üreticisi olmamalı.

Rk3318 çipsetli , H96 max ı önermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: navarow

Merhaba arkadaşlar
    Yılbaşından beri Tx2 2/16gb kullanıyorum. Genelde kodi üzerinden USBden veya internetten film/dizi izliyorum.
    Geçen aliexpresten dijital ses dönüştürücü aldım. yeni elime ulaştı. Henüz denemedim. Ayrıca evde mikado MD-813BT 5.1 hoparlör sistemi var. optik çıkıştan bağlantıları yaparak evde 5.1 keyfiyle film dizi izlemek istiyorum.

Sorum şu; Kodi uygulaması üzerinden izlenen internet veya USB filmlerinin sesi, TX2 nin optik çıkışından 5.1 olarak alınabilir mi?
    5.1 olarak ta alınabilir, KODİ DOLBY ve DTS lisanslarını sorgulamadığı için bu sesler de alınabilir.

KODI üzerinden ses ayarları yapılınca panellerdeki iki hoperlörden de bu sesler alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetki

Limanyakan üstadım,

Artık gümrük ücretsiz gönderi yok.. hepsi giriyor
    Gumruge girerse hemen hemen bura ile aynı fiyata geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyatlı bir alternatif ne olabilir
  • Merhaba. Aşağıdaki iki cihaz arasında kaldım. Bunlardan hangisi alınmalı veya bu fiyat aralığında başka cihaz mı tavsiye edersiniz.
    Birde gümrük vergisi max ne kadar çıkar.

https://m.banggood.com/tr/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-ROM-4K-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1373067.html?&cart_warehouse=CN

https://m.banggood.com/tr/H96-Max-Plus-RK3328-4GB-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-USB3_0-TV-Box-Support-HD-Netflix-4K-Youtube-p-1335809.html?&cart_warehouse=CN

• Mizan23 kullanıcısına yanıt
    Hakan göktürk aynı cihazı getirmiş, 40 TL gümrük çıkmış,4 ay önce gümrük sigortası yaptırdığım bir alışverişimde ödediğim 165 TL parayı banggood hesabıma iade etmişti.
  • quote:

Puhu tv yi silip başka bir kaynaktan tekrar yükleyin.
    APK yükledim sorun aynı devam ediyor.
    Bir de bunun versiyonu 8.1, 6.0 sürüme nasıl düşerim? O sürüm daha hızlı diyorlar

• yetki Y kullanıcısına yanıt
    Doğrudur lakin 4 ay önce öyle bir seçenek vardi şimdi çıkmıyor sadece 7 TL kargo ücreti çıkıyor..yakınlarda sipariş verip ulaşan biri bizi aydınlatsa iyi olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mizan23 -- 10 Ekim 2019; 22:29:3 >
  • yetki Y kullanıcısına yanıt
    TX5 max ta bir sorun yaşamadıysanız ve hoşunuza gittiyse aynı yerden aynı üreticinin üretimi olan TX5 max alın.
    Sanırım altında reset deliği olan model.

Alternatif olarak PİE ile gelen Google sertifikalı KM9 pro nun 2 GB lik modeli olabilir. Yukarıda linkini verdim.

s905X2 ya da s905Y2 çipset ve G31 mp2 GPU olması önemli.
  • end76 kullanıcısına yanıt
    H96 lardan uzak durulmalı diye yukarıdaki mesajda yazdım.
    1.Çok sayıda üreticisi var
    2.Malzeme kalitesi düşük.

Hangi üreticinin ya da üreticilerin ürününün sorunsuz olduğuna dair bilgimiz yok.

İki seçeneği de önermiyorum.

Ethernet kablosu ile kullanacaksanız Mecool KM9 pro 2/16

Burada cipset ve GPU önemli 2 GB ram ikinci planda kalıyor. Depolama kapasitesi de çevre birimleriyle arttırılabilir
    https://www.banggood.com/Mecool-KM9-Pro-Amlogic-S905X2-Google-Certificated-2GB-RAM-16GB-ROM-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-TV-Box-Support-Voice-Control-Google-Home-p-1521097.html?rmmds=detail-left-hotproducts__2&ID=533601&cur_warehouse=CN

Ethernet kullanılmayacaksa 2R2T G-bit WIFI ye sahip s905Y2 çipsetli A95 Plus.

Ya da risk almak isteyen bir kişi banggod daki h96 max X2 alıp denesin. Kalitesiz bir adaptör nedeniyle brick olan ya da aşırı ısınan ya da ekran yeşillenmeleri yaşandı.

Banggood da %10 indirim var. Gümrük şans işi ne çıkacağı belli olmuyor.

Ya da kutsal cuma vb. gibi kampanya zamanlarını bekleyin.

• DiskoKralı D kullanıcısına yanıt
    Yüklenen APK yi silip,

Uygulama yöneticisinden güncellemeleri geri al ile eski sürüme dönülebilir.

Bu şekilde de sorun çözümez ise kalıntı dosyalar dahil komple PUHU yu cihazdan kaldırıp,

başka bir kaynaktan (Aptoide veya APK miror vb gibi) 6.0 ya da 8.1 sürümünü yükleyin.
  • Hepsiburada'dan alınacak tv box önerir misiniz? Max 500-600 tl civarı. Mi box s'i beğendim fakat hafızasının 8 gb olması düşündürüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Tavsiyelerini dikkate alacağım.

• quote:

Yüklenen APK yi silip,

Uygulama yöneticisinden güncellemeleri geri al ile eski sürüme dönülebilir.

Bu şekilde de sorun çözümez ise kalıntı dosyalar dahil komple PUHU yu cihazdan kaldırıp,

başka bir kaynaktan (Aptoide veya APK miror vb gibi) 6.0 ya da 8.1 sürümünü yükleyin.
    Hocam Android versiyonu 8.1 oreo, ben 6.0 marsmellow yapmak istiyorum ama nasıl?

• quote:

K400 plus aldığınıza pişman olmazsınız. NİTRO 4S in kutusuna Türkiye'de ilk kısa yol menüsü diye bir ibare var. Kısa yol menüleri diğer cihazlarda da var. Bu üründe kısa yol menüsü daha gelişmiş ya da farklı olabilir. Ayarları biraz kurcalayarak menünün nasıl çalıştığını çözebilirsiniz. Diğer kutularda + ya basınca kısayol ekleniyor, - ye basınca siliniyor. Menüyü çözemezseniz satıcıdan destek isteyin.
    Teşekkür ederim.

Yalnız klavyede tuşlar karışmış nokta yerine virgül gibi.

Maalesef kısayol eklenmiyor launcher yükleyerek hallettim.

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.