Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (549. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
26.699
Cevap
521
Favori
1.725.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plexus_09

arkadaşlar merhaba. rica etsem bir kaç ürün hakkında bilgilerinizi alabilir miyim? işlemci, grafik işlemci, ram, arayüz, uzun kullanım gibi detaylar hakkında. soracağım ürünlerin fiyatları aşağı yukarı aynı. gerçi farklı ürün önerilerinize de açığım. şimdiden teşekkürler .

X96 MAX 4GB DDR4 + 32GB ROM Android 8.1
    Tanix TX5 Max 4GB LPDDR4 + 32GB ROM Android 8.1
    Tanix TX6 4GB RAM + 32GB ROM Android 7.0
    A5X MAX 4GB RAM + 32GB ROM Android 8.1
    Sunvell T95Z Plus 3GB DDR3 RAM 32GB ROM Android 7.1

ürünlerden bazıları ddr4 ram ile bazıları ddr3 ile ram ile satılıyor. işlemci ile gpu nesillerini pek bilmiyorum. bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. bu arada gearbest ile almayı düşünüyorum. iyi forumlar.
    A5X max Rk 3328 çipsetli ve GPU su Malı 450 GPU
    T95Z plus S912 çipserli , GPU su MALI T 820
    Tanıx TX6 allwinner H6 çipsetli , GPU su MALI T 720
    TX5 max ve X96 max s905X2 CPU ve GPU su Mali G31 MP2

Bütçe sıkıntısı yoksa X2 uzantılı A95X max almak iyi olur.
    DDR3 ram olsa da fanı var mı notebook SSD si takılabiliyor.

A95X max, TX5 max, X96 max ve TX6 şeklindeki sıralamaya göre seçiminizi yapın.

Atv arayüz hoşunuza giderse KM9 da olur. DH da başlığı var. Bir okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 27 Ocak 2019; 18:53:18 >

• plexus_09 kullanıcısına yanıt
    Ben de farklı ürün önerip
    Beelink GT1 Mini yazayım..
    https://youtu.be/ZGiPmN20YYY

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İy günler. Scishion model s sahibiyim.

Root var gibi görünüyor ama root işlemleri yapmak istediğimde olumsuz sonuçlanıyor. Root uygulamaları root lu gördüğü için birşey yapmıyor ama supersu yükleyince root Yok yazıyor.

Birde USB flash disk i indirme yaparken depolama alani olarak gösteremiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

Birde eksik gördüğüm Bir olay var. Telefonda tablette birşeye uzun basınca yeni sekmede aç yada kopyala çıkıyor. Tv box ta ise uzun basınca birşey olmuyor fare de sag tuş geri gelme özelliği olarak tanımlı klavye olmadan link kopyalayıp tarayıcıda yeni sekmede aç yapmak zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

https://www.youtube.com/watch?v=4b81k58A6Yk
    şöyle bir inceleme buldum ingilizceniz varsa

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam. beelink ürünü gözüme takıldı burada. aslında km9'u inceliyordum ama bu videoda wi-fi sorunu açıkça biraz uzaklaştırdı üründen beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

A5X max Rk 3328 çipsetli ve GPU su Malı 450 GPU
    T95Z plus S912 çipserli , GPU su MALI T 820
    Tanıx TX6 allwinner H6 çipsetli , GPU su MALI T 720
    TX5 max ve X96 max s905X2 CPU ve GPU su Mali G31 MP2

Bütçe sıkıntısı yoksa X2 uzantılı A95X max almak iyi olur.
    DDR3 ram olsa da fanı var mı notebook SSD si takılabiliyor.

A95X max, TX5 max, X96 max ve TX6 şeklindeki sıralamaya göre seçiminizi yapın.

Atv arayüz hoşunuza giderse KM9 da olur. DH da başlığı var. Bir okuyun.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim ilginize. açıkça işlemcilerini ve gpu larını biliyorum. nesilleri ve performansları açısından değerlendirme almak istemiştim. arkadaşın paylaştığı videoyu izledim. km9 güzel cihaz ancak wi-fi konusunda biraz sorunlu gibi. şu an biraz daha ses kontrollü cihazlara yöneliyor gibiyim. beelink gt1 mini güzel görünüyor. bahsettiğiniz ürünü de inceleyeceğim. sunvell t95q nasıl cihaz onun da fiyatı uygun gibi banggood'da. bir de banggood'dan alış-veriş yapan arkadaşlar güvenilir mi?

sonuç olarak şu an listeyi biraz da netleştirmeye çalıştım:

beelink gt1 mini
    km9
    tx5 max
    Sunvell T95Q
    a95 max

sizin bahsettiğiniz ürün bu sanırım:https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009915411114.html?wid=1433363

• thiokol T kullanıcısına yanıt
    PM attım
  • faseww F kullanıcısına yanıt
    PM attım@faseww
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

hocam selamlar...

Bana tavsiye ettiğiniz tvbox ın 4k@60fps izletebildiğini söylemiştiniz ama ben 1080p bile sıkıntılı izliyorum. İndirdiğim yüksek boyutlu mkv formatlı filmlerimi ssd ye yükleyip kodiden açıyorum ama karelenmeler,bozulmalar meydana geliyor. aynı videoyu pc den açınca bi problem olmuyor. bu cihazda bu özellikler var da nasıl kullanılacak? Okumada sıkıntı olmasın diye ssd aldım. televizyonum led tv fps ve hertz özellikleri yeterli. Sıkıntı ne, bi fikriniz var mı?

Alıntıları Göster
    Sizdeki cihazın marka ve modeli neydi.
    Bu kutuların düşük donanımlı olanları 4K da 30 kare ve diğerleri 60 kare gösteririr. Genel olarak 4K@60fps gösteren bir cihaz 1080p de zorlanmaz.
    MiBox 3 ler de s905X çipsetli ve 4K@60fps olmasına karşılık yüksek çözünürlükte 1080p de de takılmalar yaşanabiliyor.

1. Cihazın CPU ve GPU su güçsüz olduğu için bu sorun yaşanabilir.
    2. Çözünürlük ya da görüntü ayarları uygun olmayabilir.
    3. KODI ayarlarından kaynaklanabilir. Başka bir player da da oluyormu. MX player ı, codec eklentilerini yükleyerek denemeli.
    4. İnternet sinyali zayıf olabilir. Wıfı analyzer yükleyip modemi en iyi çeken kanala ayarlamalı.
    5. Cihazın adaptörü yeterli gelmiyordur. 3 amperlik başka bir adaptör sorunu çözebilir.
    6. SSD ile uyumsuzluk yaşanıyor olabilir. HDD den ya da çevrimiçi yüksek boyutlu içeriklerde de denemeli.

Sonuç olarak 1080p deki karelenme ve bozulmanın nedenini bu şekilde araştırıp bulacaksınız.

• quote:

teşekkür ederim ilginize. açıkça işlemcilerini ve gpu larını biliyorum. nesilleri ve performansları açısından değerlendirme almak istemiştim. arkadaşın paylaştığı videoyu izledim. km9 güzel cihaz ancak wi-fi konusunda biraz sorunlu gibi. şu an biraz daha ses kontrollü cihazlara yöneliyor gibiyim. beelink gt1 mini güzel görünüyor. bahsettiğiniz ürünü de inceleyeceğim. sunvell t95q nasıl cihaz onun da fiyatı uygun gibi banggood'da. bir de banggood'dan alış-veriş yapan arkadaşlar güvenilir mi?

sonuç olarak şu an listeyi biraz da netleştirmeye çalıştım:

beelink gt1 mini
    km9
    tx5 max
    Sunvell T95Q
    a95 max

sizin bahsettiğiniz ürün bu sanırım:https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009915411114.html?wid=1433363

Alıntıları Göster
    Banggood güvenilir bir alışveriş sitesi. Bizdeki HB ye benziyor.

A95X max
    Beelink Gt1 mini
    KM9
    TX5 max
    T95q

KM9 da ATV arayüzü var. NETFLIX 4K ya göre dizayn edilmiş. Engelleme geldi.
    Tanıx TX5 max ta ALICE UX diye farklı bir arayüz var. Sekme kutucuklarının şefaf olması, bildirim çubunun yandan çıkması gibi farklı bir arayüze sahip.

CPU ve GPU nesilleri ve performanslarını çok yazdım. Yazsam uzun olur.

Linkteki A95X max ve GT1 mini arasında seçim yapın. 2 cihazında DH da başlığı var.
    A95X max, mini pc görünümünde ve minyatür cihaz sevmeyenler için uygun.
    2.5 luk HDD, ssd takılabiliyor, fanı var ve kayıt yapabiliyor. Bu özellikler sesli kumandadan daha önemli.

• Özel mesaj atamıyorum.
    Sorduğunuz soruyu buraya sorun cevabı orada.
    https://t.me/joinchat/B7uHB0Xna60cGbT4J2rqLA

• quote:

Orijinalden alıntı: miki

Cihaz hafta başı elime geçerse arayüzü detaylı inceler çarşamba videosunu kanala koyarım
    OK Cihaz gelince haber verin de çalışmaya katkı vereyim.
  • quote:

OK Cihaz gelince haber verin de çalışmaya katkı vereyim.

Alıntıları Göster
    Sağolun her videoya mutlaka katkıda bulunuyorsunuz, çok teşekkürler

• quote:

Banggood güvenilir bir alışveriş sitesi. Bizdeki HB ye benziyor.

A95X max
    Beelink Gt1 mini
    KM9
    TX5 max
    T95q

KM9 da ATV arayüzü var. NETFLIX 4K ya göre dizayn edilmiş. Engelleme geldi.
    Tanıx TX5 max ta ALICE UX diye farklı bir arayüz var. Sekme kutucuklarının şefaf olması, bildirim çubunun yandan çıkması gibi farklı bir arayüze sahip.

CPU ve GPU nesilleri ve performanslarını çok yazdım. Yazsam uzun olur.

Linkteki A95X max ve GT1 mini arasında seçim yapın. 2 cihazında DH da başlığı var.
    A95X max, mini pc görünümünde ve minyatür cihaz sevmeyenler için uygun.
    2.5 luk HDD, ssd takılabiliyor, fanı var ve kayıt yapabiliyor. Bu özellikler sesli kumandadan daha önemli.

Alıntıları Göster
    verdiğiniz bilgiler çok yararlı, teşekkür ederim. km9 için yazdıklarınızı tam anlayamadım. engelleme ne için geldi? netflix 4k oynatmıyor mu mesela?
    a95x max haricindeki diğer cihazlara hdd takılabiliyor diye biliyorum. artısı kayıt yapabilmesi ve fan haricinde nedir? ikisinin de fiyatları yakın ve bir nebze yüksek. bakalım nasıl karar vereceğiz. 14 şubat için yakında bir indirim bekliyor musunuz?
    tekrar teşekkürler. iyi forumlar.

• merhaba, hhd den 4k 60 fps filmlerde takılma reset sorunları bulunmayan ve yotube 4k yı farklı uygulamalarla bir şekilde izleyebileceğim tv box tavsiye edebilir misiniz. 300 TL ye kadar.
  • Merhaba;

A95x max 64gb sipariş verdim. Banggood da indirime girmiş. Hızlı kargoyla 420 kusure geliyor. Promo ürün olduğu için kupon kullandırmadı.
    https://www.banggood.com/tr/A95X-Max-S905X2-4GB-RAM-64GB-ROM-1000M-LAN-5G-WIFI-Bluetooth-4_2-Android-8_1-4K-TV-Box-p-1392526.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN

Bu cihaz için önerebileceğiniz wireless kumanda varmıdır banggood da.

• magicsee n5 cihazimi son 230a veriyorum arkadaslar

• arkadaşlar bu android box'ların hepsi netflix'i en fazla 540p'de mi gösterebiliyor? netflix 4k cihaz varsa paylaşır mısınız? bir de güncelleme desteği en iyi cihaz hangisi sizce?
  • hrn83 H kullanıcısına yanıt
    indirim öncesi fiyatı ne idi?
  • quote:

verdiğiniz bilgiler çok yararlı, teşekkür ederim. km9 için yazdıklarınızı tam anlayamadım. engelleme ne için geldi? netflix 4k oynatmıyor mu mesela?
    a95x max haricindeki diğer cihazlara hdd takılabiliyor diye biliyorum. artısı kayıt yapabilmesi ve fan haricinde nedir? ikisinin de fiyatları yakın ve bir nebze yüksek. bakalım nasıl karar vereceğiz. 14 şubat için yakında bir indirim bekliyor musunuz?
    tekrar teşekkürler. iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    MiBox ın önünü keseceği için NETFLIX yüksek çözünürlük için engelleme geldi. HD,FHD ve UHD oynatamıyor. Playden herşey yüklenemiyor. Başka kaynaklardan yüklemek gerekiyor.
    Bütün boxlara gücüne göre HDD takılabiliyor. A95X max ta 2.5 luk HDD yuvası var ve SSD takılabiliyor. 2T2R G-Bit Wıfı özelliği var.
    Başlığında ayrıntılı bilgiler var. Sevgililer günü için indirim ya da promosyon gelebilir.

• Android box'a fan takmak isteyenler. Aşağıda linkini vereceğim ürünü box'ın usb portuna bağlayarak 12v çıkış alabilirsiniz. Böylece elinizde olan bilgisayar fanlarını değerlendirebilirsiniz...

Ayrıca bu modülü power bank ile modem çalıştırmak için de kullanabilirsiniz..
    http://s.click.aliexpress.com/e/bMdTsu5x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 28 Ocak 2019; 14:22:5 >
  • 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.