Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
520
Favori
1.724.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazılarının dediği gibi uzak durulması gereken cihazlar sanırım bunlar..Satıcı kendisi yazdı..Digitürk play , puhu tv çalışmaz..Google play dan bir şey indiremezsin..oyun düşünüyosan 3gb altı zaten alma..
    Eeee ne kaldı ..netflix ..ouda xioami box alan arkadaş yazmış ,5,6 dakika sonra donmuş..Sinir savaşlarına hiç gerek yok ..Elimdeki android telefon yeterince sinirlerimi harekete geçiriyor..
    Cihazların fiatları da kendileri gibi dengesiz..Aynı cihaz 154 Tl yede var 289 Tl yede satılıyor..2gb ram, 16 gb rom..
    s905w güya 4k 30 fps, s905x 4k 60 fps destekler miş miş ...Farkı yaşayan var mı ? yok.. Yok birinde 5Ghz kablosuz varmış? Kaç kişi bu hızda kullanmış ..yok..
    Özet bu arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 5 Nisan 2018; 13:34:54 >
  • Android tv boxları AVR ile kullananlara bir sorum olacak.

Xiaomi hariç hiçbirinde Hdmi pass through özelliğinden bahsedilmemiş. (lisanstan dolayı)

Yani sesi raw olarak amfiye gönderebilenler var mı?

Bu özellik, DTS ve diğer çoklu ses formatları için gerekli bir şey.

Uzun süredir Android tabanlı Himedia oynatıcılar kullanıyorum ve ram yetersiz gelmeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • albati kullanıcısına yanıt
    Ben Denon x500 amfi ile kullanıyorum. En alt seviye model ama bir sıkıntı görmedim. Cihaz ekranında yine 6 kanal çıkış görünüyordu. Fırsat bulunca tekrar kontrol edeyim netflix vs.

• Türkiye'ye gitmiyor sanırımn bu. ben beceremedım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

Ben Denon x500 amfi ile kullanıyorum. En alt seviye model ama bir sıkıntı görmedim. Cihaz ekranında yine 6 kanal çıkış görünüyordu. Fırsat bulunca tekrar kontrol edeyim netflix vs.

Teşekkürler hocam. Özellikle Dts-hd ya da True hd yazıları çıkıyor mu ona da bakarsanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Himedia oynatıcılarla bu cihazlar arasında fiatından başka fark varmı arkadaşlar..
    5.1 ses çıkışı desteği problemsiz çalışıyor netflixin. Aşağıya ekran görüntüsünü atıyorum. Değişik bir simge çıktı, sanırım dolby 5.1 olmalı.

Android Tv Box için tavsiye.

Android Tv Box için tavsiye.

Zidoo X9S'i bir incele derim ben...

• bende android tv box düşünüyorum biraz inceleme yapınca tonla cihaz cıkıyor hangisini almalı nasıl etmeli karar vermek çok zor.

benim cihazdan beklentim mesela note 4 kullanıyorum note 4 teki gibi uygulama ve oyunları oynatabilsin. ip tv uygulaması ile sorunsuz oynatım yapsın istiyorum.
    buna göre 2 / 16 iş görür gibi ama sizinde fikirlerini almak istiyorum

200-250 tl arası bütçem. belki çok iyi bir cihaz örneğin 400-450 lerden 300 e inmiş kampanya falan kaçırılmayacak üründür o şekilde birde durumda 300 tl de esnetebilriim.

ram olarak en az 2 en fazla 3 gb olabilir emmc hafız aoalrak en az 16 en fazla 32 Gb olabilir. marka olarak henüz bir markada karar veremedim

tavsiye ve yorumlarınzı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Zidoo X9S'i bir incele derim ben...

Daha önce incelemiştim ama fiyatına oranla kullanmayacağım donanımları olması, harici anten (benim tv konsolunda yer yok) gibi nedenlerden elemiştim.
    Kodi ve youtube dışında pek fazla beklentim yok. Aklımda Xiaomi var stabiliteden dolayı ama onda da 2/8gb düşük kalıyor sanki.

Şu an 2-3 senedir Himedia Q12 kullanıyorum. Youtube açınca bir kaç videodan sonra ram doluyor. Ayrıca yazılım eski olunca kodi yeni sürümler yüklenmiyor.

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Sizin oynatıcı neydi?

Mecool m8s pro w sesle kontrol kumandalı olan versiyonu.

İşlemcisi s905, 2gb ram 16 gb hafızası var.

Şu an 4k içerikte hafif takılmalar oluyor ama sebebi cihaz mı yoksa 4k desteklemeyen x500 amfi mi emin değilim. Fırsat bulursam salondaki 4k tv ye takıp deniycem, yine takılırsa cihazdandır. Fiber internet var, hız sorunu yok.

• executive44 kullanıcısına yanıt
    Cihazı hangi amaçla kullanıcağınıza bağlı olarak değişiyor aslında. Ben kodi ve harici diskten film izliyorum. h96 pro+ 2 GB/16 GB modelini aldım bana yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 7 Nisan 2018; 13:52:30 >
    Zidoo X9S ; HDD'teki filmleri oynatma işini çok iyi yapan bir medya oynatıcı.

Ben , AVR'ye ses aktarımı yapan bir cihaz sorduğun için tavsiye ettim sadece.

Yoksa sadece KODI ve Youtube'tan video izleme anlamında o kadar para vermene tabiki gerek yok...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

• Arkadaşlar ben sanırım Netflix ,Blue tv kodi vs..için tv box alacağım..mediaplayer olarak Vu+ uno 4k cihazım dan 4k filmleri bile akıcı oynatabiliyorum.. Xiaomi yeterli olur değil mi? Hatta şu M96x yada x96 lardan biride işimi görmez mi? Bu uygulamalar ve internette gezinme için yeterli olmaz mı?
    Xiaomi tv box kullanarak yasal üyeliğim bulunan Netflixden hdd ye film indirip , bilgisayar yada başka bir ortamda oynatabilirim değil mi? Tabi 5.1 ses ile birlikte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 7 Nisan 2018; 18:33:25 >
  • Ax95 var bende çok memnunum ama play store dan uygulama indiremiyorum indirme bekleniyor yazıyor. Yeni hesap açtım geçmişi temizledim ama olmadı. Çözüm için ne yapmam lazım.

• educationist E kullanıcısına yanıt
    Alternatif store Aptoide

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Arkadaşlar ben sanırım Netflix ,Blue tv kodi vs..için tv box alacağım..mediaplayer olarak Vu+ uno 4k cihazım dan 4k filmleri bile akıcı oynatabiliyorum.. Xiaomi yeterli olur değil mi? Hatta şu M96x yada x96 lardan biride işimi görmez mi? Bu uygulamalar ve internette gezinme için yeterli olmaz mı?
    Xiaomi tv box kullanarak yasal üyeliğim bulunan Netflixden hdd ye film indirip , bilgisayar yada başka bir ortamda oynatabilirim değil mi? Tabi 5.1 ses ile birlikte..

Netflix se amaç mi box gibi lisanslı ürünlere bak hocam.
    Yada yeni yeni destek hd destek veren mecool m8s pro w gibi daha ucuz yollu çözümlere
    Ama netflixden bişey indirip bilgisayarda falan izlemen mümkün değil teknik anlamda netflix öylebirşeyi desteklemiyor bilgin olsun.
    Netflixin downloadı uygulamanın yüklü olduğu cihaza indrip daha sonra o cihazda izlemene izin veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

Arkadaşlar ben sanırım Netflix ,Blue tv kodi vs..için tv box alacağım..mediaplayer olarak Vu+ uno 4k cihazım dan 4k filmleri bile akıcı oynatabiliyorum.. Xiaomi yeterli olur değil mi? Hatta şu M96x yada x96 lardan biride işimi görmez mi? Bu uygulamalar ve internette gezinme için yeterli olmaz mı?

Netflix se amaç mi box gibi lisanslı ürünlere bak hocam.
    Yada yeni yeni destek hd destek veren mecool m8s pro w gibi daha ucuz yollu çözümlere
    Ama netflixden bişey indirip bilgisayarda falan izlemen mümkün değil teknik anlamda netflix öylebirşeyi desteklemiyor bilgin olsun.
    Netflixin downloadı uygulamanın yüklü olduğu cihaza indrip daha sonra o cihazda izlemene izin veriyor

Alıntıları Göster
    Bilgilendirmen için teşekkürler kardeşim ,sağolasın..Lisanslı ürün xiaomi düşünüyorum da..HDD takıp netflixden film indirip yine aynı cihazdan yaz tatilinde internet olmayan bir yerde izleyebilirim değil mi? Silinenler hariç..
    Aslında notebookuma url netflix indirme programı kurarak filmin url sini yapıştırıp indirme yaptım..Enigma2 uydu cihazıma attım ..oynattım..ses yok ,altyazı da almamış..Halbuki filmi yüklerken işaretlemiştim..görüntü 1280x720 idi..Full hd indirtmiyor sanırım..
    Az evvel mecool inceledim..optik ses çıkışı yok 5.1 ses receiverı için..Seçeneklerden hemen çıkardım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 7 Nisan 2018; 23:29:43 >

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.