Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1015. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yok ya arkadaş teknoloji ile arası yok ben ona diyeceğim ki şu düğmeye bas maç açılacak durum bu biraz daha uygun Türkiye e bulabilir miyiz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün A101'den 439TL'ye 1 adet Mi Box S 4K aldım. Annem ıcın almıstım ama sanırım kendım kullanacagım. Hemen belırteyım Apple TV sahıbıyım ve ınanılmaz da memnunum. En son Beın Connect'ın gelmesınden sonra benım ıcın bır eksıgı kalmamıstı. Dıgıturk uydu uyelıgımı ıptal edıp Apple Tv uzerınden devam edecektım. TV ıcın Turkcell Tv Plus, dızı ve fılmler ıcın ıse Beın Connect ve Netflıx bana yetıyordu. Sımdı kısaca cıhaz ıcın ozet gececegım.

-Bır kere cıhaz sasırtıcı derecede hızlı ve stabıl calısıyor
    - 1080p projektor uzerınde oldukca tatmın edıcı bır goruntu verdı
    - Netflıx son derece net. Zaten lısanslı. AppleTV'dekı goruntusunu aratmadı
    - Uygulama magazası genıs, yeterlı uygulama var. Bazı uygulamalar AppleTv'de kı versıyonlarına gore daha bol ıcerıge sahıp mesela donanımhaber uygulaması
    - Connect Play, Stremio ve Seyir Turk ıle cıhaz bambaska bır boyuta transfer oluyor. Her turlu dızı ve fılmı bulabılıyorsunuz. Stremıo'dan actıgınız ıcerıklerı ıstersenız xbmc uzerınde bıle oynatabılıyorsunuz. Hatta ve hatta anfınız dıyelım kı dts desteklıyor, stremıo uzerınden DTS ıcerıklı multımedyayı XBMC'ye aktarıp DTS ses alarak oynatabılıyorunuz. Stremıo arayuzu profesyonel programları aratmıyor bıle.
    - Icerık olarak Mı Box S sıze her seyı sunabılıyor ama aklınıza gelen her seyı
    - Androıd TV arayuzu muthıs basarılı. COk ınce dusunulmus. Apple Tv'ye gore cok daha verımlı. Aynı ekrandan cok daha fazla ıcerıge ulasabılıyorsunuz.
    - Androıd telefonum ya da baska bır cıhazım yok o yuzden Chromecast fılan deneyemedım ancak olması bıle buyuk artı.
    - Apple urunlerı ıcın markette aırplay uygulamaları var. Basarılı bır sekılde ıphoneları ekrana yansıtabılıyorsunuz.
    - 4K performansı ıcınde son derece akıcı yorumlarını zaten her yerde okumustum anacak dedıgım gıbı cıhaz olmadıgı ıcın deneme sansım olmadı
    - Kumandası sık, apple tv'nın kı bana hep cok ufak gelırdı sınır olurdum. Mı Box kumandası ıse ıdeal bıyutta olmus ama tabı malzeme kalıtesı veya akıcılık Apple Remote'da cok daha fazla.
    - Hard dısk baglanabılmesı harıka bır ozellık. Baglayın, acın XBMC'yı ve tum dızı ve fılm arsıvınıze harıka bır arayuzle sahıp olun. Tabı artık hala arsıv tutan var mıdır bu kadar uygulamadan sonra bılemem.
    - asıstan ozellıgı harıka. Hatta bır Jennıfer Lawrance araması yapıp bır fılmıne bastıgım zaman bana Netflıx uzerınden o fılmı seyredebılecegımı soylemesı muhtesem olmus.
    - hdmı cec ozellıgı ıle tv nızı bıle acıp kapatabılıyorsunuz. Sadece tv degıl bır cok alete erısımınız oluyor.
    - Kumandanın uzerınde netflıx tusunun olmasıda cok buyuk rahatlık
    - Mouse ve klavye baglamakda baya bır kolaylık oluyor

Bunlar bır gunluk tecrubelerım. Bu kadar basarılı bır urun varken lısanssız netflıx sunan cıhazlara bence yonelmeyın zıra MI Box S her acıdan basarılı bır cıhaz.

Cıhazın uzun vade ve 4k Kullanımını tecrube eden arkadaslar var ıse tecrubelerını dınlemek ısterım.

• Ben hk1 ve x96 max plus arasında kaldım.

İkisi de aynı özellikler sanırım.

Max plus'ta dolby true yok sadece

• mi box s almak uzereyim amazonda 408 tl, sizce bekleyip yeni gelcek 4k stick box alayım yoksa mibox 4s mı alayım yeni stick te usb giriş yoksa hafıza 8 gelirse hafiza arttiramiyacam ama işlemcisi bundan iyi olacak...cok kararsız kaldım?bekliyeyim mi alayımmi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

Mi stick çıktı. Hem ucuz hem daha islevsel. 4k modelinin de şimdiki mi boxdan cok pahali olacağını düşünmüyorum. 1080p ucuz olan model 1 gb ramden dolayı streamingden başka bir iş yapamaz. 4k modeli mi box s in yerini alır. Google da yeni ürün çıkaracak. Evde hanımların etkisi ile daha az kablo kirliliği ile mi stick mi boxun yerini alır :)
    Kablo olmayacağı için görüntü kirliliği bir yana çubuk doğrudan HDMI portuna takılacağı için
    bu performans ve görüntü kalitesini arttıracak.

Mi Stick 1080p, NETFLIX, prime video ve choremecast kullanıcıları için 2. bir cihaz olarak düşünülebilir.
    Aliexpress te fiyatı 250 TL ye kadar düştü. Daha da düşecektir.

4K modelinin hangi donanımda çıkacağı henüz belli değil.
    s905Y2 ve MALI G-31 ile gelirse oldukça popüler olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Captain Tsubasa 10

Hocam yok ya arkadaş teknoloji ile arası yok ben ona diyeceğim ki şu düğmeye bas maç açılacak durum bu biraz daha uygun Türkiye e bulabilir miyiz?
    Kolay kullanımı ile Mi Stick 1080p olabilir.

Telefon da kolayca ekrana yansıtılabiliyor.
    Choremecast çipi sayesinde telefon kapatılınca da yansıtma devam ediyor.

Bazı kredi kartlarına 6 taksit avantajı da var.
    https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-tv-stick-1080p-android-tv-media-player-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000VGTNC?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.nontv-ssc&gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9z9GQLCkqxIEDbZ7INifeGxAzLUmy-70bCcyKT4lOh0rlhD2WScFDAaAo22EALw_wcB

• quote:

Orijinalden alıntı: freeboyy

Ben hk1 ve x96 max plus arasında kaldım.

İkisi de aynı özellikler sanırım.

Max plus'ta dolby true yok sadece
    Kullanmayı düşündüğünüz özellikler hangisinde varsa o cihazı alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_bayam

mi box s almak uzereyim amazonda 408 tl, sizce bekleyip yeni gelcek 4k stick box alayım yoksa mibox 4s mı alayım yeni stick te usb giriş yoksa hafıza 8 gelirse hafiza arttiramiyacam ama işlemcisi bundan iyi olacak...cok kararsız kaldım?bekliyeyim mi alayımmi???
    Amerikan ürünlerinde de olduğu gibi bu stream cihazlarında spesifikasyonları devlet sırrı imiş gibi saklıyorlar.

1080p modelinde

GG de USB 2.0 ve micro USB B

Mi.com da micro USB bulunduğu bilgisi var.

Mi Stick nisan ayında duyurulduğunda
    4K modeli için OTG micro USB C ve Y2 uzantılı çipsete uygun USB 3.0 ile geleceği belirtilmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 21 Temmuz 2020; 17:41:58 >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    X96 max plus aldım

• freeboyy kullanıcısına yanıt
    Parasina gore İyi cihaz hayirli olsun inşAllah

• quote:

Orijinalden alıntı: freeboyy

X96 max plus aldım
    Nereden ve ne kadar. Vergi durumunu merak ettim.

s905X3 çipsetli cihaz performans olarak üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 22 Temmuz 2020; 1:58:28 >
  • Mi Stick FHD de sadece mini USB var.

Videoda oyun performansı gösteriliyor.

• Beelink yazılım desteği konusunda Ugoos un standartlarını yakalamalı.

NETFLIX ve Amazon Prime Video izlemeyecekler için görüntünün temel kalitede
    olması bir eksiklik olarak hissedilmez.

• merhaba ,arkadaslar hangı web tarayıcıyı vıdeo ızlemek ıcın en stabil tavsıye edersınbız,sıkıntım surada tarayıcıdan vıdoe ızlemeye kalktıgımda goruntu cok buyuk dsuyor ekrana ve tarayyıcı cok yavaslıyor ,vıdeo aclıyor ancak cep telefonunda veya tablettekı kalıtede degıl sagolun
  • hkhkhk H kullanıcısına yanıt
    Opera ya da samsung internet browser

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkhkhk

merhaba ,arkadaslar hangı web tarayıcıyı vıdeo ızlemek ıcın en stabil tavsıye edersınbız,sıkıntım surada tarayıcıdan vıdoe ızlemeye kalktıgımda goruntu cok buyuk dsuyor ekrana ve tarayyıcı cok yavaslıyor ,vıdeo aclıyor ancak cep telefonunda veya tablettekı kalıtede degıl sagolun
    puffin browser pro yu denedin mi
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Yurtdışını bekleyecek sürem yoktu, içerden aldım

Yardımlarınız için teşekkürler

• hkhkhk H kullanıcısına yanıt
    Video izlemek için programlar var. Film ve dizi için de çok güzel uygulamalar var ve Otomatik Türkçe altyazı ekleyenler çok kullanışlı. Filmleri file üzerinden ya da alternatif server lardan izlemek daha iyi.

Ayrıntıları bu topikte var.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136029813
  • freeboyy kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. s905X3 lü cihaz güncel ve farkını hissettirir.
  • 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.