Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: The_SreT Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
26.698
Cevap
521
Favori
1.725.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam emekleriniz icin cok teskkurler bilgilendirme.icin
    Bir takildigim.nokta war ve kafam karisti
    Bu yazdiklariniz

Bunlar sınıfının en kaliteli ürünleri
    Fiyatları yüksek gelirse

A95X F3 modelleri ya da diğer s905X3 lü ürünlere bakabilirsiniz.
    Üst mesajda satanlar var.

Yurtdışından alınacaksa Banggood un vergi kampanyasından yararlanmak avantajlı.

Yurtiçinden Alpsmart as565 X3 ya da muadili Hiremco X3 alınabilir.

Bu cihazlarda sadece Nvdia da NETFLIX izni var. Diğerlerinde CoreElec ya da KODI ile
    1080p alınabiliyor.

Logitech in dokunmatik mouselu klavyesini kullanıyorum. Oyunlarda denemedim.
    Sağ tuş problemi yaşamadım.

Bu tür problem yaşanırsa değişik klavye seçenekleri var
    Sorularim war hocam
    Netflix nvida disinda xiomi.veya diger markalardan ne alirsam alayim hepsi 540p de izleniyor sanirsam.kendi uygulamasi.ile?
    Bir digeri usteki yazinizdan turk urunleride.gordum ve.diger urunler hangisini onerirsiniz?
    Bir digeri geforce.now direk google.playdan indirliyormu yoksa apk olarakmi iniyor
    Benim amacim.pc.satip bunlardan almak
    Klavye mause ile oyun oynayabilmek ve diger amacimda ip.tv satin aliyorum aylik burdan izleme
    Desteklerinizi rica ederim.efendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Bu yazdiklariniz

Fiyatları yüksek gelirse

Bu cihazlarda sadece Nvdia da NETFLIX izni var. Diğerlerinde CoreElec ya da KODI ile
    1080p alınabiliyor.

Sorularim war hocam
    Netflix nvida disinda xiomi.veya diger markalardan ne alirsam alayim hepsi 540p de izleniyor sanirsam.kendi uygulamasi.ile?
    Bir digeri usteki yazinizdan turk urunleride.gordum ve.diger urunler hangisini onerirsiniz?
    Bir digeri geforce.now direk google.playdan indirliyormu yoksa apk olarakmi iniyor
    Klavye mause ile oyun oynayabilmek ve diger amacimda ip.tv satin aliyorum aylik burdan izleme
    Netflix default olarak, Nvidia, Xiaomi, Amazon Fire Stick gibi cihazlarda 4K'ya kadar veriyor. Lisanslılar.

• Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam sistemden baktım,132 ₺ ödeyip aldığım TV Box'a 208 ₺ vergi hesaplamışlar :( Kafalarına göre 50 $ bedel biçmişler.Postacı bugün getirdi ama teslim almadım.Forumda biraz araştırdım ve geri iadenin sıkıntı olacağını söyleyenler olmuş.Gümrükte yalan ederler paketi diyenler çoğunlukta. Şimdi paketi alsam ve cimer'e yazsam netice alabilir miyim? Var mı benim durumumu yaşayan?

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Satıcı ürün için LCD saat mı yazdı ki. Ondan mı bakmıyorlar

Normalde bandrol olması gerekir. % de 20 ya da 40 vergi işletmiş olsalar yüksek vergi çıkardı.

Alıntıları Göster
    Benim ürüne satıcı ses sistemi 8 dolar yazmış.Gümrüktekiler değerini 40 dolar üzerinden hesaplayıp 174 lira vergi çıkartmışlar:)
    Bugün pttde ürünü alıp kurdum.Ürün sorunsuz ama sıcaklıklar 70-75 derecelerde.
    Eski android boxda yaptığım gibi alt kısmı delip (8 cm lik fan bağlayacağım çünkü 20 derece civarı bir sıcaklık azalışı sağlamıştım.Bundada benzer sıcaklık düşüşü sağlarım gibi.

• quote:

Önce AIDA 64 ile SOC, Ram ve Batarya sıcaklıklarına bakmak gerekir.

Aşırı ısınma sorunu yok ise fan takmaya gerek kalmaz.

Her koşulda kutunun havalandırma deliklerini genişletmek ve açık kalmasını sağlamak önemli.

Alıntıları Göster
    7 günde Çin'den gelen ürün 6 günde teslim edilmedi hala buda bizim kargo teslimine ne kdr önem verdiklerini gösteriyor 2 gün oldu İzmir'e geleli daha teslim olacak sorsan PTT kurumsal şirket :-) neyse elimize bir gecsinde telafuzunda zorlandigim ram ve batarya sicakliklarina bakayım ustam. Havalandırma deliği önemli dediğin gibi :-))

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Bu yazdiklariniz

Fiyatları yüksek gelirse

1080p alınabiliyor.

Sorularim war hocam

--------------------------------------------------

Ne demek. Seve seve bildiklerimi paylaşırım.

NETFLIX izni olan cihazlar sınırlı. Bunların dışındaki cihazlarda apk ile NETFLIX 540p de izlenebiliyor fakat NETFLIX orijinal içerikleri kaliteli olduğu için 720p nin üstünde bir kalitedeymiş gibi izleniyor.
    Bir diğer alternatif ayrı bir sistem olarak TF/SD karta CoreElec kurulunca orijinal arayüzü olmasızın NETFLIX 1080p izlenebiliyor. Aynı şekilde KODI üzerinden de bu mümkün.
    Mi Box lar güç isteyen oyunlar için uygun değil. Stream için dizayn edilmiş. Fakat Geforce Now oynanabiliyor.

Alpsmart as565X3 ü öneririm. 1 yıl epg ve pvr özelliği olan IP tv hediyesi var. 2 yıl garanti ve kendi mağazası bulunuyor. Forumda topiği var. Aynı özellikteki Hiremco X3 te olur.

Geforce Now bildiğiniz gibi NVDİA nın uygulaması. Playden indirilebilir fakat daha kapsamlı olması açısından apk olarak indirmek daha iyi.

IP Server lar kayıt özelliği sunmazlar. as565X3 te illegal yayın olmadığı için pvr özelliği bulunuyor. Fakat 1 yıl sonra ne şekilde olacağını sormak gerekir.

Geforce Now, PS4 ya da muadilleri ile ya da android klavye ile sorunsuzca kullanılabiliyor.

Geforce Now nasıl kurulur, özellikleri neler 2-3 ay önce üstteki mesajlarda yazmıştım. O da ayrı bir konu.

NETFLIX izinli bir cihaz düşünmüyorsanız. Fiyatı düşük olarak Beelink GT1 mini-2 ya da Ugoos X3 ü öneririm.
    Bu iki cihaz üzerinde yoğunlaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalay83

Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam sistemden baktım,132 ₺ ödeyip aldığım TV Box'a 208 ₺ vergi hesaplamışlar :( Kafalarına göre 50 $ bedel biçmişler.Postacı bugün getirdi ama teslim almadım.Forumda biraz araştırdım ve geri iadenin sıkıntı olacağını söyleyenler olmuş.Gümrükte yalan ederler paketi diyenler çoğunlukta. Şimdi paketi alsam ve cimer'e yazsam netice alabilir miyim? Var mı benim durumumu yaşayan?

132 TLye 208 TL vergi olmaz bunda bir yanlışlık var.
    Cimer e değil. Kargonun geldiği gümrüğe başvurup itiraz edin.
    Bu şekilde vergiyi düşürenler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 09kezman09

Benim ürüne satıcı ses sistemi 8 dolar yazmış.Gümrüktekiler değerini 40 dolar üzerinden hesaplayıp 174 lira vergi çıkartmışlar:)
    Bugün pttde ürünü alıp kurdum.Ürün sorunsuz ama sıcaklıklar 70-75 derecelerde.
    Eski android boxda yaptığım gibi alt kısmı delip (8 cm lik fan bağlayacağım çünkü 20 derece civarı bir sıcaklık azalışı sağlamıştım.Bundada benzer sıcaklık düşüşü sağlarım gibi.

Alıntıları Göster
    Demek ki paketi açıp bakmışlar. Dijital saat diye yazılsaydı belki inanırlardı.
    Fakat artık çok kimse tv box ları biliyor.

75-80 derecenin üzerine çıkmadıkça sorun olmaz.
    Fan takılınca cihazların kozmetik yapıları değişiyor.
    Fan takmadan önce havalandırma kanallarını genişletmeyi deneyin.
    Bu şekilde de ısı 15-20 dereceye kadar düşer.

• quote:

1 ay kadar önce +%20 bindirdiler.

Çok farklı vergi hesaplıyorlar. % 60 vergi hesaplayanlar da oluyor.

Alıntıları Göster
    Yasal olanı nedir hocam tvboxlar için , yarın ürünü almaya gideceğim de yasal olarak hesabı yapıp gideyim bu çakallar fazla vergi yazmasın önce ki gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_gokturk

Bu mesaj silindi.
    Bu biraz da satıcının öngörülü olmasından kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RDJ18

7 günde Çin'den gelen ürün 6 günde teslim edilmedi hala buda bizim kargo teslimine ne kdr önem verdiklerini gösteriyor 2 gün oldu İzmir'e geleli daha teslim olacak sorsan PTT kurumsal şirket :-) neyse elimize bir gecsinde telafuzunda zorlandigim ram ve batarya sicakliklarina bakayım ustam. Havalandırma deliği önemli dediğin gibi :-))

Alıntıları Göster
    Gümrük yoğun olmalı. İzmir e geldi ise teslimat fazla sürmez. Yine de PTT kargoya gidip ürünü sormakta fayda var.
    Bazen getirmeyip, haber de vermeden kargoyu geri iade edebiliyorlar.

Genellikle AIDA 64 cihazlarda kurulu geliyor. Orada ısı değerleri , thermal de yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freed0mm

Yasal olanı nedir hocam tvboxlar için , yarın ürünü almaya gideceğim de yasal olarak hesabı yapıp gideyim bu çakallar fazla vergi yazmasın önce ki gibi

Alıntıları Göster
    Mevzuat devamlı değişiyor. 1 yıl kadar önce 22 avro vergi muafiyeti vardı kaldırdılar.

8 nisan daki kararname ile Tv boxlara %20 ek vergi geldi.
    Önceden setüstü kutu olup olmamasına göre %25 vergi + 7 Avro bandrol + 8 Tl gümrüğe sunum ücreti ve 0.8 Tl damga vergisi vardı.

Bu oranlar ilginç bir şekilde vergi makbuzunda da yazmıyor. Sadece tutarlar yazıyor.

Sabit ücretler belli, cihazlara hangi kriterlere göre fiyat biçiyorlar ve hangi vergi oranını uyguladıkları belli değil.

Gidince özellikle neye göre değer biçtiklerini ve uygulanan vergi oranını özellikle sorun.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Cok teskkurler bilgilendirme icin efendim
    Zahmet olmaz.ve elinzide imkanda war ise alpsmart ta ve xioami mi.box cihazina geforce now yukleyip.oyun testi yapalilirmisniz
    İkisininn programi.ne hizda ve nasil calistirdigi onemli.yada karsilastirma.varmidir ben bulamadimda.teskkurler

• quote:

Gümrük yoğun olmalı. İzmir e geldi ise teslimat fazla sürmez. Yine de PTT kargoya gidip ürünü sormakta fayda var.
    Bazen getirmeyip, haber de vermeden kargoyu geri iade edebiliyorlar.

Genellikle AIDA 64 cihazlarda kurulu geliyor. Orada ısı değerleri , thermal de yazıyor.

Alıntıları Göster
    Hele bir o kargoyu iade geri göndersin bak ben o ptt binasını nasıl ateşe veriıom :) ula 21 tl vergi çıkmış yedirir miyim geri reis :) İzmire geldi şuan PTT de cihet hazırlama listesine eklendi yazıyor sonuçta bugün bekledim ama gelmedi başkan yarın sabahtan gidecem nasipse almaya kendim. Bunların getireceği yok bide geri yollarlar falan aman diyim :)

• quote:

Mevzuat devamlı değişiyor. 1 yıl kadar önce 22 avro vergi muafiyeti vardı kaldırdılar.

8 nisan daki kararname ile Tv boxlara %20 ek vergi geldi.
    Önceden setüstü kutu olup olmamasına göre %25 vergi + 7 Avro bandrol + 8 Tl gümrüğe sunum ücreti ve 0.8 Tl damga vergisi vardı.

Bu oranlar ilginç bir şekilde vergi makbuzunda da yazmıyor. Sadece tutarlar yazıyor.

Sabit ücretler belli, cihazlara hangi kriterlere göre fiyat biçiyorlar ve hangi vergi oranını uyguladıkları belli değil.

Gidince özellikle neye göre değer biçtiklerini ve uygulanan vergi oranını özellikle sorun.

Alıntıları Göster
    Birkaç sene önce 90€ muafiyeti vardı. Nerelerden nerelere geldik. Adamlar 20 liralık malı bile muaf tutmuyorlar. Bunlar gitse, yeni hükümet de farklı bir yol izlemez sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RDJ18

Hele bir o kargoyu iade geri göndersin bak ben o ptt binasını nasıl ateşe veriıom :) ula 21 tl vergi çıkmış yedirir miyim geri reis :) İzmire geldi şuan PTT de cihet hazırlama listesine eklendi yazıyor sonuçta bugün bekledim ama gelmedi başkan yarın sabahtan gidecem nasipse almaya kendim. Bunların getireceği yok bide geri yollarlar falan aman diyim :)

Alıntıları Göster
    Cihet yazdıysa tamam. 1-2 gün içinde çıkar.
    Tv accessories diye geçmiş...
    Teşekkürler,tabi teslim aldıktan sonra değil mi? Çünkü kargoyu geri gümrüğe sokamam sanırım.Bir de eskiden bu fiyatlandırma işlemleri Ankara'da yapılıyordu artık İstanbul'dan fiyatı belirlenmiş olarak geliyor. Bu durumda teslim aldığım malzeme için daha sonra işlem yapabilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gümrük Vergisi 191.0 TL
    Damga Vergisi 0.8 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti 8.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
    Toplam 199.8 TL

S905X3 A95X F3 Max 4GB 32GB ürün 28,50 usd (200 TL)

toplam 400 TL ye geldi.
  • herkese sa. banggood da vergiler dahil kısmı çıkmıyor baktıgım urunde?bakzı rünülerde mi vergi ödenmiş oluyor? cıkmasa da vergiler dahil mi oluyor? yoksa bütün vergiler gümrüktemi gelecek?
  • 
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.