Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1007. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joyce84

Gümrük Vergisi 191.0 TL
    Damga Vergisi 0.8 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti 8.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
    Toplam 199.8 TL

S905X3 A95X F3 Max 4GB 32GB ürün 28,50 usd (200 TL)

toplam 400 TL ye geldi.
    Benim aldığım s905x3 f3 air 4/32 liğide 40 dolar fiyat üzerinden hesaplamışlar(ürünün değeri 287 liraydı) 174 lira vergi çıkmıştı.
    Senin ürünüde 45 dolardan falan hesapladılar sanırım.
  • Yani nakliyede Türkiye Via uluslararası takipli kargo yazıyorsa vergiler dahil olmuyor öyle mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bu nasıl bir vergidir %25 değil mi neye göre hesaplanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirate1540 -- 10 Temmuz 2020; 14:49:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Cok teskkurler bilgilendirme icin efendim
    Zahmet olmaz.ve elinzide imkanda war ise alpsmart ta ve xioami mi.box cihazina geforce now yukleyip.oyun testi yapalilirmisniz
    İkisininn programi.ne hizda ve nasil calistirdigi onemli.yada karsilastirma.varmidir ben bulamadimda.teskkurler
    Geforce Now ile bu cihazlarda oyun testi bulamazsınız.
    En kötü ihtimalle telefondan yansıtma yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: RDJ18

Hele bir o kargoyu iade geri göndersin bak ben o ptt binasını nasıl ateşe veriıom :) ula 21 tl vergi çıkmış yedirir miyim geri reis :) İzmire geldi şuan PTT de cihet hazırlama listesine eklendi yazıyor sonuçta bugün bekledim ama gelmedi başkan yarın sabahtan gidecem nasipse almaya kendim. Bunların getireceği yok bide geri yollarlar falan aman diyim :)

Alıntıları Göster
    Bunların ne yapacakları hiç belli olmaz. İyisi mi kargoyu yerinde yoklamalı. Sormalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Birkaç sene önce 90€ muafiyeti vardı. Nerelerden nerelere geldik. Adamlar 20 liralık malı bile muaf tutmuyorlar. Bunlar gitse, yeni hükümet de farklı bir yol izlemez sanırım.

Alıntıları Göster
    Hükümetin hazineyi doldurmak için bu vergileri koyduğu belli de;

Siyasi yaklaşımı bir kenara bırakacak olursak çok çarpık bir ithalat yaklaşımımız var ve
    gerekli gereksiz herşeyi alıyoruz. Bunun değişmesi gerekiyor.

Şu çin liler göz boyamasını çok iyi biliyor. Çer-çöpü allayıp pullayıp satıyorlar.

Yurdumuzda üretilebilen ürünlerin yurtdışından alınması gereksiz ve mantıksız.

And. Tv boxlar için Amerika ve Çin den başka alternatif yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_gokturk

Tv accessories diye geçmiş...
    Gümrük memuru ya paketi açmadı ya da ürünün tv box olduğunu bilmiyor.
    Gerçi bir tv aksesuarı olduğu da bir gerçek.

Meraklı olanlar tarayıcıya marka, modelini falan yazıp gerçek değerini öğreniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalay83

Teşekkürler,tabi teslim aldıktan sonra değil mi? Çünkü kargoyu geri gümrüğe sokamam sanırım.Bir de eskiden bu fiyatlandırma işlemleri Ankara'da yapılıyordu artık İstanbul'dan fiyatı belirlenmiş olarak geliyor. Bu durumda teslim aldığım malzeme için daha sonra işlem yapabilir miyim?
    Bunun için gümrük müdürlüğüne başvurun. Fazla alınan vergiyi düzeltmezler ise o zaman CİMER e ya da Tüketici Haklarına gidin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greendiablo

herkese sa. banggood da vergiler dahil kısmı çıkmıyor baktıgım urunde?bakzı rünülerde mi vergi ödenmiş oluyor? cıkmasa da vergiler dahil mi oluyor? yoksa bütün vergiler gümrüktemi gelecek?
    Tarif insurance seçeneği yoksa vergi iade kampanyası bitmiştir.
  • joyce84 J kullanıcısına yanıt
    % de 99.5 oranında vergi + sabit ücret hesaplamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 09kezman09

Benim aldığım s905x3 f3 air 4/32 liğide 40 dolar fiyat üzerinden hesaplamışlar(ürünün değeri 287 liraydı) 174 lira vergi çıkmıştı.
    Senin ürünüde 45 dolardan falan hesapladılar sanırım.

Alıntıları Göster
    İki ürünün de fiyatı birbirine yakın.

Birine % de 99.5 diğerine % de 60 uygulama yapılmış.

% de 60 için yeni mevzuata göre normal diyebiliriz,
    % de 99.5 normal değil.
  • Merhabalar herkese, bir Andorid Box düşünüyorum, esasında geçen sene almaya teşebbüs etmiştim hatta buradaki değerli üstadlar tavsiyelerini de esirgememişlerdi sağolsunlar, o zaman bana Xiaomi Mi Box S önermişlerdi. Tabii aradan geçen zaman zarfında daha performanslı bir ürün çıkmış olma ihtimaline binaen tekrar buradaki siz değerli arkadaşların görüşlerine danışmak istiyorum.

FullHD Youtube ve Netflix kullanmayı amaçlıyorum, televizyonum 4K değil ancak ileride yenileme ihtimaline karşın 4K destekli bir ürün olması da avantajlı olabilir.

Ağımdaki disklerde yer alan içeriklere de erişmek istiyorum, SMB le verişebiliyorum android telefonlardan Asus Dosya Yöneticisi, Es Dosya Yöneticisi gibi uygulamalar sayesinde erişebiliyorumi vşdeoları oynatabiliyorum bunun gibi çalışsa kafi olur.

Bir de Chromcast ve screen mirroring kullanmak istiyorum.

Temel beklentilerin bu. Evimde 5Ghz AC WIFI yayını ve kablolu olarak Gbps seviye bağlantı kurma imkanım var iç ağımda. Bu koşullar göz önünde bulunudurularak hangi ürünleri önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 10 Temmuz 2020; 16:23:2 >

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Bu iki cihaDan hangisni onerirdiniz efendim? Xiaomi bildigim kadari ile surekli guncelleme alan bir cihaz digerinin ise ram ve hafizasi buyuk karar asamasindayim

• quote:

Orijinalden alıntı: greendiablo

Yani nakliyede Türkiye Via uluslararası takipli kargo yazıyorsa vergiler dahil olmuyor öyle mi
    Vergiler dahil olmaz. Vergi iadesi için tariff insurance kutucuğunun işaretlenmesi gerekiyor.

Önceki yıllarda Express kargo ile ürünler gümrüğe girmeden geliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirate1540

Abi bu nasıl bir vergidir %25 değil mi neye göre hesaplanıyor.
    Ürün tutarı ne kadar dı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Merhabalar herkese, bir Andorid Box düşünüyorum, esasında geçen sene almaya teşebbüs etmiştim hatta buradaki değerli üstadlar tavsiyelerini de esirgememişlerdi sağolsunlar, o zaman bana Xiaomi Mi Box S önermişlerdi. Tabii aradan geçen zaman zarfında daha performanslı bir ürün çıkmış olma ihtimaline binaen tekrar buradaki siz değerli arkadaşların görüşlerine danışmak istiyorum.

FullHD Youtube ve Netflix kullanmayı amaçlıyorum, televizyonum 4K değil ancak ileride yenileme ihtimaline karşın 4K destekli bir ürün olması da avantajlı olabilir.

Ağımdaki disklerde yer alan içeriklere de erişmek istiyorum, SMB le verişebiliyorum android telefonlardan Asus Dosya Yöneticisi, Es Dosya Yöneticisi gibi uygulamalar sayesinde erişebiliyorumi vşdeoları oynatabiliyorum bunun gibi çalışsa kafi olur.

Temel beklentilerin bu. Evimde 5Ghz AC WIFI yayını ve kablolu olarak Gbps seviye bağlantı kurma imkanım var iç ağımda. Bu koşullar göz önünde bulunudurularak hangi ürünleri önerirsiniz?
    Yine Xiaomi Mi Box. Bir de Xiaomi Stickler çıktı, yakında Türkiye'de olma ihtimali büyük. Acele ise Mi Box, değilse Stick beklenebilir.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Bugün sabah upim ile görüşebildim ve faks çekmemi istediler ben de İstanbul upim'e faks çektim ürünü de teslim almadım.Bakalım ne olacak.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cevap için çok teşekkürler.
    Stick olanların ne tür bir artısı olur hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Merhabalar herkese, bir Andorid Box düşünüyorum, esasında geçen sene almaya teşebbüs etmiştim hatta buradaki değerli üstadlar tavsiyelerini de esirgememişlerdi sağolsunlar, o zaman bana Xiaomi Mi Box S önermişlerdi. Tabii aradan geçen zaman zarfında daha performanslı bir ürün çıkmış olma ihtimaline binaen tekrar buradaki siz değerli arkadaşların görüşlerine danışmak istiyorum.

Mi Tv Stick 2K nın fiyatyı 39.90 Euro civarında.

Almışken Mi Tv Stick 4K olsa daha mantıklı olur.
    15 temmuz da lansman fiyatının açıklanması bekleniyor. Ön siparişle satılır.

Mi Tv Stick 4K, donanım olarak Mi Box S ten daha güçlü.

Beklemem derseniz MiBoX s fiyat olarak çok avantajlı ve ethernet dongle ile gigabit LAN kullanılabilir.

Alternatif olarak Ugoos X3 e bakabilirsiniz.

Samba Server ile bulut kurulabiliyor, 1000 MLAN var.

Mi Tv Stick 4K dan daha güçlü bir cihaz. NETFLIX izni yok.
    CoreElec ile NETFLIX te 1080p alınabilir.

Banggood dan tariff insurance ile alınırsa vergi iadesi var.

https://www.banggood.com/X3-Pro-Amlogic-S905X3-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-1000M-LAN-5G-WIFI-4K-8K-Android-9_0-USB3_0-TV-Box-for-Ugoos-TV-Box-p-1623842.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN#jsReviewsWrap

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Bu iki cihaDan hangisni onerirdiniz efendim? Xiaomi bildigim kadari ile surekli guncelleme alan bir cihaz digerinin ise ram ve hafizasi buyuk karar asamasindayim
    Seçimi kullanım durumu belirler.

NETFLIX öncelikli ise MiBoX s.

Oyun öncelikli ise as565 X3 ya da muadillerinden biri.
  • 
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.