Şimdi Ara

[Android] Hayatta Kalma Oyunu - Just Survive (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

★ Durdurma Ekranı
    ★ Ayarlar
    ★ Liderlik Sıralaması
    ★ Başarılar
    ★ Yeni İnşa Mekanikleri
    ★ Menuler Geliştirildi
    ★ Daha iyi Optimizasyon
    ★ Daha iyi Kontroller
    ★ Hatalar Düzeltildi
  • Merak ettğiğim bir konu var bizimle paylaşırmısınız. Şimdi uygulamanızı yaptınız ve play storea ve itunes a ilgi çekici bir şekilde yüklediniz. Arada bir güncellediniz . Ve bunun dışında birşey yapmadınız mı. Birşeyler eksik sadece bu kadarla değildir diye düşünüyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetiniz

Merak ettğiğim bir konu var bizimle paylaşırmısınız. Şimdi uygulamanızı yaptınız ve play storea ve itunes a ilgi çekici bir şekilde yüklediniz. Arada bir güncellediniz . Ve bunun dışında birşey yapmadınız mı. Birşeyler eksik sadece bu kadarla değildir diye düşünüyorum ?

Düzenli olarak

- Yabancı ve Yerli tüm forumlarda konu açmak ve her gün konuyu uplamak
    - Google Plus tüm Android ve Ios oyun gruplarında oyunu paylaşmak
    - Youtube altından free android games altından kendi oyunumun linkini atıp 5 ayrı google hesabından +layıp yorumu en üste çıkarmak
    - İncisözlük gibi yerlerden destek almak
    - Reddit Başlık Açmak
    - Istersen sen Twitter ve Facebook tan reklam yapmayı deniyebilirsin ben denemedim ama neden olmasın

ve bir çok şey yapılabilir.

En önemli nokta oyunun grafikleri harika ötesinde olmalı benimki gibi PC Oyun kalitesinde grafikler sunuyorum mobilde optimize edilmiş şekilde insanlar ilk grafiklere bakar indirmeden önce 3D Oyunlar daha çok tutar vs.

Ayrıca ASO vs. düzgün yapılması gerekiyor en son Itunes da denediğim keywords lar şu an beni Ipad survival ranking 5 e falan taşıdı falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 31 Ağustos 2017; 20:6:55 >

• güzel şeyler yapmışsınız. bilgi paylaşımınız için teşekkürler. başarılarınızın devamını merak ediyorum ve diliyorum.
  • Ne durumda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timucinkalorifer

Ne durumda ?
    Devam. Just Survive şu an ki konudaki SSleri ile google play'de ki halini karşılaştırırsanız anlarsınız.

Konuyu açtığımda oyun 500 indirmesi yoktu şu an 4 Milyon.

Multiplayer versiyonunu geliştiriyorum devam oyunu olarak.

Konuyu nereden bulup hortlattınız merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 20 Nisan 2020; 4:43:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Devam. Just Survive şu an ki konudaki SSleri ile google play'de ki halini karşılaştırırsanız anlarsınız.

Alıntıları Göster
    Hocam multiplayer olarak ne kullanıyorsunuz altyapı açısından? Kendiniz socket programlama ile mi yazıyorsunuz yoksa Photon benzeri bir yapı mı? Şu multiplayer konusunda "ping" sorunu olmayacak pratik bir çözüm bulsam aklımda birkaç fikir var da öyle kalıyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Rust’tan çıktım survive oyun ararken buraya geldim :).

Hocam ben şimdi anlamadım siz oyunu yaptınız mı ?
    Yaptıysanız oyunun adı ne ? Ve anakonusu vs var mı ?

Edit;Şimdi gördüm tamamdır :).

Şuan piyasa Açık dünya survival oyununa aç.
    Mobil için last day on earth çok iyi fakat offline olması gerçekten çöp.
    Rust şuan en üst sırada çok iyi bir çıkış yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinkalorifer -- 20 Nisan 2020; 5:30:8 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Bu oyundan bir gelir elde edebildiniz mi acaba? Bir de multiplayer için hangi framework'ü kullanmayı düşünüyorsun?

• Multiplayer için Photon kullanmayı düşünüyorum. ama lobiler küçük çaplı olcak.

Dark Souls 3 mantığı düşünüyorum.

Kendi dünyanıza bağlanıcaksınız.
    Arkadaşlarınız sizin dünyanınızın kodunu girip bağlanabilir.
    Raid & Invade olucak rastgele oyuncular dünyanızı işgal edebilcek.

Photon yüksek sayıda oyuncuyu kaldırabilcek bir network değil ama küçük çaplı bir multiplayerı en güzel döndürebilcek network bana göre.

Haritayı küçük ama baya dolu yaptım. Küçük haritada 5 kişi olması zaten büyük haritada 100 kişi olmasıyla aynı etkiyi yaratır.

Bakalım neler olucak ben bu sistemin tutucağına inanıyorum, hem eğlence açısından hem offlineken kimse sizi raidleyemicek.
  • quote:

Multiplayer için Photon kullanmayı düşünüyorum. ama lobiler küçük çaplı olcak.

Dark Souls 3 mantığı düşünüyorum.

Kendi dünyanıza bağlanıcaksınız.
    Arkadaşlarınız sizin dünyanınızın kodunu girip bağlanabilir.
    Raid & Invade olucak rastgele oyuncular dünyanızı işgal edebilcek.

Photon yüksek sayıda oyuncuyu kaldırabilcek bir network değil ama küçük çaplı bir multiplayerı en güzel döndürebilcek network bana göre.

Haritayı küçük ama baya dolu yaptım. Küçük haritada 5 kişi olması zaten büyük haritada 100 kişi olmasıyla aynı etkiyi yaratır.

Bakalım neler olucak ben bu sistemin tutucağına inanıyorum, hem eğlence açısından hem offlineken kimse sizi raidleyemicek.
    Ben de max 4 kişilik bir oyun yapmayı düşünüyorum. host olan kişi hem client hem server olacak şekilde. Mirror'ı öneriyorlar ama pek kaynak bulamadım gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muco

Ben de max 4 kişilik bir oyun yapmayı düşünüyorum. host olan kişi hem client hem server olacak şekilde. Mirror'ı öneriyorlar ama pek kaynak bulamadım gibi.

Alıntıları Göster
    Bu Mirror, Unity'nin yeni kendi network sistemi mi? Unity kendi networkünü değiştirecekti de o mu acaba bu?

Bunun dışında Photon'da "self-hosted" denen paket var yani sunucuyu kendin alıyorsun, yine photon'u o şekilde de kullanabiliyorsun. Acaba bu şekilde Photon'da fazla oyunculu oyunlarda lag sorunu olur mu?

EDIT: Tamam Mirror sanırım kapanan UNET'e çok benzer, uyumlu bir versiyonu gibi bir şeymiş sanırım. https://mirror-networking.com/

480 anlık oyuncu ile test videosu da var. İyi gibi duruyor. Gördüğüm kadarıyla bir fiyatlamaları yok, CCU limitsiz ve ücretsiz mi komple?

EDIT 2: Direk gidip discord kanallarından sordum CCU limiti çok yüksek ve ping durumu da tamamen sizin oyununuza, algoritmanıza falan bağlı olur dendi.

Photon'un kullanımına alışmıştım açıkçası hala ondaki self-hosted olayını düşünüyorum bir. Mirror'da dökümentasyon da yetersiz geldi sanki bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 22 Nisan 2020; 4:29:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Bu Mirror, Unity'nin yeni kendi network sistemi mi? Unity kendi networkünü değiştirecekti de o mu acaba bu?

Bunun dışında Photon'da "self-hosted" denen paket var yani sunucuyu kendin alıyorsun, yine photon'u o şekilde de kullanabiliyorsun. Acaba bu şekilde Photon'da fazla oyunculu oyunlarda lag sorunu olur mu?

EDIT: Tamam Mirror sanırım kapanan UNET'e çok benzer, uyumlu bir versiyonu gibi bir şeymiş sanırım. https://mirror-networking.com/

480 anlık oyuncu ile test videosu da var. İyi gibi duruyor. Gördüğüm kadarıyla bir fiyatlamaları yok, CCU limitsiz ve ücretsiz mi komple?

EDIT 2: Direk gidip discord kanallarından sordum CCU limiti çok yüksek ve ping durumu da tamamen sizin oyununuza, algoritmanıza falan bağlı olur dendi.

Photon'un kullanımına alışmıştım açıkçası hala ondaki self-hosted olayını düşünüyorum bir. Mirror'da dökümentasyon da yetersiz geldi sanki bana.

Alıntıları Göster
    Photon'u tercih etmeme sebebim coop tarzı bir şey düşünüyorum. Host olacak kişi hem client hem de host olacak. Photon'da sanırım Photon sunucularını kullanmak zorunda kalıyorsun. Bundan dolayı gereksiz geldi bana.

• Yazılımla ilgili değilim. Google'da hayatta kalma oyunu ararken buldum. Bana göre eksikler:

- Yazı fontu. Taş kazarken, odun keserken vs. çıkan yazılar oyun dandikmiş gibi hissettiriyor. ( -1 puan )
    - Dünya. Haritanın rastgele bir yerinde doğsak iyi olabilirdi. ( öneri )
    - Vuruş hissi. Sanki boşluğa vuruyormuşum gibi oluyor, kazmada özellikle. ( -0.5 puan )

- Pek eksik sayılmaz ama grafikler. Telefon yüksek ayarda teklediği için ortaya çektim, oyundan soğudum bir süreliğine. Grafik farkı azaltılırsa iyi olur. ( -0.5 puan )

Şu an taş kazıp odun kesmekten başka bir şey yapmadım. İleride daha detaylı değerlendireceğim. Umarım oyunu geliştirmeyi bırakmamışsınızdır.

Puanım 10 üzerinden 8.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yg213 -- 9 Ocak 2021; 19:1:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.