Şimdi Ara

Android'den iPhone'a Geçiş Sonrası Deneyimlerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
3
Favori
14.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ve overclock olayı bilgisayarlarda olduğu gibi yakında telefonlarda da çıkacak. o zaman katılırsınız
  • çok kez rom yapmayı denedim ve başarısız oldum. ama bu benim android'e bağlılığımı bitirmedi, daha çok sevdim. android tamamen kullanıcılara sunulmuş tatlı kurabiye. yedikçe ve içindeki tarifleri gördükçe mutlu oluyorsunuz. ama ben iphone'umda öyle bir şey göremedim. ios kaçtı hatırlamıyorum jailbreak ile ios versiyonunu yükseltmek istiyordum ama olmadı. (versiyonun sağladığı olanaksızlıktan dolayı.) ama android'de böyle bir şey yok. source code'u alıp rom yapabilirsin veya yapan insanlarınkini kullanabilirsin.

(güven sorunu için, xda'da madde vardı. eğer romlarda güvenlik sorunu olursa üst mahkemelere şikayet için bir şey vardı. yani rom yükleyen kardeşlerim, sadece nasıl yüklendiği konusunda dikkatli olsunlar. güvenliğinde bir sıkıntı yok.) (bu dediğim xda'da verilen romlarda.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Dosyaları telefona atmak eski bir alışkanlık.
    Cloud devrinde yaşıyoruz. Tüm dosyalarına işletim sistemi, mobil veya pc-diz üstü cihazlardan cloud ile erişebilme imkanı varken dosyaların bir cihazda depolanması eskimiş bir gelenek. İş dökümanlarım OneDrive’da. OneDrive Masaüstü ile çalışıyorum, dosyalar otomatik cloudda. Masaüstündeki dosyama farklı bir cihazdan da erişiyorum. Bu çok kullanışlı ve mükemmel bir teknoloji. Usb ihtiyacım yok.

Ha sen sürekli film izleyen veya müzik indirip dinleyen biriysen, bu yüzden ihtiyaç duyuyor isen, bilemiyorum. Ben bu zamana kadar Android’de de iOS’de de böyle bir ihtiyacım olmadı.
    Cloud sistemler tamamen güvensiz diye düşünüyorum. İşim gereği riske atacak bir pozisyonda değilim.

Ayrıca her defasında dosyayı işlemek için indirip, işledikten sonra upload edip, tek bir dosya için defalarca dowloaddan yemek mantıksız geliyor. Aylık 60GB internet kullanıyorum, cloud denediğim dönemde bu bana yetersiz gelmişti.

Filmleri Netflix, müziği ise tamamen online olarak Spotify’dan dinliyorum. Ancak youtube’dan müzik convert edip direk telefondan usb’ye atıp arabada müzik dinlediğim dönemleri özlemedim değil..

iCloud zaten tam kişiselleştirilebilir değil, diğerlerinin alanları bana yetersiz geldiğinden, cloud genişletmek için para harcamam gerekiyor. Bir kaç adet Wi-Fi USB’im var şuan onlarla idare ediyorum ancak yine de iOS’un kullanılabilir olduğunu düşünmüyorum.

iOS’un tek sevdiğim yanı drone ile tam stabil çalışması :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tespitler doğru. Ancak bazı ios kullanıcıları da çok pinpirikli. Her şeyi sorun yapıyorlar

7+ öncesinde s7e kullanıyordum, donanım olarak çok güçlü cihaz kamerası olsun ekranı olsun mükemmel ancak iş yazılım kısmına gelince bazı şeyler çileden çıkartıyor. Bazen cihaz üzerinde video kırpma ufak montaj gibi işler yapıyorum ama cihazın video editörü bazen kapanıyor yada slow motion ince ayar yaparken saçmalıyor. Bunun gibi ince kusurlar fazlaydı benim için. Ancak ios platformunda bu tarz sorunlar daha az en azından şimdiye kadar karşılaşmadım. Samsungda donanım daha iyi olmasına rağmen video renderlarlarını çok geç alırdı iphoneda ise çok daha hızlı. Bunun gibi şeyler arttırılabilir. He rşey donanım değil artık yazılımın çok önemi var. Şu an kullandığım macbook pro 2012 model olmasına rağmen halen video render alabiliyor ve bunun gibi işleri yaparken pat diye kapanmıyor. Bende bi ekleme yapayım dedim

• Hayırlı olsun.

• 6 yıl boyunca farklı cihazlarda android kullandım sırasıyla: Htc salsa (2.3) Gm1 (4.2) samsung s4 mini (4.4) ve en son gm 4g (8.0) gibi...Rootlama yapıp ayrıca birkaç mod yükleyerek kullanmıştım.

Kullandığım cihazlar her ne kadar üst sınıf olmasa da gayet memnumdum özellikle gm1 cihazımdan az kahrımı çekmemiştir.Fakat en son cihazım olan gm 4g donma ve kasma çoğalınca birde komple bozulunca bir yakınım tavsiyesiyle iphone geçiş yaptım.

Sizin yaptığınız gibi iphone 7 32gb aldım.

Bir yıldır kullanıyorum 10.3.3 kurulu cihazda en son güncelleme sonrasında bir kez takıldı cihaz onun haricinde hiç bir sıkıntı görmedim. Android de yaşadığım uygulama hatalarını hiç yaşamadım.

İlk geçiş gerçekten zor oluyor.Geri tuşu yok,bildirim ışığı yok,menü geçişi farklı,
    ayarları farklı,keyfi yazılım yüklemek zor,basit bir şarkı bile yüklemek için itunes gerekiyor gibi gibi...

Açıkçası ben memnunum cihaz ömrünü yitirene kadar iosdan devam...

Bu arada cihazda ios 11 kurulu mu? Ben güvenip kuramadım daha

• quote:

Orijinalden alıntı: 558memoli

6 yıl boyunca farklı cihazlarda android kullandım sırasıyla: Htc salsa (2.3) Gm1 (4.2) samsung s4 mini (4.4) ve en son gm 4g (8.0) gibi...Rootlama yapıp ayrıca birkaç mod yükleyerek kullanmıştım.

Kullandığım cihazlar her ne kadar üst sınıf olmasa da gayet memnumdum özellikle gm1 cihazımdan az kahrımı çekmemiştir.Fakat en son cihazım olan gm 4g donma ve kasma çoğalınca birde komple bozulunca bir yakınım tavsiyesiyle iphone geçiş yaptım.

Sizin yaptığınız gibi iphone 7 32gb aldım.

Bir yıldır kullanıyorum 10.3.3 kurulu cihazda en son güncelleme sonrasında bir kez takıldı cihaz onun haricinde hiç bir sıkıntı görmedim. Android de yaşadığım uygulama hatalarını hiç yaşamadım.

İlk geçiş gerçekten zor oluyor.Geri tuşu yok,bildirim ışığı yok,menü geçişi farklı,
    ayarları farklı,keyfi yazılım yüklemek zor,basit bir şarkı bile yüklemek için itunes gerekiyor gibi gibi...

Açıkçası ben memnunum cihaz ömrünü yitirene kadar iosdan devam...

Bu arada cihazda ios 11 kurulu mu? Ben güvenip kuramadım daha
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 23 Aralık 2020; 13:11:18 >

• 558memoli kullanıcısına yanıt
    Bu maalesef led flaşı yakıp söndürüyor. Bence çok Çirkin bir görüntü oluyor. Bildirim ışığının muadili olamaz. Bu arada ben çok ihtiyaç hissetmiyorum ama mutlaka ihtiyaç hissedilir. Bunu da ekleyim ilk mesaja,

558memoli;
    Evet bende de son güncelleme kurulu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 23 Aralık 2020; 13:11:28 >
  • O özelliğini denedim fakat flaşı rahatsız edici bulduğum için kapattım.
  • Bizler iOS anlatilmaz yasanir diye bosuna demiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

...
    Teşekkürler çok faydalı uygulamalar var. İndirip deneyeceğim.👍🏿

• Hocam merak ettiğim bir husus var. Ben de android den iphone'a geçeceğim fakat Whatsapp'ı iphone aktarma olayını çözemedim. Siz geçirebildiniz mi acaba? Eğer geçirdiyseniz nasıl olduğunu anlatırsanız çok makbule geçer :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class man

Hocam merak ettiğim bir husus var. Ben de android den iphone'a geçeceğim fakat Whatsapp'ı iphone aktarma olayını çözemedim. Siz geçirebildiniz mi acaba? Eğer geçirdiyseniz nasıl olduğunu anlatırsanız çok makbule geçer :)
    Merhaba,
    Temiz bir geçiş yaptım, Whatsapp'ı geride bırakım :)
    Bildiğim kadarı ile mümkün değil böyle bir geçiş.
  • @558memoli
    Evet, iOS 11.3 kurulu, memnunum.

@brobiy
    Teşekkürler, Spotlight araması iş görüyor. Aslında baktığınızda aynı iş yapılıyor. Ahmet yerine Android'de 2463 tuşluyorsunuz, iOS'de rehber arama kısmına veya dediğiniz gibi spotlight aramaya ahme veya ahmet yazmanız yeterli. Bu da gösteriyor ki, bu zorluk alışkanlıktan dolayıymış.
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Documents uygulamasını kullanarak tüm dosyaları iPhone atabilir ve düzenleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: hedefcbütıp

Documents uygulamasını kullanarak tüm dosyaları iPhone atabilir ve düzenleyebilirsiniz
    Neyle atalım ? OTG ile mi.. usb tak çalıştır pc'den at direk sonra tak tele dosyayı al ?

iPhone bu konuda iyi ve kullanışlı değil malesef.
  • Rezillik. Başka birşey değil. Düzenli şekilde Sd kart kullanan biri kesinlikle geçmemeli.
    Şuna dikkat, 1 tane dosyanın içinde , 2 veya 3 farklı formatta belge varsa yani hem pdf hem jpg hemde ses varsa, ve bunların erişebilirliği siizin için önemliyse geçmeyin. Cunku iphone da böyle bir şey mümkün değil.
    Fotograf atmak kolaymış. Yalan. 5 ayrı dosyada 750 tane fotografım var. Bunları telefona taşıyamıyorum. Mesela gezmeye gittin ve arkadasında foto dosyasını komple aldın.hah işte apple varsa alamıyorsun. Tek tek alıp ( bilgisayardan veya netten) kendin dosyalayacaksın. (Nasıl yapılabildiği biliyorum. Minimum 20 dakika uğraşacaksınız.)
    Çözüm; internete( xx uygulamalarına) yükleyin ordan geri telefona yükleyin.!! Yok artık. Ayrıca 3gb internet 10tl.
    Sd kart veya dosya kullanıcısının geçişi 1günü bulur. Bunları Kullanım sırasındaki cinneti saymıyorum.
    3 gün oldu pişmanım. 1haftayı doldurayım , kurtulmayı planlıyorum.
    Stabil/hızlı/kamera iyi/4.7/
    Basic özellikleri kullanan kişi için olur.

• Herkese Merhaba,
    Konuya güncelleme yapmak istedim,
    En son düzenlememde iPhone 7 cihazımı satıp, 8 Plus alacağımı yazmıştım. Sonra karar değiştirip XR aldım.
    2019 Nisan’dan bu yana iPhone XR kullanıyorum.

İlk mesajımın “7.Zorluk Çekilen Hususlar / Böyle Olsaydı Daha İyi Olurdu Dedirten Hususlar” maddesindeki “Kişi silme” Kısmı hariç, diğer maddeleri silebilirim.
    XR ile gerçekten yukarıda belirttiğim Diğer Hususlar veya bu da olsa daha iyi olur dediğim hususlar kalmadı artık. iPhone 7 veya 8 serisi ile XR arasında ciddi fark var.
    Telefonumdan çok memnumum. Şu da olsaymış iyi olurmuş dediğim veya eksikliğimi duyduğum hiçbir şey yok. Kamera ve batarya gerçekten çok iyi. En az 7-8 saat ekran süresi alıyorum yoğun kullanım ile. Ekran çok iyi, öyle abartılan şikayet edilen yok piksel piksel muhabbetini fazla mübalağalı buluyorum. Bu zamana kadar gözüme ne pixel takıldı ne de ekranda izlediğim bir şey ile ilgili sorun yaşadım...
    Aradan geçen süre zarfında, Android sistemine geçmeyi hiç düşünmedim, çok memnunum...
    Aklında hala android’den ios’e geçebilir miyim diye soruları olanlar varsa hiç düşünmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 29 Aralık 2019; 17:54:44 >

• Sizin tattığınız o güzel hazzı ben de lg l9 dan 4s e geçince yaşadım düşünün yıl 2014 2015 civarı. ios 8 e rağmen 4s 4.1.2 l lg den her şeyiyle daha iyiydi. Sonra lg nin ekranını yere vura vura parçaladım ben bu zamana kadar aklıllı telefon mu kullandım diye... (gerçi asıl sebep o değil onedio.com da daha şık bile seçemiyordu,yavaş tepkisine rağmen motorola milestone bile seçerken.)

Abd den nefret ediyorum ve Apple dan da, reklamlarından ve politikalarından da tiksiniyorum yalan yok. Ama ipad mini yi 5 senedir kullanıyorum 6 yıl olacak ve canına okumama rağmen pil hala muazzam ve format hiç atmadım gibi bir şey sadece virüs girdi sandım ve attım o da sayılmaz yani şişme kasma yok cihazda.

Fiyatları aşırı pahalı bu konuda papaz olmayalım şimdi ve yeni cihazlar tasarımsal açıdan berbatlar ikonlar ve 3.5 mm olmayışına kadar. 8 plus a lafım 3.5mm ve o tuhaf orta tuş dışında asla yok ama diğerlerini sevemedim. Android cephesinde tek bir marka var ki apple dan tam anlamıyla ezici denebilecek şekilde üstün olan o da OPPO. Htc vardı o da söndü Oppo onun da yerini aldı.
    Steve in cihazları bir yana,tim cock un cihazları bir yana. Steve dönemi cihazlar hayrnım ama sonrasına pek değilim. Eksikleri baya var aslında. Itunes ve pil bu konuda en büyük bela. 3.5mm ve yüz tanıma ısrarı da öyle.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.