Şimdi Ara

Android 12 yeni bir 'göz koruma' özelliği sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android 12 yeni bir 'göz koruma' özelliği sunacak

Google geliştiricileri Android'in yeni sürümüne faydalı bir yenilik eklemeyi planlıyor. Bu da özel bir "Ekstra Karartma" modunun görünümü ile ilgili olacak. Aıllı telefonun minimum parlaklığı bazı durumlarda kullanıcılar için yüksek gelebilir ve bu da gözleri rahatsız eden bir durum. Ancak Android 12 ile birlikte bu olay tarihe karışacak diyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Windows 10'un yeni güncellemesi ile "yüzen menüler" kullanıma sunulacak

Ekran parlaklığı maksimum düzeyde kısılabilecek

İçeriden öğrenilenlere göre, yeni özellik birçok akıllı telefon modeliyle alakalı olacak. Farklı cihazların düşük parlaklık eşiği birbirinden çarpıcı şekilde farklı olabilir ve kullanıcı bunu minimuma çevirse bile karanlıkta çalışırken genellikle rahatsızlık hissedebilir.

Android 12 yeni bir 'göz koruma' özelliği sunacak

Ekstra Dim'i etkinleştirmek, arka ışık yoğunluğu değerini üretici tarafından belirlenen minimum değerin altına ayarlamanıza olanak tanır. Android 12'nin yeni özelliğinin hem manuel olarak hem de otomatik olarak etkinleştirmek için bir seçeneğe sahip olması bekleniyor. Ayrıca mobil işletim sisteminin ilgili menüsünü gösteren bir ekran görüntüsü de sızmış durumda. Google temsilcileri ise bu özellik hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak:https://www.droid-life.com/2021/04/24/android-12-extra-dim-awesome-feature/

• Gözümüz bozulmasın diye yakında fener tutup bakacağız :D

• Ekran karartma, Gece modu, Mavi filtresi gibi ozellikleri galıba bir tek ben kullanmıyorum. Hatta ekranı maksimum parlaklık ve kontrasta alıp ekran ayarlarındanda soguk mavi agırlıklı tonları secıyorum boylece goruntu daha guzel gozukuyor.

• Aklına yenimi gelmiş iPhonenun bu özellik vay be.

• Güzel.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.