Şimdi Ara

Analog ses ssiteminden Android tv den dijital ses alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var,

Elimde bilgisayarımdan kalma 5.1 ses ssitemim var analog,http://www.microlab.com/?r=51systemen&st=full&id=363
    bu ses ssitemini SONY 50W805B televizyonuma bağlayarak dijital ses almak istiyorum bunun için veliekspressten aşağıdaki cihazı satın aldım,https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.mR22ci&orderId=85840785418021&productId=32816367291

bu cihaz ile bu ses ssiteminden dijital ses alabilir miyim.

Olursa nasıl yapacağımı anlatabilr misiniz, olmaz diyorsanız siparişi iptal edeceğim ve başka ne alabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

SaygılarAnalog ses ssiteminden Android tv den dijital ses almaAnalog ses ssiteminden Android tv den dijital ses almaAnalog ses ssiteminden Android tv den dijital ses almaAnalog ses ssiteminden Android tv den dijital ses alma

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    hoporlorleri tek tek aldığım cıhaza bagladığımda olacak yanı oyle mı? bir de bu 5.1 bilgisayar için olduğundan sw den pc ye kablo yeşil renkli jak aldığım cihaza sanırım ikilisi gerek bunun ismi nedir nasıl bulabilirim bu kabloyu
  • Alacağın cihaz çok kanalı dac. Yani digital verileri analoğa çeviriyor, analog sesi yükselten bir amfi değil kısacası. Takacağın hoparlörler aktif hoparlör ise çalışır, değilse çok kanallı analog bir amfiye ihtiyacın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul31

hoporlorleri tek tek aldığım cıhaza bagladığımda olacak yanı oyle mı? bir de bu 5.1 bilgisayar için olduğundan sw den pc ye kablo yeşil renkli jak aldığım cihaza sanırım ikilisi gerek bunun ismi nedir nasıl bulabilirim bu kabloyu

TV'den ses alman için bunu pc ye bağlamana gerek yok ki.

12 Volt adaptörünü tak gitsin.

Cihazın kutusundan optik kablo çıkıyormuş zaten. Onu tv ile bu cihazın optik girişi arasında kullanacaksın.

Ses sisteminin subwooferına da 6 adet rca jaklı kablo ile gideceksin.

Analog ses ssiteminden Android tv den dijital ses alma

Bu kadar basit.

PC yi bağlamak istiyorsan USB-PC (ön tarafta sağda bulunan) girişinden gireceksin.

Hocam sanırım beni yanlış anladınız,

aldığım parçayı TV ye optik kablo ile bağladım, 5.1 analog ses sistemini de tek tek aldığım cihazdaki yere bağladım.
    Mesele ses sisteminin orjinal hali ki oda şu: her hoporlör sw ye baglanıyor, sw de kasaya yeşil renkli bir jak ile takılmakta.bu satın aldığım cihazda jakı takacak yer yok sw yi aldığım cihaza nasıl bir kablo ile takacağım, zira sw den kırmızı ve beyaz renkli iki çıkış bir kablo ile yeşil uçlu jaka dönüşüyor.

o altılı kabloyu anlamadım, her hoporloru aldıgım cıhaza tek tek takacam RCA jakları ıle , subwoofer i de takacam ama subwoofer in ıkı cıkısı var ama aldıgım şeyde bir giriş var sw için onu nasıl takacam onu sordum. 6 rca to 6 rca kablo hem turkiyede yok hemde benım işime yaramayacak bir kablo haksız mıyım?
  • tugrul31 T kullanıcısına yanıt
    Sn Tuğrul, yukarıda bir mesaj attım okudunuz mu? bu cihazı sipariş etmediyseniz almayın çünkü muhtemelen elinizdeki sistem buna uyumlu değil.

5.1 sisteminizin sizin sw dediğiniz bölümünde bir amfi var. Diğer 5 hoparlörü de besleyen aktif bir hoparlördür bu. Aynı zamanda ses sinyalini bu bölüme girmelisiniz.

Microlabın arka tarafında beyaz ve kırmızı olmak üzere 2 giriş var ise alacağınız cihaz uygun değildir. Microlabın arka kısmında, alacağınız cihazın çıkışlarını

(5.1 ch output yazan kısım) karşılayan girişler (ayrı ayrı birer adet)varsa bu cihazı kullanabilirsiniz, uzun isimli arkadaşın söylediği kablo da bunun için.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Şimşek yorum için teşekkür ediyorum, ancak alacağım cihaza tek tek 5.1 deki hoporlorleri bağlasam, tv den aldığı dijital sesi bu hoporlorlerden vermez mi? arkasındaki bağlantı portları bunu yapabileceğini söylüyor.kargoya verdi ürünü bunu nasıl kullanabilirim o zaman buna ait bir yl gösterir misin
    Olmaz hocam, senin alacağın cihazda dijitalden analoğa çeviren bir devre yani dac var, aynı zamanda pre amfi görevi görüyor ama power amfi yok, yani sesi yükseltmez.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    peki 2 sorum olacak
    1) tv den dijital sesi analog 5.1 hoporlorde nasıl 6 kanala alabilirim
    2) satın aldıgım bu cihaz ile pc me baglasam 5.1 analog hoporlorle nasıl bir ses alırım.

Saygılar
    http://m.n11.com/3-metre-35mm-stereo-to-rca-hoparlor-speaker-ses-cevirici-kablo-P93012943?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwz_TMBRD0ARIsADfk7hQXCqmwXYGt23soLhpuqInmy1girHRyt3U_jh6U4mJ7tzEFBKfRCRIaAjRbEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ses sisteminin uydu hoparlörlerini normal şekilde sub'a bağlayacaksınız.

Yanlış anlamadıysam o yeşil uçlu kablo da 3,5mm kulaklık jakıdır. Eğer öyleyse yukarıda linkini verdiğim 3,5mm - rca kablodan 3 tane alıp kulaklık jakı şeklinde olanları sub'daki 5.1 giriş bölümüne rca olan kısımları da aliexpress'den aldığınız dekoder - ses kartı olan cihaza bağlayacaksınız.

Daha sonra tv'yi optik ile bu cihaza bağlayacaksınız.

PC'yi de pc olarak gösterilen kısımdan bağlayacaksınız.

Bu şekilde istediğiniz zaman PC'nin sesini istediğiniz zaman da tv'nin sesini sistemden alabileceksiniz.

Pc, aldığınız cihazı muhtemelen usb ses kartı olarak görecektir. Orada denetim masasından çıkışı 5.1 olarak ayarlamalısınız. Ve de filmi oynattığınız programda ses çıkışını passthrough olarak ayarlarsanız tüm ses çözümlemesini o cihaz yapar.

Tv'de de aynı mantık ile çıkışı optik olarak seçtikten sonra ses çıkış formatını passthrough yada raw olarak seçmelisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar
    söz konusu cihaz bugün geldi,
    ses alamadım yukarıda bahsettiğiniz gibi, yaptıklarım aşağıdaki gibi,
    tv den dijital ses alıpcihaza bağladım ve cihazdaki 5.1 çıkışına analog ses sisteminin her bir uyesini bagladım ve ses alamadım.

tvmden bu cihaz yardımı ile ses almak için ne yapmam gerek lütfen yardım edin bana
    hocam cihaz geldi
    optık cıkısı tv den aldım cihaza bağladım, cihazın arkasındaki hoporlor gırıslerıne tek tek taktım ama ses alamadım,
    tesadufen evde bır ses sıstemı buldum onun subwoofer ınde goporlorler jaklı degıl de kablo ıle takmalı ve ayrıca 5+1 ıcın yer var mıs
    nıtekım on sag ve sola deneyecek tek bır rca kablom vardı ve denedım ses alabıldım.

Gelelım gerçek soruma bana ıkı ucu da 6 erkek olan RCA kablo lazım aradım bulamadım nerede vardır bulan bilen varsa link atabilir mi bana

Konu hakkında yardım ve emeği gecen arkadaşlara teşekürü borç bilirim.

Saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.