Şimdi Ara

Analiz : Windows XP halen en çok kullanılan işletim sistemi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
55
Cevap
0
Favori
1.242
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Analiz : Windows XP halen en çok kullanılan işletim sistemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    602 Mesaj
    Desteğini kes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    microsoft windows 8 e verdiği değeri XP ye verseydi XP ile windows 7 kıyasıya yarışırdı.microsoft ta paraya para demezdi
  • Yarbay
    7057 Mesaj
    Windows XP Ölümsüzdür.
    |
    |
    "Hayate"
    |
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    XP pro yaw
    hiçbi işletim sistemi xpnin yerini tutamaz
    |
    |
    Resimde solda görünen makine Macbook mu :)
  • Misafir Üyelik
    65238 Mesaj
    Bazı şeyleri anlamadan, fanatiklik yaparak yorum yapıyorsunuz. Windows XP gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemlerinden BİRİSİDİR. Ancak Windows XP'nin dönemi geçti artık. Geri olduğunu nasıl bu kadar rahat söylüyorum? Sadece 1 örnek, Windows XP'ye çıkan en son DX sürümü 9.1, ancak Windows 7-8.1 kullananlar DX11.2'yi kullanıyorlar. Aradaki teknoloji, grafik gücü, efekt desteği hem XP'den hem de konsollardan kat kat güçlü olsa da oyun grafiklerine baktığımızda çoğu oyunda büyük değişiklikler göremiyoruz. Sebebi hala DX9.x kullanan insanların XP sebebiyle fazla olmasıdır. Ne kadar iyi olursa olsun, Windows XP geliştiricileri kısıtlıyor. Onlar pastanın %28'ini kaybetmek istemiyor ve ona göre oyun yapıyorlar. Ve biz BF, Crysis gibi oyunlarda gördük ki neredeyse sinematik grafiklere PC'lerde ulaşmışız ancak bütün oyunlarda bunu göremiyoruz.
  • Yarbay
    2657 Mesaj
    Microsoft artık zorla xp kullanımını bıtırecek.
    |
    |
    INTEL I7 3630QM(2,4-3,4 GHZ) - NVIDIA GTX670M(3GB DDR5-192BIT) - KINGSTON 8GB 1600MHZ DDR3 - CORSAIR NEUTRON GTX 120GB - SEAGATE 750 GB 7200RPM 16MB CACHE - SAMSUNG FULL HD 120HZ - PANASONIC BLU-RAY DISC - HARMAN/KARDON
    (LÜTFEN BANA YORUM YAPARKEN ALINTI YAPMAYI UNUTMAYIN!)
  • Yarbay
    3371 Mesaj
    la bu xp de dx11 desteği olsa daha hiç değiştirilmez :)
    resimdeki mac galiba :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    391 Mesaj

İyi de ne verdiği kaynakta ne yazdıklarının içeriğinde XP en çok kullanılan işletim sistemidir demiyor ki. Kaynak sadece Windows 8/8.1/Vista'nın toplamının XP kadar etmediği söyleniyor. Verdiği kaynaktaki istiatistiklerin linklerinde de Win7'nin %49-55 arası bir paya sahip olduğu görülüyor. Verilen kaynağa baktığınızdan emin misiniz?
    |
    |
    Bradley Cooper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    732 Mesaj
    İşyerleri çok gerekli değilse sistemi değiştirmez. Hem öğrenmeye zaman harcamak istemez hem de yeni sisteme geçerken sorun yaşarız uyumsuzluk olur filan diye değişiklik istemezler.
    |
    |

Winxp için update destekleri fln kesildi. Tamam güzel...

satıştan kaldırıldı. Okey.

peki ya serial olayı. Yani ben sahte xp kurarsam eğer farz et ki, yakalanmıyor mu?

Ne ikiyüzlü şirketsiniz be aq.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj
    Bence de sallamasyon haber :D
    |
    |

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious. -- 5 Mayıs 2014; 18:10:19 >
    |
    |
    Kimse gönüllerin birincisi Win98'in payından söz etmemiş

|
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1810 Mesaj
    Xp gibi işletim sistemi daha da gelmez beyler onu söyleyeyim. Benim masaüstünde de kullanıyorum modifiye xp bi de ince ayar çakınca uçuyo resmen ne windows 8 iymiş dandik dandik şeyler başlarım 8 ine yav daha xp nin torunu win7 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 5 Mayıs 2014; 23:42:52 >
    |
    |
    GIGABYTE 970A-UD3P AM3+ Ultra Durable 4 | AMD FX X6 6300 3.5 GHz 14 MB & COOLER MASTER Hyper TX3 Evo | ASUS Radeon R7 265 2 GB 256 BIT OC DirectCU II | CORSAIR Vengeance DDR3 2x4 GB 1600 MHz | WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1 TB 7200 RPM 64 MB ZALMAN Z3 Plus Mid-Tower | XIGMATEK X-Calibre 600 W | AOC 23.6" E2470SWDA LED 5 MS
  • DH Yönetici
    12787 Mesaj

XP çekirdeği eski. Ne yaparlarsa yapsınlar bir W7 ya da 8 seviyesine çıkamaz asla. Microsoft'un Vista'yı(başarısı[sızlığı] ayrı) yaratmasının en önemli nedenlerinden biri XP ve Server 2003 çekirdeğinin artık yetersiz olmasıdır. Vista'dan önce XP tabanlı Longhorn'un silip atılması da bu yüzdendir. 8'e bu kadar destek verilmesi çok normal, arayüz büyük ölçüde değişti ve en güncel sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 6 Mayıs 2014; 0:45:29 >
    |
    |
    ylodmr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Milli Eğitime Bağlı bir çok okulda XP şuan için vazgeçilmez işletim sistemi. Değişimi de yakın gelecekte imkansız gözüküyor. MEBe bağlı sitelerin çoğunluğu ie8 üstü tarayıcılarda sıkıntı yaratıyor. Kullanılan bir çok aletin w7-8 sürücüleri mevcut bile değil. Ayrıca P4 işlemci ailesi ve altı için XP üzeri işletim sistemi kullanmak çin zulmü gibi oluyor.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
canlı radyo dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.