Şimdi Ara

Analiz : Windows 8 ve 8.1 kullanım oranı yükselişe başladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SysEdit

Yahu gülünç olmayın windows düşmanlığı filan yok sadece belli bir kaliteye alışan kullanıcının bu kalite altına düşen bir üründen memnuniyetsizliği var... Windows XP ve Windows 7 o kadar iyiydi ki insanlar yeni çıkan Windows 8' de o kaliteyi bulamayınca hayal kırıklığına uğradı bu da tabiatıyla satışlara yansıdı... Halen Vista' dan sonra en kötü satış rakamlarına ulaşan işletim sistemi oldu... Windows 10 ise bu hatayı fazlasıyla telafi edecek ve windows 7' nin tahtını alacaktır...

Evet satışları kötü gidiyor olabilir acaba neden win 8 kötü olduğu için mi? İnsanlar artık bilgisayar satın almıyor çoğuda anlamıyor kullanmaktan oysaki tabletler çok pratik geliyor. Bana sorarsanız tabletler rezalet birşey evde var yüzüne bakmıyorum dünyanın parasıda boşa gitti. Asla bir laptopla dans edemez çok denedim ama hiçbir işi hızlı yapamıyor. Ama hızlı pc kullanmayı beceremeyen büyük kitle tabletlere akıllı telefonlara yöneldi onlarda haklı tabii mecbur değil pc kullanmaya. Microsoft bu yüzden hızla eriyor windows 10 görüşünüzede katılıyorum bencede yapılan hataları telafi edecektir. En büyük hata metro arayüzündeki ısrardı gerçi şimdi istenirse kapanabiliyor.

Microsoft düşmanlığı bariz bir gerçek bu sayfaya yazanlar için demiyorum bu sitede genel bir gerçek. Sorun bence çok hızlı ve bol para kazanılması bazı insanlar bundan rahatsız oluyor. Bizim millet bir dükkanın önünde sigara içer hemen dükkanın cirosunu hesaplamaya başlar kafadan basit hesap yapar aha malı götürüyor der o dükkanın vergilerini diğer masraflarını hiç hesaplamaz basitçe götürüyor şerefsiz der.

Adamlar ne yapsa kendini beğendiremiyor hala XP ile aynı arayüzü kullansaydı millet diyecektiki yıl 2015 olmuş hala aynı arayüz hala aynı şeyler bıktık. Microsoftun en büyük hatası bence win 8 falan değil Window phone oldu! YAzık etti kendine binlerce mühendis yapa yapa bunu yapabildiler çok yazık oldu. Telefonu ilk kullandığınızda çok beğeniyorsunuz bir süre sonra çok sıkıyor insanı sorun arayüzüde değil sorun sistemin katılığı kısıtlılığı oysaki android özgürlük verdi microsoft daha fazla özgürlük demeliydi yapamadı eriyor eriyecekte. Umarım kendini toparlar rekabete katkıda bulunur bizde böylece istediğimiz markayı veya yazılımı daha kaliteli alabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

Windows 8.1 ilk önce dizüstü laptoplar da uyku sorununu çözsün derim.. Windows 7 kurulu bilgisayarımda sorun olmazken, 8.1 de uyku sorunu oluşuyor, uykudan çıkamıyor arkadaş laptop, kafasına göre çıkıyor, çıkmıyor, öylece fanı çalışan laptopumda siyah ekranla kalıyoruz.. kısacası hdd devreye girmiyor..

Elbette win7 ye geri dönüşle sorunu ortadan kaldırdım.. Win 8.1 ile ilgili bu konuda onca sorun varken, bir update ile sorunu çözmeye bile çalışmamaları büyük bir skandal, kendi forumlarında bile sorunu uyku moduna almayın diyerek çözüm bulan bir müşteri temsilcisi mi olur aga..

Win7 akar derim ben.. En az 5 yıl daha..

Sizin bilgisayardaki problemin nedenini bilemem çeşitli sebepleri olabilir belki eski bir model driver sorunu falan var çünkü bir yerde duymuştum adam ekran kartının driverını yüklemiş dediğiniz sorun çözülmüş ne alaka bilemem. Benimkinde uykuya geçtiğinde windows tuşuna basıyorum uyanıyor bu kadar. Elbette sevemeyene alternatif dolu win 7 var onuda beğenmeyen dandik diyenler için XP var. Güç düğmesinin tepkileriyle ilgili ayarları kurcalamış mıydınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

Windows 8.1 ilk önce dizüstü laptoplar da uyku sorununu çözsün derim.. Windows 7 kurulu bilgisayarımda sorun olmazken, 8.1 de uyku sorunu oluşuyor, uykudan çıkamıyor arkadaş laptop, kafasına göre çıkıyor, çıkmıyor, öylece fanı çalışan laptopumda siyah ekranla kalıyoruz.. kısacası hdd devreye girmiyor..

Elbette win7 ye geri dönüşle sorunu ortadan kaldırdım.. Win 8.1 ile ilgili bu konuda onca sorun varken, bir update ile sorunu çözmeye bile çalışmamaları büyük bir skandal, kendi forumlarında bile sorunu uyku moduna almayın diyerek çözüm bulan bir müşteri temsilcisi mi olur aga..

Win7 akar derim ben.. En az 5 yıl daha..

Sizin bilgisayardaki problemin nedenini bilemem çeşitli sebepleri olabilir belki eski bir model driver sorunu falan var çünkü bir yerde duymuştum adam ekran kartının driverını yüklemiş dediğiniz sorun çözülmüş ne alaka bilemem. Benimkinde uykuya geçtiğinde windows tuşuna basıyorum uyanıyor bu kadar. Elbette sevemeyene alternatif dolu win 7 var onuda beğenmeyen dandik diyenler için XP var. Güç düğmesinin tepkileriyle ilgili ayarları kurcalamış mıydınız?

Elbette, tüm alternatifleri denedim, hiçbir çözüm bulamadım. Güncel driver maalesef yok, en son 2010 yılında yayınlanmış.. Zaten 8.1 kendi otomatik olarak en güncel driver'ı yüklüyor.. Velhasıl kelam, sorun dediğim gibi 8.1 de.. Microsoft forumlarını veyahut ingilizce forum sitelerini, hatta türk forum sitelerini incelerseniz, bu sorunun ne kadar yaygın olduğunu görürsünüz.. Microsoft ise, hiç üşenmeden tek verdiği cevap, sleep modunu deaktif edip, hibernate modunu veya hiçbirşey yapma moduna alınız oluyor..

3-4 senelik bir laptop'u olan kullanıcının zaten güncel driver'ı pek olmaz, eh o zaman hiçbirşey yapma diyerek mi kullanalım ya da bir güncelleme yayınlayıp, bunu çözsen olmaz mı microsoft?

8.1 için yeterli destek yok hocam, tüm ilgi win 10 için şu anda..

• Eski PC'lerin yeni windows'lar için driverları ya yok ya da yenisi çıkmıyor. İyice eskimiş PC'lerde ise XP'den başka windows çalışmıyor/çalıştırılamıyor. Sonuç yeni windowslarda ya hiç çalışmayan ya da sorunlu çalışan PC'ler oluyor.

Dolayısıyla olay kedinin erişemeyeceği ciğere mındar demesiyle sonuçlanıyor.
  • cagdas70 kullanıcısına yanıt
    8.1 gayet güzel 10 daha güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

8.1 gayet güzel 10 daha güzel.

+1
  • Windows 8 ve 8.1 de göz yorgunluğu yaratıyor. Aşırı batarya tüketimi aşırı fan çalışımı daha da nicesi. Bazen kapanma bile takılı kalıp 10 dakikayı buluyor kapanması.
    Başka uyku modunda kalıp tekrar açmaya çalıştığında ekran siyah ekranda kalıyor. Uygulamarın çoğunda bulanık yazılar. Daha nicesi =)
    Tahmini görüşüm Windows 7 baya bir süre daha tercih edilir.
    İnsanlar daha bilgisayar almıyor. Tablet gayet iş görüyor.
    Sonuç bence hikaye düşüş olmalı.
    Yeni çıkan işletim sistemleri dokunmatik ağırlıklı ve para kazanımları ile alakalı.
    Android yüzünden kaybettiği zararı sürüm güncellemesi yapıp her sene 8 - 8.1 - 10 güncelleyip satma derdinde .)

Windows 8 serisini ve çıkacak olan 10'u modifiyeli Şahin'e benzetiyorum ben. Beğenene kadar üzerine modifiye eklemeye devam

Analiz : Windows 8 ve 8.1 kullanım oranı yükselişe başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 6 Kasım 2014; 1:53:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Eski PC'lerin yeni windows'lar için driverları ya yok ya da yenisi çıkmıyor. İyice eskimiş PC'lerde ise XP'den başka windows çalışmıyor/çalıştırılamıyor. Sonuç yeni windowslarda ya hiç çalışmayan ya da sorunlu çalışan PC'ler oluyor.

Aynen dediğiniz gibi verimli çalışmayınca ciğeri mındar deniyor. Birde şöyle düşünelim microsofta kızarken mesela mobilde samsung ne yapıyor ürettiği modeli 1-2 sene geçmeden unutmuyor mu? Güncellemeler aylarca gelmez gelse sorunlu gelir diğer firmalarda onun gibi güncelleme verselerde 2 seneyi geçmez buyurun 2 senede bir akıllı telefon almak veya eskiyle devam etmek zorundasınız. Ama microsoft kötü kaka neden elemanın 10 senelik PC'sini verimli çalıştıramadığı için. Böyle bilgisayarlarda eski windows versiyonlarını kullanmaya devam etmelisiniz madem verim alınmıyor. Bakın ben sony vaio multi flip 15 inc kullanıyorum ister tablet modu ister laptop son derece rahat ve ferah çalışıyor imkan olsa buyurun deneyin derim bakalım kilitleyebilecekmisiniz ne kadar zorlasanızda kilitlenmiyor. Ama sen 10 senelik laptopta sorunlu dersen bir zahmet değiştir derim paran yoksa eski ssitemden devam o halde. Sanki bu güncelleme mevzusunda diğerleri çok mükemmel bir microsoft kusurlu.

Kardeşim 20 senelik uygulamalar hala çalışıyor milyonlarca uygulama var daha bıdı bıdı buyurun appleda macler var oraya alalım sizi gayet stabil pahalkıysa 2. el temiz bir makine alın rahat edin windows kötüyse. İphone 4 ve 4s ile yeni İOS nasıl çalışıyor süper mi? Düşünün adam 3-5 telefon üretti ama eskiye destek var ama nasıl kağnı gibi. Yüzlerce pc modeli binlerce model var adamlar yinede güncellemeleri vermeyi bir şekilde başarıyorlar. Bu kadar model appleda olsa aynı desteği verebilecek mi olaya hiç bu açıdan yaklaşmıyorsunuz. Her modelde donanım farklı nasıl yapacaksınız? Adam oturacak 10-15 senelik makinelerle uğraşacak hemde yeni versiyonlar bedava olacak oh ne ala. Buyurun siz yapın biz beleş konalım. Şu windowstan şikayet edip duranların yüzde kaçında orjinal windows var merak ediyorum.

Sorunu tekrarlıyorum bu kadar model ve donanım çeşitlemesine 10-15 yıllık makinelere adamlar ne yapsın? Siz olsanız nasıl yapardınız hani microsofttaki uzmanların kafası çalışmıyor ya o bakımdan sordum.

Yıllar önce bir arkadaş bıdı bıdı edip duruyordu linux şöyle iyi böyle iyi bir gün evine misafirliğe gittim birde baktım bilgisayarında windows yüklü ee sen neden kullanıyorsun windowsu :) Bazı programlar için yaaa evet işte cevap hemde o programları beleş kullanıyorlar tek kuruş ödemeden değil mi? Hem şikayet et hem kopya yazılım kullan hemde kullanmayın diye millete tavsiye et. Bu her şikayet edene değil bir grup için geçerlidir. Diğerleri için elbette windows sorun çıkarabilir dedim ya siz ne yapardınız binlerce model üretilmiş hepsinde mükemmel çalışmak zorunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Eski PC'lerin yeni windows'lar için driverları ya yok ya da yenisi çıkmıyor. İyice eskimiş PC'lerde ise XP'den başka windows çalışmıyor/çalıştırılamıyor. Sonuç yeni windowslarda ya hiç çalışmayan ya da sorunlu çalışan PC'ler oluyor.

Aynen dediğiniz gibi verimli çalışmayınca ciğeri mındar deniyor. Birde şöyle düşünelim microsofta kızarken mesela mobilde samsung ne yapıyor ürettiği modeli 1-2 sene geçmeden unutmuyor mu? Güncellemeler aylarca gelmez gelse sorunlu gelir diğer firmalarda onun gibi güncelleme verselerde 2 seneyi geçmez buyurun 2 senede bir akıllı telefon almak veya eskiyle devam etmek zorundasınız. Ama microsoft kötü kaka neden elemanın 10 senelik PC'sini verimli çalıştıramadığı için. Böyle bilgisayarlarda eski windows versiyonlarını kullanmaya devam etmelisiniz madem verim alınmıyor. Bakın ben sony vaio multi flip 15 inc kullanıyorum ister tablet modu ister laptop son derece rahat ve ferah çalışıyor imkan olsa buyurun deneyin derim bakalım kilitleyebilecekmisiniz ne kadar zorlasanızda kilitlenmiyor. Ama sen 10 senelik laptopta sorunlu dersen bir zahmet değiştir derim paran yoksa eski ssitemden devam o halde. Sanki bu güncelleme mevzusunda diğerleri çok mükemmel bir microsoft kusurlu.

Kardeşim 20 senelik uygulamalar hala çalışıyor milyonlarca uygulama var daha bıdı bıdı buyurun appleda macler var oraya alalım sizi gayet stabil pahalkıysa 2. el temiz bir makine alın rahat edin windows kötüyse. İphone 4 ve 4s ile yeni İOS nasıl çalışıyor süper mi? Düşünün adam 3-5 telefon üretti ama eskiye destek var ama nasıl kağnı gibi. Yüzlerce pc modeli binlerce model var adamlar yinede güncellemeleri vermeyi bir şekilde başarıyorlar. Bu kadar model appleda olsa aynı desteği verebilecek mi olaya hiç bu açıdan yaklaşmıyorsunuz. Her modelde donanım farklı nasıl yapacaksınız? Adam oturacak 10-15 senelik makinelerle uğraşacak hemde yeni versiyonlar bedava olacak oh ne ala. Buyurun siz yapın biz beleş konalım. Şu windowstan şikayet edip duranların yüzde kaçında orjinal windows var merak ediyorum.

Sorunu tekrarlıyorum bu kadar model ve donanım çeşitlemesine 10-15 yıllık makinelere adamlar ne yapsın? Siz olsanız nasıl yapardınız hani microsofttaki uzmanların kafası çalışmıyor ya o bakımdan sordum.

Yıllar önce bir arkadaş bıdı bıdı edip duruyordu linux şöyle iyi böyle iyi bir gün evine misafirliğe gittim birde baktım bilgisayarında windows yüklü ee sen neden kullanıyorsun windowsu :) Bazı programlar için yaaa evet işte cevap hemde o programları beleş kullanıyorlar tek kuruş ödemeden değil mi? Hem şikayet et hem kopya yazılım kullan hemde kullanmayın diye millete tavsiye et. Bu her şikayet edene değil bir grup için geçerlidir. Diğerleri için elbette windows sorun çıkarabilir dedim ya siz ne yapardınız binlerce model üretilmiş hepsinde mükemmel çalışmak zorunda.

son derece haklısın,

xp maceramı anlatasım geldi....

bir arkadaş laptobunu getirdi bi zahmet format at dedi, pc 2 yıl evde uyumuş, 2009 model casper nirvana, xp yüklü, gelde format at,

bi şekilde xp buldum, buldumda en kolay kısmı bulmak, flash atayım dedim olmadı, bende uğraşmadım,

eski eşyalarımı kurcalarken bi baktım boş dvd, hahaa şaşırdım, hangi zamanda, hangi ara kalmış, dvd taktım nero yok, kim uğraşacak neroyla, cd dvd mi kalmış, (kalmasın zaten),

firefoxta google amcaya sordum, isotodvd çıktı bişeyler, kısacası bütün eksikler gedikler tamam (benöyle sanıyormuşum meğerse, laptoba xp kurulumu bitince aladım),

formata başlayayım dedim, o da ne laptobun dvd çalışmıyor, buyur burdan yak, neyse söktüm hdd'yi , allahtan sata, taktım kendi pc'me, önce sorun nedir deyip virüs taramasından geçirdim,

baktım virüslerin sonu yok uğraşamam dedim, toptan sildim, ha bunun öncesinde kendi pc'mi bu hdd'den açtım, xp başladı, şifre kısmına geldi, fare klavye çalışmıyor, 3,5 kere bu işlemi tekrarladım,

usb klavye ve fareyi aparatlarla, neydi ismi s/2 mi ne o yuvaya yerleştirdim, arkadaş kullanmaya kullanmaya yuvanın ismini unutmuşum,

neyse öylede çalışmadı, bende taktım dvd'yi açtım biosu , yaptım 1. sıra dvd'yi, attım formatı kurdum xp'yi, sürpriz klavye fare gene çalışmıyor,

neyse pc'deki bütün sabitdiskler (topu topu 2 tane) söktüm, sadece laptoptan taktığım kaldı, tekrar attım formatı tekrar kurdum xp'yi, hahaa açılışta klavye fare çalışıyor ,

ne kaddar sevindim, ne kadar sevindim, bilemezsiniz, dereyi görmeden paçayı sıvamak gibi oldu,

neyse sonra anlatacağım pc'min başına gelenleri, söktüm sabit diski, taktım laptoba, allaha şükür açıldı dedim, açılması yeni bitmişken,

tekrar bi sevindim, bi sevindim, masaüstü ekrana gelirken,

sevinmez olaydım, dan mı don duing mi diding mi, bi çok uyarı sesi geldi, meğerse laptop driverleri istiyormuş, gelde bul,

şu an (mesaj yazıldığı saatte) laptobu kapattım, gün boyu bu saate kadar uğraştım, ordan burdan driver indirdim, 2 temel sistem aygıtı eksik dedi, onları bulamadım, olur dedim, kadı kızı da mükemmel değil di sonuçta,

çinlilerin güzel bir atasa sözü aklıma geldi, bişey çalışıyorsa elleme,

baktım nete giriyor , ses var, müzik , video, daha ne olsun, bu sistemde oyun oynanacak değil ya,

uzun aradan sonra, nostalji tadında, (nostaljiden de tatmat alamadık), son olmasını istediğim xp macerama son verdim....

evet gelelim kendi pc'me,

pc açılmıyor, falanca yerde sistem dosyası eksik diyor, bootla ilgili, ee ne yapacağız, elde usb var, w8 isoda var, ama iso pc'de,

flasha nasıl atacağım, bırak flasha atmayı isoya nasıl ulaşacağım, keşke ilk sevinmeyi yapmasaydım dedim tekrardan kendi kendime,

demokraside çareler tükenmez deyip, soluğu tekrar arşiv (cd) çantamda aldım, bi baktım ki eski live linux ubuntu duruyor,

yanında da, geçenlerde epey mesajlarına rastladığım , linux öyle şahane, linux böyle şahane diyenler yüzünden, test amaçlı indirmiş olduğum ubuntu vardı, yeni ubuntu flash içindeydi,

sonra kendi kendime sordum, ubuntuya ayıracak flash varda, windows kullandığın halde, yedek yada kurtarma için neden, windows yüklü flashın yok,

cevap yok, verecek bir cevabım olsaydı windows yüklü flashım hazır beni bekliyor olurdu,

neyse yeni ubuntuyu taktım , pc'yi live açtım, ubuntu ekranı geldi, herşey çalışıyordu, ama nedense ben kullanamadım,

brik olmuş tlf kurtarmaya çalışırkende böyle olmuştu, (bir hafta önceki maceram, kısaca anlatayım)

ben ekrana, ekran bana baka kalmıştı, tlf'yi kurtaracak java dosyasını (programını) çalıştıramadım, aslında farklı çalıştırda java görünmüyordu listede,

ama 2 tıkla açmaya çalıştığımda java bilmem ne yüklü update mi edin paketmi yükleyin bilmem ne diyordu,

nette araştırdım, yok o konsolu aç, yok bu konsolu aç, yok bu kodları gir, yok bilmem ne, ne oluyor yahu dedim 20 yıl öncesinde mi yaşıyoruz, kod mu kalmış, bu linux ilerleyeceğine dahada geriliyor,

neyse tlf brik halde bıraktım ubuntuyu kapadım, belki ilerde devam ederim diye flashı bu yüzden silmemiştim,

asıl konuya dönecek olursak, pcdeki isoyu bulamadım, daha doğrusu ubuntu istediğim gibi çalışmıyordu, bende kapadım, ondan daha eski, 3 yıl önceki, derginin birinin verdiği ubuntuyu, eski olan ubuntuyu live açtım,

baktım bu daha derli doplu, tekrar tendi kendime düşündüm, bu linux gerçekten ilerleyeceğine gerilemiş, neyse bu ubuntu çok rahattı istedim dosları buldum , flasha attım, kapadım pc'yi,

açtım yeni xp yüklenmiş pc'yi, flastaki w8 isoyu masa üstüne kopyaladım, w7 usb dvd tool indirdim, yazdım flasha, döndüm kendi pc'me taktım flashı,

açtım biosu, usb açılışını 1. sıra yaptım, açtım pcyi, geldi kurulum ekranı, daha önce hiçbir işe yaramayan ne amaca hizmet ettiğini bilmediğim başlangıç onarma sihirbazını çalıştırdım,

bi kaç bişey oldu, tanılama yaptı sorun aradı, pc yeniden başlattı, tabi flash devreye girmesin diye flashı çıkardım, pc tekrar tarama moduna girdi, tanılama yaparken lazım olur diye flashı tekrar taktım,

bi süre sonra pc açıldı, eksik dosya kurtarılmıştı, yada herneyse,

işte böyle, uzun yıllar sonra linux'lada haşır neşir olmamı sağlayan bir xp mecaram daha son buldu, umarım son olur....

linux savunucularına gelince, onlara tek lafım var, dinazor devrinde yaşamaya devam edip bizden uzak durun, (not:kod girmeyi o kadar çok seviyorlarki, linuxta bir değil en ez 2 tane windostaki cmd benzeri, ama ful ekran çalışan, exit yazınca kapanmayan komut satırı var)

macoslarada gelecek olursak, aslında o kadarda başarılı ve estetik bir sistem değil, tek bir markaya hizmet eden basit bir yapı, ne yaparsanız yapın bu da kod soruyor,

çöp tenekesine gidiyorsun yönetici şifresi gir, çöpü boşalt yönetici şifresi gir,

kendi kullanıcılarıda o kadar bıkmışki şifreyi 1 yapıp geçiştiriyorlar,

son nokta, windows kıraldır....

(bi konu açıp bu tecrübemi paylaşsam mı, ne yapsam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 6 Kasım 2014; 4:57:51 >

• Hala windowsun eski pc lerde stabil calismadigi anlatiliyor. 4 senelik i3 laptop oyunlarda yag gibi akarken, dandik bi isletim sistemini desteklemezmis., komedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD var sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

SSD var sıkıntı yok

Ssd icin para gerek ;)

• bazen13 kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiginiz uyku sorunu windows 8 problemi degil. Laptop ureticinizin problemi. Bios guncellemesi ve enerji tasarrufu yaziliminin guncellenmesi ile cozuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduranli

Bu bahsettiginiz uyku sorunu windows 8 problemi degil. Laptop ureticinizin problemi. Bios guncellemesi ve enerji tasarrufu yaziliminin guncellenmesi ile cozuluyor.

Packard bell tj75 ile ilgili guncelleme mevcut mudur? Yardiminiz icin tesekkurler,cunku driver guncel.oldugunu soyluyor windows.

Malesef Packard Bell herhangi bir surucu cikarmamis. Ne bios guncellemesi ne de windows 8 surucusu yayinlamis. 2010 yilindan sonra herhangi bir surucu guncellemesi yayinlamamis. Dolayisi ile bu notebookta windows 8 saglikli bir sekilde calismayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduranli

Malesef Packard Bell herhangi bir surucu cikarmamis. Ne bios guncellemesi ne de windows 8 surucusu yayinlamis. 2010 yilindan sonra herhangi bir surucu guncellemesi yayinlamamis. Dolayisi ile bu notebookta windows 8 saglikli bir sekilde calismayabilir.

Hocam neden windows guncelleme yayinlayip uyyumlu hale getiremiyor, ozellikleri iyi olan bir laptop neticesinde. Ustune ustluk orjinal bi windows kullaniyorum. Sorunda bu olsa gerek.

Hocamhttp://www.microsoft.com/turkiye/lisanslama/kucukisletme/onemli_kural.aspx bu linki okursanız neden Microsoft'un bu tür hizmet vermediğini de anlayabilirsiniz. Donanım sürücüleri Microsoft sorumluluğunda değil. Donanım üreticilerinin sorumluluğunda. Sebebi de piyasada 100binlerce donanım var her donanım için Microsoft sürücü yazmaya kalksa işletim sisteminin boyutu herhalde 100 TB i geçer. Ayrıca gereksiz bir sürü donanım sürücüsü de yükleneceğinden işletim sistemi son derece hantal çalışır.

Ayrıca bütün bu donanımları satın alıp üzerinde test etmesi gerekir ki buna ne para yeter ne de zaman. Bu yüzden donanım firmaları ürünlerini satabilmek için sürücülerini de güncellemek ve çıkarmakla yükümlüdür.

• oduranli kullanıcısına yanıt
    Lütfen cevap yazarken yazdığınız kişinin mühendis olduğunu ve an az sizin kadar kafasının çalıştığını unutmayınız. Öncelikle bunu belirteyim. Konu ile yakından uzaktan alakanız yok anladığım kadarıyla. Mühendislik firmaları, özellikle CAD çalışanları programları kafalarına göre güncelleyemez. Bunun bir çok alt nedeni vardır.

Mesela?

Birincisi bu firmanın yatırım programında varsa yapılır, çünkü! yazılım bakımları ciddi mali külfiyettir.

Diğer bir unsur ise tasarım firmalarının iş yaptığı büyük ölçekli firmaların bu tarz yazılımları büyük miktarda (bir çok istasyon) olarak kullanmasından dolayı yeni versiyona geçmede ayak diretirler ve haliyle sizde alt yüklenici olduğunuzdan aynı yazılımı kullanmak zorunda kalırsınız.

Bir diğer faktör ise biz ofislerimizde crackli tabir edilen programlar kullanamayız. Hemen gideyim en son versiyonu indirip kurayım gibi bireysel bir davranış hakkımız yoktur.

Bu durum göz önüne alındığında ve cad yazılımı geliştiricilerin microsofta kendi platfromunda yazılım üretirken verdiği lisans ücretlerinide göz önüne alığımızda Microsoft' un her zamanki gibi bu konuda herhangi bir destek verdiğini kaç yıllık mühendislik hayatımızda göremedik bey efendi!!! Ancak yazılım firması yeni versiyona göre bir yama çıkarırsa kullanılabilir hale geliyor. Yani Microsoft yada herhangi bir firmanın savunmasını yapmanıza gerek yok. Biz de Microsoft partner bir firmayız.

Niye gidip 20000$ a yeni olan hiç bir özelliğini kullanmayacağım bir yazılıma sırf 8.1 kullanacağım diye vereyim ki.

• 8. kurdum 7ye geri döndüm. ati hd 4650 var, movie maker kuruyorum direct x mhabbetine 15 sürümü kur diyor, photoshop açıyorum 3d kullanamayacan sürücü yüzünden diyor. ms kendi wdm sürücülerini kuruyor. ati hd 4650ye zaten sürücü çıkarmamış resmi. öyle böyle atlattık kurduk ama dx yüzünden canım sıkıldı. he bu msnin suçu değil ekran kartımı değiştirmem gerek artık ama windows 7ye döndüm ve her şey çok güzel. bedavaya masraf çıktı windows 8 gayet hızlı, masaüstünde vertex 4 win7de 430larda, windows 8de 530mb okuyor. süper hızlı
  • hocam kim ne derse desin en iyisi windows 7 hala.ama onunda satımını kestiler artık oda düşüşe geçer.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.