Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (289. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.506
Cevap
147
Favori
1.682.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oncelikle herkese geçmiş olsun . 2 yıldır bu fistülle mücadele veriyorum . gecen hafta mr cekindim . cift tarafli fistul var . cok bezdim cok yorgunum artik . seton takilmasi gerekiyor cift tarafli . seton takildiktan sonra ne kadar surede iyilestiniz . ve ne kadar istirahat gerekli . ise gidip gelebiliyor musunuz setonla . bu ameliyati yazin mi yoksa hava sogukken mi olmak gerekiyor . tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcebeci kullanıcısına yanıt

Cok tesekkür ederim cevabınız için ilginize bilginize her ananlamda bu forumda herkese destek oldunuz bende dahil şansınız hep açık olsun 🙏

• Hillllllllllll H kullanıcısına yanıt

Sizinde yolunuz, bahtınız açık olsun kardeşim. Biraz sabırlar diyorum. Yürekten inanıyorum. Geldi, geçti diyeceksiniz.

İnşaallah o günler gelir 🙏🌸

• fistulmagdru F kullanıcısına yanıt

Yardimci olacak kimse yokmu 😔

• Malasef bilgim olsa yardımcı olacağım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fistulmagdru F kullanıcısına yanıt

Hocam geçmiş olsun. Hemoroid ve fissür genelde tek amleiyatla düzeliyor fakat fistül için aynı doktora bri kaç kez gitmeniz gerekebiliyor. Setonun değiştirilmesi veya gerdirilmesi hatta tekrar ameliyat edilmesi bile olasılık dahilinde.

Bunun yanında ameliyat sabahı işinize başlayabiliyorsunuz. Biraz hijyene dikkat etmeniz gerekiyor çünkü setonun olduğu bölgede intihap akışı olur.

Birkaç ay poponunda iple geziyorsunuz, gerekirse bir kaç kez doktora yukarıda saydığım olaylar için gidebiliyorsunuz.

Yol yakınken, iş büyümeden iyi bir hekim bulup tedavi olmanızı tavsiye ederim.

Bölgedeki intihap kaslarınızı çürütmeye başlayabilir veya anal apseye çevrilebilir.

Anal apsede zaten insanın götü komple intihap yuvası oluyor.

Tekrar merhaba yine yazdım ama soracak kimsem yok cevremden lütfen kusura bakmayın ya ameliyattan ne zaman sonra iyileştiniz makat catlagından ben hala catlak acısı çekiyorum 16 gün oldu bu catlak nasıl iyileşecek bana öneriz varmı bnun icin ? Magnesiayı bıraktım tekrar kabız oldum daha ne kadar icecegm bnu :/

İlk 20 gün ameliyatın etkileri kendini iyiden iyiye hissettiriyor.

20 günden sonraki 40 gün daha rahat geçiyor.

40. gün ile 120. gün aralarında sürpriz kanamalar olabilir.

Temmuz ayında ameliyat olmama rağmen doktorum ameliyat dokularının 1-1,5 sene sonra tam olarak düzeleceğini söyledi.

Ben şahsen 1 yıl daha günde yarım çay kaşığı olarak Magnesieyi içmeye devam edeceğim.

5. ayda ciddi bir kabızlıktan sonra 10 gün kadar kıçım baya acımıştı. 10 gün sonra geçti.

Yani ilk 20 gün daha çok, ilk 4 ay daha az acı sizi bekliyor.

İyileştikten sonrada kabız olursanız 10 gün süren küçük fakat sürekli acılar yaşarsınız.

Toplamda 1,5 yıl biz popo olarak bizler yarım insanlarız.

Fakat şu algılanmasın. Konu çatlağın geçmemesi, eyvah çatlattım patlattım değil. Bıçak yemiş, incelmiş yaraların hassasiyeti.

Ameliyat yaralarının iyileşmesi 4 ay. Hassasiyetin kaybolması 1,5 yıl.

Çatlak acılarınızın şiddetini ameliyat öncesinde 10 olarak puanlarsanız, şu anda kaç puan sizce?

Tuvalet anındaki acıyı demiyorum. Tuvaletten 15-20 dakika sonraki acı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 7 Mart 2024; 20:15:43 >

Evet eskisine nazaran bariz rahatladıgımı hissediyorum tuvalettn sonra 2gün boyunca süren agrılarım yok sadece tuvalet esnası sonrası daha az acı oluyor.. bende cok korkuyorum iyileşmeyecek diye ben magnesiayı 2 yada 2.5 çay kaşığı içiyorum az içince etki yapmıyo bende :(

2-2,5 çay kaşığı benim için baya fazla. Hatta şöyle söyleyeyim, ben bu oranlarda içtiğim zaman tuvalete zor yetişiyorum.

Herkesin bağırsak yapısı farklı, mühim olan dozajı ayarlayabilmek. İshal yapmayacak sınırı kendiniz bulmanız lazım. Onun dışında doktorunuz da tavsiye ettiği için Magnesieden korkmayın.

Bu bölgedeki yaraların dezavantajı kapalı ve sürekli zorlanan bir bölge olması.

Avantajı ise müthiş kanlı bir bölge. Kan iyileşmesi için çok büyük faktör.

4 ay dolmadan yaralarınız tam olarak iyileşmez. Benim 4 ay boyunca ağrılarım oldu.

Fakat bu ağrı tuvaletten 15-20 dakika sonra bitiyordu.

Eski çatlak acısıyla, 4 ay içinde oluşan acı bir birinden çok farklıydı. 4. ay sonunda popom iyice dikkatimden düştü.

• aytekin57 A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, öncelikli hedefimiz kabız olmamak. Peki kabız olduk ne yapacaz? Sonuçta o dışkının dışarı çıkması gerek.

Öncelikle sizinde yazdığınız gibi nefes tekniği, karın kası sıkma tekniği, yapılabiliyorsa makat kası sıkma tekniği uygulanmalı. Bunlar bize çözüm değilse ilk olarak kantoron yağı, yada zeytin yağı gibi benzeri birşey makata yedirilerek sürülmeli. Daha sonra yukarıdaki tekniklere devam edilerek ıkın bırak tekniği yapılmalı. Buda sorunumuzu çözmüyorsa bitkisel lavman(zeytin yağı, ılık su vs...) hazırlanıp makata sıkılmalı. Daha sonra biraz beklenip tekrardan deneme yapılmalı. Buda bizim sorunumuzu çözmüyorsa eczaneden lavman alınıp az miktarı makata sıkılıp tuvalet ihtiyacı giderilmeli.

Yada genellikle dışkının sadece ilk çıkan kısmı sert olur. Bu kısım mümkünse eldiven giyilip parmak ile çıkarılma.

Ama nihayi hedefimiz kabız olmamak.

• Peki magnesieyi sabahları mı içiyorsunuz ilac içmek istemiyorum alısmamak icin yada ömür boyu kullanmakta kulaga hic hos gelmiyor 4ay daha devam edeyim içmeye o zaman en azından yaralar daha iyiye giderse bırakırım

Akşam yatmadan önce içiyorum. Ameliyat yaralarındaki hassasiyetin 1,5 yıl süreceğini öğrendiğim için şahsen 1 yıl daha kullanacağım. 1 yıl sonra dokular eski haline döndüğünde bırakacağım.

İş hayatından ötürü her gün sulu ve yağlı yemek yeme imkanı olmuyor. Bazı öğünleri kuru gıdalar ile geçiştirebiliyorum. Vucudumda kabız olmaya müsait. Magnesie bu şartlarda can simidi oluyor.

1 yıl kullandıktan sonra içmeme gerek kalmaz diye ümit ediyorum.

Yaralarınızın kapanma süresi 4 ay, bu kesin bilgi. Bunu göz önüne alıp karar vermek iyi olur. Tabi uzun süreli magnesie kullanımında son sözü doktorlar söyler.

• Eskiden Alman turistler yanlarında aparat getirirlermiş. Uzun saplı ve uç kısmı küçük kaşığa benzer plastik bir aparat. Özellikle yaşlı ve kabızlık yaşayanlar bu aparatı sokup tuvalet ihtiyaçlarını gideriyorlarmış.

Bu kısmı genel bilgi olarak yazdım. Tavsiye olsun diye değil.

Yani kabızlık büyük dert dünyada.

Şansımıza Türkiye'de son çare olan ameliyat konusunda işi bilen uzman doktorlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 8 Mart 2024; 14:30:48 >

4ay kesin iyileşiyor mu bana bi doktor 2aya iyileşir demişti ameliyat oldugum doktor 10 güne demişti 10 gün gecti fakat iyileşmedi belkide ben kabız kaldıgım icindir bilmiyorum sizin tamamen gecti mi 4aydan daha uzun süre önce amelşyat olmuştunuz iyileşme olmadığı için mi devam ediyorsunuz hala tam anlayamadım da

Benim yaralarımdan 4 ay boyunca kan gelmeye devam etti. Tabi ilk 20 günden sonra bu kanama çok çok az oldu. 4. aydan sonra kanama olmadı.

Hatta bir ara size başka doktorun site adresini vereyim. Orada görürsünüz, yaraların iyileşmesi 3-4 ay diye hasta yorumlarını cevaplamış.

Neden hala magnesie içme ihtiyacı duyuyorum?

5. ay içinde tamamen iyileştiğimi düşünürken bir sabah ciddi bie kabızlık yaşadım. O gün popom acıdı. Hatta 10 gün bu acı devam etti. Doktoru aradım, bana dedi ki “ ameliyat yaralarındaki hassasiyet 1,5 yıl sürer, kabız olmamaya dikkat et” dedi.

Bende buna istinaden baktım iyileşen yaralar hala hassas, fazla zorlamayayımda acımasın diye içmeye devam etme kararı aldım.

Yani yaralarınız 4 ay sonra tamamen iyileşse bile kabızlık yaşarsanız poponuz acıyabilir. Bende kabızlık yaşayıp popomu acıtmaktan korktuğum için magnesie içiyorum. Şu an acıma falan yaşamıyorum son 2-3 aydır.

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
     Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )İzmir proktoloji uzmanı op. dr. altan karan
    HEMOROİD (BASUR) AMELİYATI SONRASI VE İYİLEŞME SÜRESİ - İzmir Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Altan Karan
    https://www.altankaran.com.tr/hemoroid-basur-ameliyati-sonrasi-iyilesme-suresi/

Yukarıdaki sayfaya girip, hasta-doktor yazışmalarını okumanızı tavsiye ederim. Sayfanın alt kısmında yazışmaları görürsünüz. İnternetten yaralarım ne zaman iyileşecek diye araştırırken denk gelmişti. Benim ameliyat olduğum doktor değil.

“İyileşme 3-4 ay sürer, geçmezse tekrar kontrol edilmesi gerekir” yazmış bir çok cevabında.

“Yaraların iyileşme süresi ne kadar?” diye yazarsanız, genelde 10 gün deniyor videolarda. Fakat alakası yok. Gerçekten acısız ve kansız hale gelmesi 4 ay sürüyor.

• Adana da hangi hekimi onerirsiniz , Adana da yaşayan varsa

Hocam kabiz olmamak için magnesie calsie uzun sureli içmek bağırsakları tembellestirme gibi bir durum ortaya cikarmazmi acaba. Bazi doktorlar magnesie yi uzun süreli kullanmayın bitkisel yollarla halledin diyor da. "nestle optifibre bitkisel kökenli lif kaynağı 250 gr "bu urun acaba daha mi masum magnesie ye gore

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.