Şimdi Ara

Anakartmı Sorunlu İşlemcimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar sizden bir konu hakkında yardım istiyorum :(
    Şu an elimde ASUS RAMPAGE II GENE diye bir anakart ver elimde üzerinde de İNTEL CORE İ7 canavar gibi bir işlemci var çalışan bir PSU RAM ve Ekran Kartı taktıgım halde ekrana görüntü alamadım :(

Deneme yanılma yöntemi ile halledelim dedim biraz araştırdım bu ürünler i7 nin ilk çıkan ürünlerden olduğu için çevremde 1366 çipset ne anakartı nede işlemciyi bulamadım sipariş ile anakart alalım dedik, sorun ya işlemcide ise bu durumda size başvurmayı denedim sizin o üstün bilgilerinize ihtiyacım var yardım edin dostlarım bu sistemin çöpe gitmesini istemiyorum.

• Bilen yokmu ?
  • dJ__SeLo kullanıcısına yanıt
    Zaten donanım problemlerinin % 90'ı deneme yanılmayla çözülür. Bununla birlikte, pratikte, anakart arızası daha sık karşılaşılan bir durumdur. Pci slota takılan
    post test kartlarından temin edebilirseniz, arızayı tespit işiniz kolaylaşır.
  • Deneme yapamıyorum elimde ve çevremde işlemciye yada anakarta uygun donanımlar yok, test cihazınıda ya alıcam yada tamir yapan şirketlere göndermem gerekiyor
  • Arakadaşlar sipariş ettiğim s-ling marka anakart test cihazı elime ulaştı, hemen anakarta takıp soruna bakayım dedim ama 3 tane sorun gözüktü kodları aşağıdakiler gibi

E8
    b2
    01

Kodlara baktığımda
    E8 Parola denetleme
    B2 Bir sabit ortamın varlığını algılama (IDE sabit sürücüsünü algılama vb.)
    01 INT 19

İlk iki sorunun önemsiz olduğunu düşünüyorum ama son sorunu cözmedim bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.