Şimdi Ara

Anakartın Overclock Destekleyip Desteklemediğini Öğrenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir anakartın overclock destekleyip desteklenmediğini nerden nasıl öğrenebilirim

• Anakartın marka ve modelini yazarsanız daha çok yardım görürsünüz. Hızaştırma destekli/desteksiz anakart tabiri diye bir olgu yok benim bildiğim. Yani bu bir destek değil.
  • işte mesele burda yani belli bir kart için sormuyorum bikaç kart arasında kaldım hangisi oc ye daha uygun ne hızına bakıp analayabilirim veya aralarından birinin İşlemci Bus Hızı 1600 MHz (o/c) şeklinde gözüküyor sizce bu iyimidir ve ben oc uygunluğunu işlemci bus hızı kısmana bakarakmı öğrenicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fishermanx -- 13 Kasım 2009; 23:21:43 >
  • Arkdaşım yazsana buraya anakartların modellerini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilmc

işte mesele burda yani belli bir kart için sormuyorum bikaç kart arasında kaldım hangisi oc ye daha uygun ne hızına bakıp analayabilirim veya aralarından birinin İşlemci Bus Hızı 1600 MHz (o/c) şeklinde gözüküyor sizce bu iyimidir ve ben oc uygunluğunu işlemci bus hızı kısmana bakarakmı öğrenicem

Hız aşırtma başarımına desteklediği hızlara bakarak anlayamazsınız.Yapılmış olan denemelere falan bakabilirsiniz.Siz arada kaldığınız anakartları yazarsanız,daha iyi yardımcı oluruz.
  • Kardes bende Asus un P5 965 LGA 775 yongalı bır anakartı var buna ne yapılabılır
  • Bir anakartın oc destekli olup olmadıgını anakartın üzerindeki katı kompresör Yonga Seti (Chipset) üzerindeki sogutma sistemine anakartın vermiş oldugu ram işlemci fps voltaj destegine bakarak anlamak mükün.

Bu destegi veren yeni nesil anakartların içinde hangisi daha iyi oc olur dersen o farklı bir durum
    Ovorklock üzerindeki bilgine elindeki işlemcine, kullanmış oldugun anakart ve ram lerine göre degişir.
  • MSI H110M Gaming, bu anakart ile i7-7700K işlemciye overclock yapabilir miyim ?
    https://tr.msi.com/Motherboard/H110M-GAMING.html

Anakartın Overclock Destekleyip Desteklemediğini Öğrenmek

• 965 yonga seti 2'ye ayrılır. G965 serisi ve P965... P965 ile overclock yapabilirsiniz.

H110 ise overclock yapamazsınız ne yazık ki...
  • Yapamazsınız maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.