Şimdi Ara

Anakartın Desteklediği İşlemci Modelleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakartımın desteklediği işlemci modellerini nasıl öğrenebilirim sitesinde böyle bir bilgi bulamadım bilen varsa yazabilirmi

Anakart Adı Clevo W25xHPx

Anakart Kimliği -Chipset$25HPQ014_BIOS DATE: 08/12/11

Yol Türü Intel Direct Media Interface v2.0

CPU Türü Mobile QuadCore Intel Core i7-2670QM, 3000 MHz (30 x 100)

• laptop unun işlemcisi değişebiliyor mu? niye istiyorsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K120

laptop unun işlemcisi değişebiliyor mu? niye istiyorsun ki?

Hocam youtube'de değiştiren gördüm . Her modelde değişirmi bilmiyorum ama değiştirmek isterim işlemcim biraz düşük eski nesil
  • Güncel
  • Güncel
  • Güncel
  • Oliver Wood kullanıcısına yanıt
    Tamam eski nesil eyvallah ama neresi düşük yapma Allah aşkına, hala bir çok oyun ve render,da çok iyi bir işlemci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Tamam eski nesil eyvallah ama neresi düşük yapma Allah aşkına, hala bir çok oyun ve render,da çok iyi bir işlemci.

Hocam artık yeni tür oyunlarda verimsiz kalıyor mesela Assassin's Creed: Revelations sürümünü takır takır çalıştırdı ama sonraki sürüm IV: Black Flag sürümünde acayip kastı
    tabi bunun nedeni işlemcinin yanı sıra ekran kartı'da düşük sanki ( Nvdia GT 520M ) ama ekran kartım değişse ilk onu değiştirim
    İşte sorun işlemcide değil, GT520M,den kaynaklanıyor.

i7- 2670QM bugün bile bir çok yeni nesil ekran kartı ile çalışacak güçte.

Çoğu laptop,un işlemcisi ve ekran kartı değiştirelemiyor ki değiştirilebilse çok masraflı olduğu için bir çok kullanıcı bu hevesinden vazgeçiyor.

Naçizane tavsiyem, para biriktirerek masaüstü bilgisayar toplaman veya yine İ7 işlemcili ve Nvidia GTX serili bir laptop alman yönünde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

İşte sorun işlemcide değil, GT520M,den kaynaklanıyor.

i7- 2670QM bugün bile bir çok yeni nesil ekran kartı ile çalışacak güçte.

Çoğu laptop,un işlemcisi ve ekran kartı değiştirelemiyor ki değiştirilebilse çok masraflı olduğu için bir çok kullanıcı bu hevesinden vazgeçiyor.

Naçizane tavsiyem, para biriktirerek masaüstü bilgisayar toplaman veya yine İ7 işlemcili ve Nvidia GTX serili bir laptop alman yönünde olur.

Çok teşekkürler hocam yorumunuz için
    Rica ederim kardeşim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    Gerçi biraz hevesini kırmak gibi oldu ancak daha öncede dediğim gibi laptoplarda parça değişimi masraflı iştir ki birde değişimi düzgün yapabilecek usta sayısı azdır.
    Örnek olması açısından aşağıda bir kaç link paylaşıyorum, eğer yinede niyetin + paran ve ingilizcen varsa Eurocom sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Eurocom VGA Upgrade Kits

http://www.eurocom.com/ec/vgas(1)ec

Upgrade Kit For CLEVO Amazon

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=upgrade+kit+for+CLEVO

Upgrade Kit For CLEVO Ebay

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=clevo+w25xhpx&_osacat=0&ssPageName=GSTL&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XUpgrade+Kit+For+CLEVO.TRS0&_nkw=Upgrade+Kit+For+CLEVO&_sacat=0

• Yetmiyorsa bilgisayarı değiştireceksin. Bunların işlemcilerini de sıfır bulamazsın ki. 2. eli de zor.
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Hocam 1800 yakın fiyat var oldukça var ayrıca bunlar slot şeklindemi sök tak öyle gözüküyor ama benim anakartın üzerindeki ekran kartı slot gibi gözükmüyor
    2. nesil işlemci ise sadece ikinci nesil işlemciler takılabiliyor bildiğim kadarıyla zaten değiştirmek anlamsız olur. Ekran kartın 520 GT ise üzerine BGA lı geliyor yani ekran kartı chip değişmiyor (BGA makinesine sokmadan tabi buda astarı ederinden fazla eder.) .
  • @Oquzhn26 Arkadaşım çok güzel açıklamış, sözün özü şu.
    Paran varsa, her türlü parça değişimi olur.

• Oquzhn26 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler açıklayıcı yorum için.

Fazla masrafa gerek yok o zaman olduğu gibi kullanalım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.