Şimdi Ara

Anakartım alev almış bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

beyler bu neyden olur. kasada hiç fan yok. fan mı takmam lazım. kışın bu kadar ısıması normal mi yani. bana çok saçma geldi. anakart sıfır 1 aylık daha.

• anakartın o kadar ısınması olağan dışı bir durum. ölçümde bir hata olduğu kanaatindeyim.
  • aynen bende hata olduğunu düşünüyorum.
    kasana fan tak en az iki tane ve elle güney ve kuzey köprülerinin sıcaklığını kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

aynen bende hata olduğunu düşünüyorum.
    kasana fan tak en az iki tane ve elle güney ve kuzey köprülerinin sıcaklığını kontrol et.
    Köprüler nerde hocam. Anakart asus h81m-p plus. Fotoğrafla gösterme şansın var mı bakayım. Bence de ölçülemiyor. O kadar artması imkansız çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Döngü10

Köprüler nerde hocam. Anakart asus h81m-p plus. Fotoğrafla gösterme şansın var mı bakayım. Bence de ölçülemiyor. O kadar artması imkansız çünkü

Alıntıları Göster
    kırmızı ile işaretlediğim yerleri el ile kontrol et gerçekten 120 c ise elini kavurması lazım.

Anakartım alev almış bakar mısınız?

• quote:

kırmızı ile işaretlediğim yerleri el ile kontrol et gerçekten 120 c ise elini kavurması lazım.

Alıntıları Göster
    Yarın kontrol edecem sağolun.

• Speecy adlı program yeni nesil anakartlarda ve diğer bileşenlerde hatalı gösteriyor. Aıda64 adlı program ile bakarsanız ısınma olmadığını görürsünüz.
    Speecy güncellenmeyen bir yazılım sanırım yeni donanımların çoğunda yanlış değerler veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Speecy adlı program yeni nesil anakartlarda ve diğer bileşenlerde hatalı gösteriyor. Aıda64 adlı program ile bakarsanız ısınma olmadığını görürsünüz.
    Speecy güncellenmeyen bir yazılım sanırım yeni donanımların çoğunda yanlış değerler veriyor.
    Aidata 64 yükledim onda aanakart sıcaklığı gözükmüyordu.

• quote:

Yarın kontrol edecem sağolun.

Alıntıları Göster
    hocam dediğiniz parçaları kontrol ettim de hiç sıcak değiller. elimden soğuklar. zaten ikisinin hemen üstünde işlemci fanı dönüyor deli gibi. korkulacak bir durum yok gayet sağlıklı çalışıyor. demek ki speccy yanlış ölçüyor. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar üzülmesin arkadaşın dediği yeri kontrol edin bende soğuktu sıkıntı çıkmadı iyi bari sıfır ürün çünkü. teşekkürler hocam sağolun
  • quote:

Alıntıları Göster
    .

• quote:

Alıntıları Göster
    bide bunda bir tane kasa fan girişi var onu nasıl yapıyorsunuz.iki tane takacam ben

• quote:

bide bunda bir tane kasa fan girişi var onu nasıl yapıyorsunuz.iki tane takacam ben

Alıntıları Göster
    kasanın ön tarafına takacağın fanı anakarta bağla arka tarafına takacağın fanın elektriğini drek molexten al.

ama dikkat et kasanın ön tarafına taktığın fan içe üflemeli.
    arkasına taktığın fan dışa üflemeli.
  • quote:

kasanın ön tarafına takacağın fanı anakarta bağla arka tarafına takacağın fanın elektriğini drek molexten al.

ama dikkat et kasanın ön tarafına taktığın fan içe üflemeli.
    arkasına taktığın fan dışa üflemeli.

Alıntıları Göster
    takacak iki yer var biri kasanın arkası aynanın üstü. birde kasanın yan kapağında ekran kartının oraya denk geliyor. ikiside üflese sıcak hava kasanın önüne birikecek. ön tarafı boşaltayım mı

• kasanın önünden fan takacak yer varsa oraya takın.

ikiside üflemesin arkadaki içerideki havayı çekmeli
    zaten araştırırsan arkaya takılan fanın adı egzos fandır.
  • quote:

kasanın önünden fan takacak yer varsa oraya takın.

dediğim gibi iki yer var sadece. takmayacam ben ya yaza doğru takarım .
  • quote:

kasanın önünden fan takacak yer varsa oraya takın.

zaten egzoz fanı dediğin şey normal fanı ters çevirip takınca oluşmuyor mu. ikisi de aynı fan sonuçta dimi
  • quote:

zaten egzoz fanı dediğin şey normal fanı ters çevirip takınca oluşmuyor mu. ikisi de aynı fan sonuçta dimi

Alıntıları Göster
    evet aynı fan arkadakinin rmp si biraz yüksek olursa iyi olur.
  • quote:

evet aynı fan arkadakinin rmp si biraz yüksek olursa iyi olur.

Alıntıları Göster
    tamamdır sağolun hemen alayım. öneriniz var mı marka olarak. sessiz ve ucuz olması önceliğim :) tx marka iyi midir. iki tane alacam biri egzoz olacak biri de kapaktaki olacak. ledli medli olmasın normal bir fan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.