Şimdi Ara

anakart usb voltaj tuhaf :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gnd ve kırmızı genelde 5v tur neyse masaustu anakart gnd ve 5 volt var sıkıntı yok ancak rx ve tx uçlarındada 3.3v var neden ? çözemedim bu yuzden klavye mouse görmuyor makına açılmadan flash takarsan göruyor ama

• molla_202 M kullanıcısına yanıt
    Tüm usb portları mı bu şekilde? Yoksa sadece ön panel mi ?
    Rx ve tx dediklerin ön panelden gelen kabloları taktığın soketteki uçlar mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tum rx tx ler böle anakart ustundekı harıcı cıkıslarda arka usblerde

usn 4 uc vardır 5v gnd rx tx
  • ben I/o çipsetinden yada kuzeymiydi guneymiydi ondan birinden şuphelenıyorum ama başına daha once gelmiş bi teknik arkadas varmıdır
  • belliki yok yada ustalar kayıp :D
  • Merhaba..
    Usb Uclarında +5V ve Full Speed and High Speed ayarlandığında D+ ucunda 2~3 volt görmeniz normal.
    Klavye ve mouse çalıştırmama sorunu +5V sağlayan USB güç entegrenizde bir sorun veya bunu destekleyen kondansatorlerde bir kayıp oldu ise güç gereksinimi fazla olan (klavye-mouse-web kamera) bu ürünlerde problem yaşayabilirsiniz..

Kolaygelsin
  • hımm voltajlar iyi gibiydi bi tekrar kontrol edeyim ozaman ps2 klavyede aynı hat uzerinden beslenmesine rahmen çalışıyor flash bellekte ilk açılışta takarsan göruyor ama klavye mouse bi turlu gosteremedım bi yakın hattakı kondansatörleri değiştirip tekrar deneyim bilgi için tşk ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.