Şimdi Ara

Anakart sorunu(Arkadaşlar lütfen konuya bir göz atın)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir kaç gün önce yurt dışına yerleştim ve dolayısı ile şuan bulumduğum yerde ki marketleri bile anca öğrendim ablayacağınız abakart teknik servis vs tam bir muamma benim için... Soruna gelirsek, cooler master h500p kasa, cooler master ML240R rgb sıvı soğutucu ve birde 120 lik bir adet fan aldım... Eski kasadan bileşenleri söküp yeni ürünlerle birlilte kasayı topladım sorunsuz çalıştı lakin tekli fan, sıvı soğutucu ve kasanın ön tatafında bulunan fanların rgb lerini senkronize çalıştıramadım tüm bu işleri istanbulda yaptım senkronize işini yerleştiğim danimarka da yapmaya karar verdim zira zamanım yoktu...evi yerliştirdikten sonra rgb lerl ile uğraşayım dedim... Bu arada kasa ile gelen küçük bir kontrolcü birde sıvı soğutmanın fazladan girişleri olan kontrolcüsü var... Kasanın ön fanlarının tek renk verdiğini görünce lasayı açtım baktım ki küçük kontrolcüde ki rgb kablo girişi çıkmış işte tam bu noktada basiretim bağlandı ki siz bunu aptallık diyebilirsiniz itirazım olmaz, pc açıkken çıkmış olan 4 pinli rgb girişini kontrolcüye takmaya çalıştım lakin takarken el titremesi oldu ve sürttüm, kıvışcımla beraber pc kapandı... Ne yaptıysam da açamadım... Psu yu kontrol ettim sağlam... Anakartı kısa devre ile açmaya çalıştım ama işe yaramadı... Açma düğmesine bastığımda anakarta sanki hiç elektrik gelmiyor gibi en ufak bir hareket yok... Bu işten az çok anlayan abilerim kardeşlerim, bir çok şey olmuş olabilir ama tecrübe ve bilgileriniz ışığında ne olmuş olabilir... Benim düşüncem kısa devre olduğu yönünde ama bunu test edebileceğim ölçü aletim yok veya sair yöntemler varsa bilgim yok...tavsiye ve yorumlarınız yüksek önem arzetmekte... Anakart, MSI X370 gaming plus...

Ayrıca, kasanın ön fan rgb leri ile tekli rgb fanı sıvı soğutmanın könrolcüsünden yönetemezmiyim... Bağlamıştım ama işe yaramadı...
    Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.