Şimdi Ara

Anakart Kasa uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Msi tomahawk z390 anakartı coolee master
    Kasaya takıyordum bugün sol üstte ki vida çok boşta kaldı altında da yer göremedim bastırınca aşşağı esniyor biraz .Diğerleri takıldı sorunsuz böyle bir şeykilde kullanılır mı ekran kartını taktım yarın devam edicem ama aklımda soru işareti kaldı.

Söküp tekrar mı denemeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkb -- 1 Temmuz 2019; 23:29:38 >

• Up
  • atx anakartlar için atx tipi kasalar var tavsiyem atx bir kasa kullanman

vakti zamanında bende uyumsuz kasa ile kullandım ana kartımı. sonra ekran kartım ve işlemcim ramlerime kadar ısınıyordu düzgün oturamadığından kaynlaklı oluğunu başta düşünemedim (bir çoğu kişi önemsemez bu durumu ama her şeyin bir nizamı vardır bununda bir nizamı olmalı) sonra ana kartıma uygun soğutmalı kasa alınca işlemcim ve ramlerim ısınması geçti ekran kartım hala ısınıyordu ama eskiye nazaran ısındığnda performansı düşmüyordu ve eskisi gibi de ısınma olayı kalkmıştı

sorun çıkacağını düşünmüyorum ama dediğim gibi nizam önemli. bende ki boşluk nerden baksan bi 5cm vardı 2 vida tam oturuyodu :D ama sadece 1 vida tam oturmadı diye de yeni bir kasa almaya gerek yok (çok pahalı :D)
  • Valla kasa ucuzbir kasa değil arkadaşmın olduğu için ismini unuttum.Anakart kaliteli tomahawk backplate i çok büyük onu oturttum ortayı hisaladım sıkmaya başladım 2 vida sıkıntılı bastırınca 7-8mm iceri giriyor maks ekrankartı işlemci soğutucuyu taktım .aklımda soru işareti kaldı akşam devam edeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.