Şimdi Ara

Anakart - Kasa tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar satın almayı düşündüğüm parçaları aşağıda belirttim. Sizce değişmesi gereken parça var mı? Bu PC'ye ilerde iyi bir ekran kartı alınacak yeni modelleri bekliyorum çokça internete girilecek ama çok iyi performans istiyorum. Hızlı sörf bence önemli. Mevcut dizüstü bilgisayarım i7 4. nesil ama cep telefonum S7 edge ondan daha hızlı web sayfası açabiliyor.

İşlemci: i7 6700k Fiyat: 1231 lira

Anakart: ASUS Z170-K, Z170, DDR4, Socket 1151, USB 3.1 Anakart Fiyat: 514 lira

RAM: Kingston HyperX Savage 16GB(2x8GB) 2666MHz DDR4 Ram Fiyat: 360 lira

Kasa: Dark Sub-Zero 80Plus bronze 750W Fiyat: 494 lira

İşlemci Soğutucu: Akasa X4 LGA775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu İşlemci Soğutucu Fiyat: 84 lira

Monitör: Asus VX229H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD IPS LED Monitör Fiyat: 559 lira

Toplam: 3242 lira

SSD belleğim zaten var 500 GB onu almaya gerek yok.

Monitör doğru seçim mi? Oyuncu monitörü istemiyorum IPS olmalı ayrıca ekran çok büyük olmamalı 21.5 inc sınır.

Kasa konusunda kararsızım güçlü PSU'su olan bir kasa istiyorum ilerde iyi bir ekran kartı takacağım yeni modellerin yaygınlaşmasını bekliyorum.

Anakart mutlaka USB 3.1 desteklemeli bu hız bence önemli. O.C. desteği önemli ilerde yapabilirim.

Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum en kısa sürede bu parçaları satın almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanxml -- 23 Temmuz 2016; 22:20:25 >

• Özellikle kasa seçiminde kararsız kaldım 700-750 watt civarı gücünde mid tower kasa istiyorum sizce Dark Sub-Zero 80Plus bronze 750W yeterli midir yukarıdaki sistem için?
  • O kasaya o paralar haram kardeşim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akasa X4 den uzak dur, zamanında kullanmıştım fanı küçük olduğu için gürültü yapıyordu 120mm fanlı modellere yönel
  • Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    tavsiye için teşekkür ederim.
  • kasa olarak: Aerocool AE-GTBE750 750W 80PLUS GOLD USB3.0
    Anakar olarakta Asus Z170 Pro Gaming , MSI Z170A Gaming M3
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJWORD

kasa olarak: Aerocool AE-GTBE750 750W 80PLUS GOLD USB3.0
    Anakar olarakta Asus Z170 Pro Gaming , MSI Z170A Gaming M3

Tavsiye ettiğiniz kasa gerçekten harikaymış hemde gold sertifikalı. Asus'un anakartıda iyi görünüyor. Yalnız kasadan anakarttan hep daha fazlasına doğru gidiyorum maliyet sürekli artıyor :) Pekiyi sizce benim seçtiğim anakartın ASUS Z170-K, Z170, DDR4, Socket 1151, USB 3.1) sizin tavsiye ettiğiniz modelden bir eksiği var mı? Daha fazla para ödemekten kaçınıyorumda o sebeple sordum.
  • Fanı değiştiriyorum: Cooler Master Hyper T4 Intel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM Serisi Uyumlu CPU Soğutucusu

bu veya bunun gibi 120mm fanlı bir soğutucu düşünüyorum.
  • Merhaba. Ben de sistem topluyorum imzamdaki sistemi topluyorum 2 parçam kaldı, işlemci ile ekran kartı. Oc destekli bir anakart istiyorsan tavsiyem Asus ROG serisi ben Asus Maximus VIII Hero aldım ama bir görsen efsane bir şey hakkını vereceğinden eminim. Ayrıca bence soğutucuyu değiştirmelisin sıcaklık değerleri o değerdeki işlemciler için yetersiz kalır diye düşünüyorum. Mesela Corsair H110i - H115i almanı öneririm 280mm ikisi de sıvı soğutma ben de h115i aldım. Kasa olarak da Corsair 780T BLACK aldım gayet geniş Full tower efsane bi kasa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora Yıldırım -- 24 Temmuz 2016; 0:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora Yıldırım

Merhaba. Ben de sistem topluyorum imzamdaki sistemi topluyorum 2 parçam kaldı, işlemci ile ekran kartı. Oc destekli bir anakart istiyorsan tavsiyem Asus ROG serisi ben Asus Maximus VIII Hero aldım ama bir görsen efsane bir şey hakkını vereceğinden eminim. Ayrıca bence soğutucuyu değiştirmelisin sıcaklık değerleri o değerdeki işlemciler için yetersiz kalır diye düşünüyorum. Mesela Corsair H110i - H115i almanı öneririm 280mm ikisi de sıvı soğutma ben de h115i aldım. Kasa olarak da Corsair 780T BLACK aldım gayet geniş Full tower efsane bi kasa..

Tavsiye ettiğiniz anakart ve soğutucu çok iyi ama çok uç noktalardalar fiyatlarıda pahalı. İşlemciyi çok zorlamayı düşünmüyorum turbo hızı 4.2 bile bence uzu süre idare edecektir beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Orijinalden alıntı: Bora Yıldırım

Merhaba. Ben de sistem topluyorum imzamdaki sistemi topluyorum 2 parçam kaldı, işlemci ile ekran kartı. Oc destekli bir anakart istiyorsan tavsiyem Asus ROG serisi ben Asus Maximus VIII Hero aldım ama bir görsen efsane bir şey hakkını vereceğinden eminim. Ayrıca bence soğutucuyu değiştirmelisin sıcaklık değerleri o değerdeki işlemciler için yetersiz kalır diye düşünüyorum. Mesela Corsair H110i - H115i almanı öneririm 280mm ikisi de sıvı soğutma ben de h115i aldım. Kasa olarak da Corsair 780T BLACK aldım gayet geniş Full tower efsane bi kasa..

Tavsiye ettiğiniz anakart ve soğutucu çok iyi ama çok uç noktalardalar fiyatlarıda pahalı. İşlemciyi çok zorlamayı düşünmüyorum turbo hızı 4.2 bile bence uzu süre idare edecektir beni

Soğutucu Türkiye fiyatı 750 olarak düşünme. 450 TL'ye Veysel diye bir tanıdığım var forumdan, amazondan getirtiyor. Baya ilgileniyor da sağolsun, öneririm. anakartı mecbur Trden alcaksın ama, şu an dolar 3,06 olmuş biraz düşmesini bekle öyle satın al dediğim anakart 800 - 850 TL arası şu an ve ben orionnet.com.tr adresinden aldım 858 TL'ye 2 günde geldi elime. İllaki bir gün gelecek ve upgrade edeceksin ama o günün gelmesi 2 sene mi sürse iyi 4 sene mi? Biliyorsun 2 sene sonra upgrade ettiğinde senin benim sistem o zamanlarda teknoloji gerisinde olacak, fakat 4 sene sonra daha da geride kalacağız. Bir düşün derim

• hakanxml H kullanıcısına yanıt
    pek fazla fark yok aslında

pro gaming serisinse ses + etlernet + sata 3 yuvası + usb3.0 yuvalarıyla coklu grafik desteginde hem ndıvıa hemde amd destegi var eksik yönu ise pcı sokoti yok
    z170-k de ses ve ethernet realtek +sata3 yuvası 4 slot coklu grafik olarak sadece amd destekliyor

ekran kartı olarak amd serisi kullancaksan eger z170-k işini görcektiramd nvıda kullanıp ilerde sli yapcaksan pro gaming almanı tavsiye ederim
  • sogutucu olarak bunu tecih edebilirsin 295 tl CORSAIR Hydro Series H55 120mm Sıvı Soğutma Sistemi (CW-9060010-WW)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJWORD -- 24 Temmuz 2016; 1:29:57 >
  • İleriye dönük olarak 150 TL daha verip 280 mm Corsair Hydro Series H115i ya da H110i daha mantıklı olur bana göre
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.