Şimdi Ara

anakart + işlemci + ram önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimdeki kasayı güncellemek için sadece "anakart + işlemci + ram" düşünüyorum diğer parçaları daha sonra değiştirmek istiyorum. Benim seçimim aşağıdaki gibidir, Oyun oynayan biri değilimdir ileride sadece gereksinim duyarsam ekran kartı değiştirim diye düşünüyorum. Sizden ricam bu parçaların birbirleriyle uyumu güç tüketimleri ve yeterlilikleri gibi önerilerinizi bekliyorum.

Kasada bulunan parçalar:

Kingston 120Gb Hyperx 3K Serisi Sata 3.0

Wd 3.5" 2Tb Caviar Green Sata 3.0 64Mb

Fsp BLUESTORM PRO-500 Real-500W 80 Plus Aktif

ATI HD Radeon HD 5670 1 GB 128 BIT

Almayı Düşündüklerim:

İşlemci FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 125W 32nm

Anakart Gigabyte 990XA-UD3 AMD 990X Soket AM3+

Ram HyperX Black DDR3 2400MHz 8GB (2x4GB)

• sonoyuncu kullanıcısına yanıt
    Crossfire gibi bişey düşünmüyorsanız 970 chipsetli anakart size yeticektir,ramleri 1866 mhz almanız yine yeterli olucaktır,sonuçta işlemcinin doğal destegi o kadar,
    artan paraylada işlemci için sogutucu alırsınız
  • Ram i 2400mhz almana gerek yok. 1600-1800 yeterli olur. Gerisi iyi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevabın için sağol 1000tl gibi bir bütce düşünüyorum. Bu fiyat dahilinde sizin önerileriniz var mı birde psu bu sistem için yeterli olur mu?
  • işlemci desteklemdiği için mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonoyuncu

Elimdeki kasayı güncellemek için sadece "anakart + işlemci + ram" düşünüyorum diğer parçaları daha sonra değiştirmek istiyorum. Benim seçimim aşağıdaki gibidir, Oyun oynayan biri değilimdir ileride sadece gereksinim duyarsam ekran kartı değiştirim diye düşünüyorum. Sizden ricam bu parçaların birbirleriyle uyumu güç tüketimleri ve yeterlilikleri gibi önerilerinizi bekliyorum.

Kasada bulunan parçalar:

Kingston 120Gb Hyperx 3K Serisi Sata 3.0

Wd 3.5" 2Tb Caviar Green Sata 3.0 64Mb

Fsp BLUESTORM PRO-500 Real-500W 80 Plus Aktif

ATI HD Radeon HD 5670 1 GB 128 BIT

Almayı Düşündüklerim:

İşlemci FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 125W 32nm

Anakart Gigabyte 990XA-UD3 AMD 990X Soket AM3+

Ram HyperX Black DDR3 2400MHz 8GB (2x4GB)

İşlemci: AMD FX X8 8320http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x8-8320-soket-am3--35ghz-16mb-cache-32nm-islemci.html

Anakart: Gigabyte 970A-UD3Phttp://www.vatanbilgisayar.com/970a-ud3p-amd-970_sb950-am3--ddr3-2000mhz-oc-usb-30-sata-30-anakart.html

RAM: G-Skill 8 (2x4) GB RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5Vhttp://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

İşlemci Soğutucu: Xigmatek Achilles Intel / AMD Soğutucuhttp://www.vatanbilgisayar.com/achilles-lga-intel-775_1156_1366-amd-am2_am3-islemci-sogutucu.html

Oyunlarla işin yoksa bu parçalar sana uzun süre yetecektir kardeşim, daha pahalı ürünlere gerek yok.. :)

• quote:

cevabın için sağol 1000tl gibi bir bütce düşünüyorum. Bu fiyat dahilinde sizin önerileriniz var mı birde psu bu sistem için yeterli olur mu?

Önerdiğim 4 parça %30 indirimle alırsan 1025 lira tutuyor, tam bütçene göre yani.. tavsiye ediyorum.. elindeki HD 5670 ekran kartını kullanmaya devam edeceksen PSU da yeterli gelecektir, problem olmaz..
  • önerilerin için sağol ekran kartını yaz sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum,
  • quote:

önerilerin için sağol ekran kartını yaz sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum,

Tamam, gayet güzel kardeşim.. o zaman yeni PSU alma sorunun olmayacaktır.. elindeki alacağın işlemciye O.C. yapmamak şartıyla yeterli olur.. Kasanın içini de güzelce temizlemeyi ihmal etme parçaları takmadan önce.. Yaz sonunda da kaliteli bir PSU ve bütçene göre iyi bir ekran kartı alırsan harika olur..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.