Şimdi Ara

ANAKART+İŞLEMCİ+MONİTÖR TAVSİYE 2300TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradisecircus -- 6 Mart 2021; 13:41:27 >

• Monitör: benq rl2455hm 24 1ms
    Anakart : MSI H97 Gaming3 veya Gigabyte H97-HD3
    İşlemci: Intel i5 4690

1700 Lira civarı yapıyor dostum, bütçe vermediğin için kabataslak böyle bir şey toplayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowofDeath06

Monitör: benq rl2455hm 24 1ms
    Anakart : MSI H97 Gaming3 veya Gigabyte H97-HD3
    İşlemci: Intel i5 4690

1700 Lira civarı yapıyor dostum, bütçe vermediğin için kabataslak böyle bir şey toplayabilirsin

hocam tavsiye için teşekkürler bütçem max. 2300tl konuya da ekledim. kilitsiz bir işlemci almak istiyorum ancak i7den sonra i5e geçişim bir upgrade mi olur güncelleme mi olur sadece çok kararsız kaldım
  • Amacınız oyunsa bu i5'i çok bulanlar bile olabilir. Normalde 4460 da o kartı rahatça besler oyunda sıkıntı yaşamaz ama ben bilerek i7'den geçeceğiniz için biraz daha üst model olan 4690'ı önerdim. Eğer çarpan kilidi açık işlemci arıyorsanızda anakart olarak Gigabyte Z97 Gaming 5 ve işlemci olarakta i5 4690k tercih edip güzel bir soğutucuyla çok rahat voltajla oynamadan 4.4GHz hızlarını görebilirsiniz. Ama şu da bir gerçek bu OC için fazla para vermeniz size oyunlar FPS kazandırmaktan ziyade render olsun rar dosyaları açma işleme olsun bu gibi olaylarda pozitif olarak yansıyacak. Onun dışında zaten elinizdeki kartı dediğim gibi 4460 bile rahatça besler. DDR4 mimarisine yavaş yavaş geçileceğinden Skylake geledursun ben size DDR3'e çok OC'lu bir yatırım yapmadan sisteminizi yenilemenizi öneririm. İlerde de Skylake ile beraber DDR4 sisteme geçersiniz şimdi de paranız cebinizde kalır

• gtx 970 le beraber düşünebilirsiniz fakat sağlam bi soğutucu şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahte Kabadayı

gtx 970 le beraber düşünebilirsiniz fakat sağlam bi soğutucu şart

tavsiye için sagolun hocam. bu sinerji güvenilir midir? sanki bir anda herkes önermeye başladı çevremde de alışveriş yapan kimse yok.

• paradisecircus kullanıcısına yanıt
    güvenlidir sıkıntı olmaz çok kişi alışveriş yaptı hizmet öncesi sonrası çok memnun kalan insanlar var montajdan sonra teste kadar mevcut
  • Konuyu açana lafım yokta cevap verenler bu işten zerre anlamadıklarını bütün tavsiyelerde post kastıklarını göstermiş oldular. i7-2600 kullanan adama yapılan önerilere bakın.yazık vallahi yazık.hocam sakın o sistemi değiştirmeyi düşünme skylake bile fark ettirmez. illa değiştireceğim diyorsan geçmen gereken LGA-2011 v3'tür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahte Kabadayı

güvenlidir sıkıntı olmaz çok kişi alışveriş yaptı hizmet öncesi sonrası çok memnun kalan insanlar var montajdan sonra teste kadar mevcut

montaj da yok testte yok. montajı yaptırabilirlerse başka bir yerde yaptırıyorlar o yüzden para alıyorlar montaj için. test zaten yok. forumda montajlı sistem alabilen bir kişi bile yok. kim montaj isterse önce parasını alıyorlar.sonra arayıp bir bahane uydurup montajı yapmıyorlar ve montaj parasını iade ediyorlar. test olayı zaten büyük yalan. sadece fiyat uygun ve kargoları hızlı gönderiyorlar.
  • sahte kabadayı değil bildiğin sahte donanımcı. bunlar birazdan mesajlarını silerler ve sonra da inkar ederler benden söylemesi.
  • testerenecmi kullanıcısına yanıt
    krmkkr kullanıcısına yanıt
    Necmi abi sana saygım var fakat nden bu kadar kızdın anlamadım arkadaş parça sordu önerdim bana kalsa i5 2500 le gtx 970 bile yeter ama satar eder parça yeniler diye yazdım o kadar Yoksa tabi ki 2600 bu gün en baba oyun işlemcilerinden ama adam 2300 e yenilicem dedikten sonra ben sadece öneri yaptım siz neden bana bu kadar kızdınz

Sinerjiye gelince geçen hafta iki arkadaş sinerjiden sistem aldı sonrasında teşekkür ettiler vatan dan alacaklardı sözde
    Yalan olmasın tam hatırlamıyorum 76 77 lira ücret almışlar sistemi test etmişler ekran kartını kırılmasın diye ayrı olarak kutuya kasayi kendi kutusunA koyup göndermişler ben ordan ram aldım bende sıkıntı yaşamadım fakat bana neden iş güzar post kasan muamelesi yaptınız anlamadım insanların yorumları ve fiyatların uygun olmasından önerdim hepsi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quattro6 -- 14 Mayıs 2015; 3:16:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

Konuyu açana lafım yokta cevap verenler bu işten zerre anlamadıklarını bütün tavsiyelerde post kastıklarını göstermiş oldular. i7-2600 kullanan adama yapılan önerilere bakın.yazık vallahi yazık.hocam sakın o sistemi değiştirmeyi düşünme skylake bile fark ettirmez. illa değiştireceğim diyorsan geçmen gereken LGA-2011 v3'tür.

Hocam o zaman bütçe arttırmak için biraz bekleyip sistemi ddr4e upgrade etmem daha mantıklı olur. Aslında bende i5 e inmeyi düşünmüyorum, işlemci şu ana kadar tökezlemedi bile

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün hepsiburada.com da satılan aoc 24" 144hz 1ms monitörü kaçırdın 975tl ye.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.