Şimdi Ara

Anadolu Takımı Tutmak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
3
Favori
8.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimden geldiğinde edirnespor maçlarına giderim gerçi biz anadolu takımı değiliz henüz bizim gibi trakya takımları takımları bir kalıba sokulmadı belki de hiçbir zaman kaliteli bir takımımız olmadığından olsa gerek herneyse insanlar ardayı edirnespordan daha fazla destekler burda ama sen buradaki cocuklarada desteğini ver ki yeni ardaların çıksın ortaya.Bir diğer nokta ise anadolu takımı tutmak veya istanbul takımı takımı tutmak tamamen boş kalıplardır bugun istanbul takımını tutan kişilerin cok büyük oranı zaten kendi memleketinin takımınıda tutmaktadır burada sorun bizim insanımızın hiçbirşeye düzgünce destek olmayısıdır.Bir diğer noktada avrupada insanlarda sosyal kültür vardır bizim insanımız ne yazık ki bu durumdan yoksun avrupada insanlar başka takımda tutsa kendi şehrindeki maçlara giderler ellerinden geldikçe sosyal olamaya calısırlar.Bugun herşehirin belli bir öğrenci kitlesi vardır sırf onlar dahi maçlara gitse tribünler dolar ama ne yazık ki hiçbir spor düzgün desteklenmediği için anadolu kulupleride düzgünce desteklenemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: reikideiki

Elimden geldiğinde edirnespor maçlarına giderim gerçi biz anadolu takımı değiliz henüz bizim gibi trakya takımları takımları bir kalıba sokulmadı belki de hiçbir zaman kaliteli bir takımımız olmadığından olsa gerek herneyse insanlar ardayı edirnespordan daha fazla destekler burda ama sen buradaki cocuklarada desteğini ver ki yeni ardaların çıksın ortaya.Bir diğer nokta ise anadolu takımı tutmak veya istanbul takımı takımı tutmak tamamen boş kalıplardır bugun istanbul takımını tutan kişilerin cok büyük oranı zaten kendi memleketinin takımınıda tutmaktadır burada sorun bizim insanımızın hiçbirşeye düzgünce destek olmayısıdır.Bir diğer noktada avrupada insanlarda sosyal kültür vardır bizim insanımız ne yazık ki bu durumdan yoksun avrupada insanlar başka takımda tutsa kendi şehrindeki maçlara giderler ellerinden geldikçe sosyal olamaya calısırlar.Bugun herşehirin belli bir öğrenci kitlesi vardır sırf onlar dahi maçlara gitse tribünler dolar ama ne yazık ki hiçbir spor düzgün desteklenmediği için anadolu kulupleride düzgünce desteklenemez.

edirne amatörde mi? kardeş sen istanbul takımları tutmuyo musun? aslında hepinizin dediği doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: qpters77

quote:

Elimden geldiğinde edirnespor maçlarına giderim gerçi biz anadolu takımı değiliz henüz bizim gibi trakya takımları takımları bir kalıba sokulmadı belki de hiçbir zaman kaliteli bir takımımız olmadığından olsa gerek herneyse insanlar ardayı edirnespordan daha fazla destekler burda ama sen buradaki cocuklarada desteğini ver ki yeni ardaların çıksın ortaya.Bir diğer nokta ise anadolu takımı tutmak veya istanbul takımı takımı tutmak tamamen boş kalıplardır bugun istanbul takımını tutan kişilerin cok büyük oranı zaten kendi memleketinin takımınıda tutmaktadır burada sorun bizim insanımızın hiçbirşeye düzgünce destek olmayısıdır.Bir diğer noktada avrupada insanlarda sosyal kültür vardır bizim insanımız ne yazık ki bu durumdan yoksun avrupada insanlar başka takımda tutsa kendi şehrindeki maçlara giderler ellerinden geldikçe sosyal olamaya calısırlar.Bugun herşehirin belli bir öğrenci kitlesi vardır sırf onlar dahi maçlara gitse tribünler dolar ama ne yazık ki hiçbir spor düzgün desteklenmediği için anadolu kulupleride düzgünce desteklenemez.

edirne amatörde mi? kardeş sen istanbul takımları tutmuyo musun? aslında hepinizin dediği doğru.

bölgesel amatörde hayır beşiktaşı tutuyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qpters77

quote:

bölgesel amatörde hayır beşiktaşı tutuyorum

bende senin gibi düşünüyorum bi ist. takımı bide mamleket takımı ama önceliğim istanbl

• Bence bu işi şehrin takımı tutulur mantığına indirgemek yanlış.O açıdan bakacak olursak İstanbul'da tutulacak takım kalmıyor.Sadece 3 büyük takı yok her ilçenin semtin takımı var.Bu mantıkla hareket edilirse herkes kendi mahellesindeki takımı tutsun ...Olaya şehir ilçe takımları açısından bakmayı bırakıp gönlünden ne geçerse onu destekleme olarak bakmalıyız.Mesela şehrin onuru değil veya kazanılan kupalar,başarılar değil...Önemli olan kendini bir şeyin parçası hissedebilmek.Eğer sen Sivas'ta yaşıyorsan senin Sivasspor'u tutman seni şehrin bir parçası veya bir onur abidesi yapmaz.Sivaslı olup Bursaspor'u,Eskişehir'li olup Manisaspor'u desteklemek seni şehrine ihanet ettirmişte olmaz.Kendi hislerine veya isteklerine rağmen başka şeyleri desteklemek asıl olan ihanettir.O yüzden işi Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş etrafında dönüyormuş gibi algılamamak lazım.Olay sonuçta sende bitiyor.3 büyük takımın bu kadar desteklenmesinin nedeni ise kitlelere hitap etmesi.Onlar sadece birer şehir takımları değiller

• quote:

Orijinalden alıntı: SametUğur

Bence bu işi şehrin takımı tutulur mantığına indirgemek yanlış.O açıdan bakacak olursak İstanbul'da tutulacak takım kalmıyor.Sadece 3 büyük takı yok her ilçenin semtin takımı var.Bu mantıkla hareket edilirse herkes kendi mahellesindeki takımı tutsun ...Olaya şehir ilçe takımları açısından bakmayı bırakıp gönlünden ne geçerse onu destekleme olarak bakmalıyız.Mesela şehrin onuru değil veya kazanılan kupalar,başarılar değil...Önemli olan kendini bir şeyin parçası hissedebilmek.Eğer sen Sivas'ta yaşıyorsan senin Sivasspor'u tutman seni şehrin bir parçası veya bir onur abidesi yapmaz.Sivaslı olup Bursaspor'u,Eskişehir'li olup Manisaspor'u desteklemek seni şehrine ihanet ettirmişte olmaz.Kendi hislerine veya isteklerine rağmen başka şeyleri desteklemek asıl olan ihanettir.O yüzden işi Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş etrafında dönüyormuş gibi algılamamak lazım.Olay sonuçta sende bitiyor.3 büyük takımın bu kadar desteklenmesinin nedeni ise kitlelere hitap etmesi.Onlar sadece birer şehir takımları değiller

Güzel bakış acısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anadolu takimlarinin ortami tribunleri daha samimi.ancak ;
    taraftar az } bundan dolayi gelir yok } bundan dolayi basari yok } bundan dolayi taraftar az.

yani bu bir kisir dongu.
    tum turkiye bir gunde degisip herkes sehrinin takimini tutacak diye bir utopya olusabilse ben de sehrimin takimini desteklerim.

ancak suanki durumda ben sakaryasporu tutsam hep kan hep gozyasi.
    bu futbol bir eglencedir nihayetinde.ben de eglenmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SametUğur

Bence bu işi şehrin takımı tutulur mantığına indirgemek yanlış.O açıdan bakacak olursak İstanbul'da tutulacak takım kalmıyor.Sadece 3 büyük takı yok her ilçenin semtin takımı var.Bu mantıkla hareket edilirse herkes kendi mahellesindeki takımı tutsun ...Olaya şehir ilçe takımları açısından bakmayı bırakıp gönlünden ne geçerse onu destekleme olarak bakmalıyız.Mesela şehrin onuru değil veya kazanılan kupalar,başarılar değil...Önemli olan kendini bir şeyin parçası hissedebilmek.Eğer sen Sivas'ta yaşıyorsan senin Sivasspor'u tutman seni şehrin bir parçası veya bir onur abidesi yapmaz.Sivaslı olup Bursaspor'u,Eskişehir'li olup Manisaspor'u desteklemek seni şehrine ihanet ettirmişte olmaz.Kendi hislerine veya isteklerine rağmen başka şeyleri desteklemek asıl olan ihanettir.O yüzden işi Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş etrafında dönüyormuş gibi algılamamak lazım.Olay sonuçta sende bitiyor.3 büyük takımın bu kadar desteklenmesinin nedeni ise kitlelere hitap etmesi.Onlar sadece birer şehir takımları değiller

Niye herkesin gönlünden 3 büyütülmüşler geçiyor ? Mesele kupa değilmiş ya hani.Kendinizi kandırmayın.

• Beyoğlu'nda doğdum Florya'da büyüdüm.
  • arkadaşlar ben öncelikle çorumluyum, şu anda elazığda oturuyorum. elazığa gelene kadarda çorum il sınırlarında yaşadım ilçelerde. yaklaşık 1,5 2 senem çorumda geçti. burada konuyu açan arkadaş çok basite indirgemiş. birkaç noktaya parmak basmak isterim öncelikle ingiltere de nasıl olduğunu anlatan arkadaşlar bunu bizzat gördümü, yoksa kulaktan dolma bilgilermi bilmiyorum, geçen ençok taraftara sahip olan kulüpler sıralamasıana baktıysanız orada büyük kulüpleri görürsünüz. en çok taraftarı olan 200 milyonla manchesterdi öncelikle ingiltere 60 milyon burada. herneyse bece kendimiz başka ülkelerle kıyaslamamalıyız bizimde bence kendimize ait güzel bir kültürümüz var. Türkiyede anadolu kulüplerinin tutulmadığı doğru değil sadece insanlar yanında 3 büyüklerden bir kulüp daha destekliyor. ben çorumluyum aynı zamanda galatasaraylı. burada elazığ galatasaray maçında tüm galatasaraylılar elazığı tuttu. olması gerekende buydu gerçekten çorum galatasaray olsa çorumu tutarım. bu kültürün nasıl oluştuğuna gelince bu basitlikten değil futbol sevgisinden kaynaklanıyor.örnek olarak çorumu alacak olrusa süperligde olmasını çok isterim ancak malesef. çıkabildiği en yüksek yer. ptt 1.lig şu andada bal liginde. üçüncü ligdede çorum belediye spor var. türkiyede birçok şehirde durumbu ligde olan kuluplerinde sürekliliği yok. 3 büyüklerdışında ligden düşmemiş tektakım trabzonspor. diye biliyorum. onlarında bir futbol kültürü oluştu, bursada bir kere düştü bursanında taraftarı çoktur. durum bu iken ptt 1. lig yayınları yeni başladı zaten trt de eskiden yoktu. futbol izlemek bu rekabetin içine girmek isitiyen kişilerin 3 büyüklerden takım tutması kaçınılmaz oluyor. çünkü bilet fiyatları malef halkın alamayacağı şekilde yüksek tutulup boş tirübinlere oynanıyor. dışardaki maçları zaten takip edemiyorsun. bilet fiyatlarıda uygun olmasa hiç seyredemiyorsun. ayrıca takım birde bizim çorum gibi sürekli şamar oğlan oluyorsa izlemek insanı yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor. bence sebep işte budur. takip etmenin zorluğu, takımın isitkrarsız gidişi , bilet fiyatları, hal böyle olunca insanlarda futbol zevkine ortak olabilmek için üç büyüklerden bir takım tutuyorlar. bence bunu yadırgamamak lazım. herkese saygılar.

• insanların kültür seviyesi arttıkça zaten kendi kültürlerini desteklemeyi yavaş yavaş öğreniyorlar.bu biraz kültür meselesi,devlet destekli sermaye takımlarını desteklemek ülkemizin kanayan bir yarasıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

arkadaşlar ben öncelikle çorumluyum, şu anda elazığda oturuyorum. elazığa gelene kadarda çorum il sınırlarında yaşadım ilçelerde. yaklaşık 1,5 2 senem çorumda geçti. burada konuyu açan arkadaş çok basite indirgemiş. birkaç noktaya parmak basmak isterim öncelikle ingiltere de nasıl olduğunu anlatan arkadaşlar bunu bizzat gördümü, yoksa kulaktan dolma bilgilermi bilmiyorum, geçen ençok taraftara sahip olan kulüpler sıralamasıana baktıysanız orada büyük kulüpleri görürsünüz. en çok taraftarı olan 200 milyonla manchesterdi öncelikle ingiltere 60 milyon burada. herneyse bece kendimiz başka ülkelerle kıyaslamamalıyız bizimde bence kendimize ait güzel bir kültürümüz var. Türkiyede anadolu kulüplerinin tutulmadığı doğru değil sadece insanlar yanında 3 büyüklerden bir kulüp daha destekliyor. ben çorumluyum aynı zamanda galatasaraylı. burada elazığ galatasaray maçında tüm galatasaraylılar elazığı tuttu. olması gerekende buydu gerçekten çorum galatasaray olsa çorumu tutarım. bu kültürün nasıl oluştuğuna gelince bu basitlikten değil futbol sevgisinden kaynaklanıyor.örnek olarak çorumu alacak olrusa süperligde olmasını çok isterim ancak malesef. çıkabildiği en yüksek yer. ptt 1.lig şu andada bal liginde. üçüncü ligdede çorum belediye spor var. türkiyede birçok şehirde durumbu ligde olan kuluplerinde sürekliliği yok. 3 büyüklerdışında ligden düşmemiş tektakım trabzonspor. diye biliyorum. onlarında bir futbol kültürü oluştu, bursada bir kere düştü bursanında taraftarı çoktur. durum bu iken ptt 1. lig yayınları yeni başladı zaten trt de eskiden yoktu. futbol izlemek bu rekabetin içine girmek isitiyen kişilerin 3 büyüklerden takım tutması kaçınılmaz oluyor. çünkü bilet fiyatları malef halkın alamayacağı şekilde yüksek tutulup boş tirübinlere oynanıyor. dışardaki maçları zaten takip edemiyorsun. bilet fiyatlarıda uygun olmasa hiç seyredemiyorsun. ayrıca takım birde bizim çorum gibi sürekli şamar oğlan oluyorsa izlemek insanı yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor. bence sebep işte budur. takip etmenin zorluğu, takımın isitkrarsız gidişi , bilet fiyatları, hal böyle olunca insanlarda futbol zevkine ortak olabilmek için üç büyüklerden bir takım tutuyorlar. bence bunu yadırgamamak lazım. herkese saygılar.

İngiltere kulaktan dolma falan değil liglerin seyirci ortalamasına bakabilirsin.Bizim gibi gelişmemiş ülkelerden geliyor o taraftarlar.Afrika ülkeleri gibi.Kendi kültürümüz demişsin o kendi kültürsüzlüğümüz.Çift takım böyle bir saçmalık dünyanın hiç biryerinde yoktur.Futbol sevgisi değil güç aşkı.Zaten ülkemizde futbolun tamamen sidik yarışı olması bunu gösteriyor.Süper ligde bile bomboş stadlar bunu gösteriyor.Geçiniz kendinizi kandırmayınız.

• Anadolu takımı tutmak, Anadolu'da doğup İstanbul peşinde koşanlara inat, Japonya'da doğup Bursaspor'a Aşık olmaktır.

http://www.bursasporluyuz.net/gunesin-ulkesinde-bir-bursaspor-lu.html
  • öncelikle spartakus çok doğru söylüyor. ben de aksarayda yaşıyorum ve bende nevşehirliyim babamla beraber şehrimize çok bağlıyız babam takım tutmasada babam istanbl takımlarını sevmez beraber maç fln izleriz ama bizce MEMLEKET MESELESİ AYRI ben nevşehire çok gittim ama maça pek gitmedim sebebi ben memleket takımı tutmaya geç başladım bende eskiden 3 büyüklerden tutuyordum ama bnce insan memleketinin takımını tutmalı. gs şampiyonlar liginde oynar biz amatörde ama hocam benm yan binada oturan yakın arkadaşım fanatik gs liydi. 7 8 yaşında hocası fb li ol sana orj. forma vb alacam demiş (ki ciddi) olmamış al gs bu sene kupada elazığa 1-0 yenildi die takım tutmuyo. bizim için heyecan 3.lige çıkabilcekmiyizdir. eğer halk tribün takıma destek verirse takım yükselir ÖR:Balıkesir nevşehir halkıda bu konuda yavaş yvş uyanıyor tribünler dolmaya başladı. bide truzim sayesnde ekonmi iyi. takım süper ligde şamp olacağına amatörde 3. ligde şamp olsun !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: nevşehirli50

öncelikle spartakus çok doğru söylüyor. ben de aksarayda yaşıyorum ve bende nevşehirliyim babamla beraber şehrimize çok bağlıyız babam takım tutmasada babam istanbl takımlarını sevmez beraber maç fln izleriz ama bizce MEMLEKET MESELESİ AYRI ben nevşehire çok gittim ama maça pek gitmedim sebebi ben memleket takımı tutmaya geç başladım bende eskiden 3 büyüklerden tutuyordum ama bnce insan memleketinin takımını tutmalı. gs şampiyonlar liginde oynar biz amatörde ama hocam benm yan binada oturan yakın arkadaşım fanatik gs liydi. 7 8 yaşında hocası fb li ol sana orj. forma vb alacam demiş (ki ciddi) olmamış al gs bu sene kupada elazığa 1-0 yenildi die takım tutmuyo. bizim için heyecan 3.lige çıkabilcekmiyizdir. eğer halk tribün takıma destek verirse takım yükselir ÖR:Balıkesir nevşehir halkıda bu konuda yavaş yvş uyanıyor tribünler dolmaya başladı. bide truzim sayesnde ekonmi iyi. takım süper ligde şamp olacağına amatörde 3. ligde şamp olsun !!!

Sağolun eleştiriler için Umarım Nevşehirspor'da istediği yerlere gelir. Halkın yavaş da olsa destek vermesi önemlidir. Zamanla Nevşehir'i yukarılara çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

quote:

Orijinalden alıntı: nevşehirli50

öncelikle spartakus çok doğru söylüyor. ben de aksarayda yaşıyorum ve bende nevşehirliyim babamla beraber şehrimize çok bağlıyız babam takım tutmasada babam istanbl takımlarını sevmez beraber maç fln izleriz ama bizce MEMLEKET MESELESİ AYRI ben nevşehire çok gittim ama maça pek gitmedim sebebi ben memleket takımı tutmaya geç başladım bende eskiden 3 büyüklerden tutuyordum ama bnce insan memleketinin takımını tutmalı. gs şampiyonlar liginde oynar biz amatörde ama hocam benm yan binada oturan yakın arkadaşım fanatik gs liydi. 7 8 yaşında hocası fb li ol sana orj. forma vb alacam demiş (ki ciddi) olmamış al gs bu sene kupada elazığa 1-0 yenildi die takım tutmuyo. bizim için heyecan 3.lige çıkabilcekmiyizdir. eğer halk tribün takıma destek verirse takım yükselir ÖR:Balıkesir nevşehir halkıda bu konuda yavaş yvş uyanıyor tribünler dolmaya başladı. bide truzim sayesnde ekonmi iyi. takım süper ligde şamp olacağına amatörde 3. ligde şamp olsun !!!

Sağolun eleştiriler için Umarım Nevşehirspor'da istediği yerlere gelir. Halkın yavaş da olsa destek vermesi önemlidir. Zamanla Nevşehir'i yukarılara çıkacaktır.

inşallah abi

• Arkadaslar basari,avrupa icin takim tutyolar.varsin tutsunlar.

biz takimimizin amator lige dusse bile arkasindayiz.

Benim takimim 1 sene once ligden dustu.yasadigim aciyi tarif edemem.
    Bu sene super ligin kiyisindan donduk sadece "2" puandan.Olsun biz desteklemeye devam ederiz.

Benim gozumde sadece tvden gs,fb takimlarini destekleyenlerle, ispanyadaki real madrid takimini turkiyeden destekleyenler ayni siniftadir.

Lafi pek uzatmim edebiyati sevmem.bazi arkadaslar kendine yediremedigi icin sov yapma falan demis.desin varsin.

Anadolu takimi tutmak yurek ister.

Istanbul takimi tutupta tvden izleyip bi katkim olmayan sampiyonluk kutlicagima,giderim tribunde sesim kisilana kadar bagirdigim takima amator ligde gorurum daha iyi.

Benim sovum bu kadar.yedirmeyenler sov yaptin diyebilirler.umrumdada deiller.

• Size mi soracaz kimi tutacagimizi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThisIsCotyora

Arkadaslar basari,avrupa icin takim tutyolar.varsin tutsunlar.

biz takimimizin amator lige dusse bile arkasindayiz.

Benim takimim 1 sene once ligden dustu.yasadigim aciyi tarif edemem.
    Bu sene super ligin kiyisindan donduk sadece "2" puandan.Olsun biz desteklemeye devam ederiz.

Benim gozumde sadece tvden gs,fb takimlarini destekleyenlerle, ispanyadaki real madrid takimini turkiyeden destekleyenler ayni siniftadir.

Lafi pek uzatmim edebiyati sevmem.bazi arkadaslar kendine yediremedigi icin sov yapma falan demis.desin varsin.

Anadolu takimi tutmak yurek ister.

Istanbul takimi tutupta tvden izleyip bi katkim olmayan sampiyonluk kutlicagima,giderim tribunde sesim kisilana kadar bagirdigim takima amator ligde gorurum daha iyi.

Benim sovum bu kadar.yedirmeyenler sov yaptin diyebilirler.umrumdada deiller.

Tribunde böğürünce katkı yapmış mi oluyorsun?onu anlamadım.katkı yapmak illa maça gitmek mi?5 lira bilet parası verip takımı kurtariyoruz yani

• Forma almak katkiysa bogurmekte katkidir.o zaman misal tt arenadaki mac baslar
    Õkenki 3lu takima katki saglamiyor senin dedigine gore ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.