Şimdi Ara

Anadol dostları aranıyor... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
2
Favori
22.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: wkwwlwig

İyi akşamlar,

Açıkçası hayal kırıklığı içerisindeyim. Demek kimse Anadol ile ilgilenmiyor, arama bile yapmıyor. Olsun, ben buradayım, aracımın fotoğraflarını da paylaşmaya devam edeceğim, bu sırada birilerine denk gelirsek de ne mutlu bana.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

Selam wkwwlwig,
    Öncelikle azmine hayran kaldım. Genç sayılırsın. Gençlerin Anadol a merak sarması çok hoş. bende yaşlı sayılmam ama bu gezegende 40 seneyi devirdim. ve 34 senedir aileden kalma Anadol A2 SL sahibiyim. Bu topiğe tesdüfi ulaştım. Hayat çok ilginç değilmi.
    Bazı arkadaşların alay konusu yaptığını senin mesajlarını okumadığını gördüm. sana 70 yaşında diyen olmuş :)

Topic te 30 aylık oğluma Anadol bırakıcam demişin :) Bu beni çok duygulandırdı. Bende 60 günlük oğluma bırakıcam babamdan kalma Anadol' umu. Fatura annemin adına. Ama 2007 senesinde annemden satın aldım :).
    Trafiğe çıkış belgesi, Makina Mühendisleri onay belgesi, kullanma kılavuzu dahil tüm evrakları var. 77 senesinde 105 bin TL ye almış bizimkiler. Güneş sigortadan trafik sigortası bile duruyor :)
    İlk ruhsatı. Defter gibi.. aah ah.. geçmişi yaşattın bana..
    Bu arada kusura bakmazsan benim Anadol seninkinden daha temiz :)
    Orjinal olmayan iki parçasından biri elektronik ateşlemesi. Onuda mecburen taktırdım bıktım meksefe ve platinden. Gerçi o da orjinal sayılır. 78 ford eskorta ait.
    Bu arada bazı parçalarını bulamadığım için, mecburen yan sanayi kullandım. Yapacak bişi yok.
    Anadol klübüne katılmadım. Onların çok samimi olduğuna emin olamadım. Ben bir kulübe üye olmak için değil, kendim için Anadoldan vaz geçmedim. Geçemiyorum. Bu Farklı bir duygu. İl alındığı günü hatırlıyorum. İlk okul, lise çağlarımda yanımdaydı. Üniversiteye giderken babam vermezdi. Ne zahmetlerle alırdım ondan.. Sonra askere giderken verdi. al götür oğlum dedi. dünyalar benim olmuştu :)

Neyse fazla uzatmayim. Sanayiyi boşver. Ben sana usta bulurum. Kayışdağında bir parçacı var. Bende telefonu var. Daha gitmedim ihtiyacım olmadı. İşlerden fırsat bulursam gidip bakıcam.. Telefonunu veririm..
    Kısaca seçtiiğin bu yolda ben elimden geldiği kadar destek olmaya çalışırım sana..

Saygılar..

Günaydın Killer Loop,

Sonunda çabalarımın karşılığını görebilmek çok mutlu etti beni, Anadol sevdasını bir başkası ile paylaşmak, ıssız adada yalnız olmadığını öğrenmek gibi bir şey. Babamın hiçbir zaman Anadol'u olmadı ama bahsettiğim gibi amcamın aracı bende derin bir iz bıraktı.

Anadol'unuz elbette temiz olacaktır, ilk sahibi olma ayrıcalığına sahipsiniz. Kusura bakma, darılma, kıskanma söz konusu bile olamaz, ben yolda temiz bir Anadol gördüğümde çok mutlu oluyorum. Fotoğraf paylaşma imkanınız olursa sayfamız şenlenecektir diye düşünüyorum. Belki bu sayede başka Anadol dostlarını da burada görebiliriz.

Bugüne kadar yapılan yorumlarda MTA ve UgurKamil, benim çok eski ve kadem dostlarım olarak sayfama destek amacı güdüyorlardı. Yaptıkları yorumlar alaycı değil, aramızdaki samimiyetin bir getirisi. Hatta MTA Mehmet Abimiz, ülke çapında bir statik modelci ve şimdi eğer ben biraz zaman ayırabilirsem, Anadol'un ölçekli bir modelini yapacağız.

Kulüp konusunda haklı olabilirsiniz, ben üye olmaya çalıştım ama başaramadım. Yazılanları okudum, gerçekten Anadol'a gönül vermiş iyi insanlardan oluştuğunu düşünüyorum. Buluşmalarda yer almak amacı ile, kulüp üyesi olmayı çok istemiştim, ama dışarıdan da gitsek, sen üye değilsin, neden geldin demezler sanıyorum.

Parçacı ve usta konusunda yardımlarınıza her zaman açığım, sonuçta titiz bakılması gereken bir güzelliğe sahibiz, işinin ehli ellerde olmaları içimizi rahatlatacaktır.

Yeni paylaşımlarınızı dört gözle beklerim, vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can
  • Bu arada dün, sevgili Anadol'umu yıkattım, o sırada çektiğim bazı fotoğrafları da burada paylaşmak istiyorum, her fotoğraf ayrı bir mesaj olarak gelecektir. Vakit ayıranlara teşekkür ederim.
  • Önce dışarıdan bir kaç fotoğraf, makinem yanımda olmadığından cep telefonu ile çektim, grain için özür diliyorum.

Anadol dostları aranıyor...
  • Soldan profil, Alsancak'ın sarışın güzelinin kıvrımlarına dikkatinizi çekerim.

• Önden görünüm, zaman içerisinde Akdeniz tipi olan burun SL olarak değişmiş. Bir nevi burun estetiği diyebiliriz.

• Sağdan profil, arka kapının orada gördüğünüz kapı fitili, halen orijinalleri üzerinde olduğundan bazı yerlerde kopmalar var, yenilerini aldık, bu hafta içi değişecek.

• Arka çapraz açıdan, benim favori bakış açılarımdan...

• Torpidonun görünümü, benden önceki sahibi aracın döşemelerini yeniletirken torpidoyu da kaplatmış. renk seçimi ve işçilik biraz problem olsa da, en azından temiz ve yırtıksız olduğu için, yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum. Radyo sadece AM bandını desteklediği için bağlı değil, görüntü amaçlı orada, kasetçalar SANYO marka ve çalışır durumda, ikisini de biz ekledik, direksiyonu toplamayı unutmuşuz, dönük duruyor ama aslında giderken sorun yok. Çubuk kraker oğlumun, şimdiden Anadol'da yerini aldı.

• Koltuk döşemelerinden görüntüler, ön ve arka aynı mesajda geliyor, arkadaki hoparlörler GAMA marka, o yıllara ait olduğunu düşünüyorum, çalışır durumdalar ve kasetçalara bağlılar.

• Son olarak, bu da sarışının kalbi, gerekli bakımlar ve değişimler gerçekleşti, yarım marşta alır, saat gibi çalışır, ekzosttan da PIR PIR sesleri çıkartır. 1.3Lt, düşük kompresyonlu, fabrika verilerine göre 4900 d/dak 55HP güç üretiyormuş.

• quote:

Son olarak, bu da sarışının kalbi, gerekli bakımlar ve değişimler gerçekleşti, yarım marşta alır, saat gibi çalışır, ekzosttan da PIR PIR sesleri çıkartır. 1.3Lt, düşük kompresyonlu, fabrika verilerine göre 4900 d/dak 55HP güç üretiyormuş.

Hepsini tek sayfaya sığdırabilirdin sanki işkembesi bol çorba olmuş.
  • quote:

quote:

İyi akşamlar,

Açıkçası hayal kırıklığı içerisindeyim. Demek kimse Anadol ile ilgilenmiyor, arama bile yapmıyor. Olsun, ben buradayım, aracımın fotoğraflarını da paylaşmaya devam edeceğim, bu sırada birilerine denk gelirsek de ne mutlu bana.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

Selam wkwwlwig,
    Öncelikle azmine hayran kaldım. Genç sayılırsın. Gençlerin Anadol a merak sarması çok hoş. bende yaşlı sayılmam ama bu gezegende 40 seneyi devirdim. ve 34 senedir aileden kalma Anadol A2 SL sahibiyim. Bu topiğe tesdüfi ulaştım. Hayat çok ilginç değilmi.
    Bazı arkadaşların alay konusu yaptığını senin mesajlarını okumadığını gördüm. sana 70 yaşında diyen olmuş :)

Topic te 30 aylık oğluma Anadol bırakıcam demişin :) Bu beni çok duygulandırdı. Bende 60 günlük oğluma bırakıcam babamdan kalma Anadol' umu. Fatura annemin adına. Ama 2007 senesinde annemden satın aldım :).
    Trafiğe çıkış belgesi, Makina Mühendisleri onay belgesi, kullanma kılavuzu dahil tüm evrakları var. 77 senesinde 105 bin TL ye almış bizimkiler. Güneş sigortadan trafik sigortası bile duruyor :)
    Orjinal olmayan iki parçasından biri elektronik ateşlemesi. Onuda mecburen taktırdım bıktım meksefe ve platinden. Gerçi o da orjinal sayılır. 78 ford eskorta ait.
    Bu arada bazı parçalarını bulamadığım için, mecburen yan sanayi kullandım. Yapacak bişi yok.
    Anadol klübüne katılmadım. Onların çok samimi olduğuna emin olamadım. Ben bir kulübe üye olmak için değil, kendim için Anadoldan vaz geçmedim. Geçemiyorum. Bu Farklı bir duygu. İl alındığı günü hatırlıyorum. İlk okul, lise çağlarımda yanımdaydı. Üniversiteye giderken babam vermezdi. Ne zahmetlerle alırdım ondan.. Sonra askere giderken verdi. al götür oğlum dedi. dünyalar benim olmuştu :)

Neyse fazla uzatmayim. Sanayiyi boşver. Ben sana usta bulurum. Kayışdağında bir parçacı var. Bende telefonu var. Daha gitmedim ihtiyacım olmadı. İşlerden fırsat bulursam gidip bakıcam.. Telefonunu veririm..
    Kısaca seçtiiğin bu yolda ben elimden geldiği kadar destek olmaya çalışırım sana..

Saygılar..

Bazı arkadaşlar(ağabiler)alay konusu yapmadı olan hukuka istinaden latifede bulundu.Can kardeşimin her mesajınını okuyorum.
    Hepinize sevgilerimle.
  • Can içine aşık oldum valla dışından daha güzel ve çekici duruyor

1. Kaç ps araç ve performansı nasıl? Aracı zorlanmadan taşıyabiliyormu?
    2. Radio çalışıyormu?
    3. Radionun altındaki nedir?
    4. Direksiyondaki anadol ablemi açil değişmesi lazım...

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 23 Mayıs 2011; 21:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Can içine aşık oldum valla dışından daha güzel ve çekici duruyor

1. Kaç ps araç ve performansı nasıl? Aracı zorlanmadan taşıyabiliyormu?
    2. Radio çalışıyormu?
    3. Radionun altındaki nedir?
    4. Direksiyondaki anadol ablemi açil değişmesi lazım...

Edit: Ekleme

Teşekkürler Uğur, ben açıkçası ilk aldığımda döşeme rengi ve torpidonun kaplanmış olması biraz rahatsız etmişti, ama sonra gözüm alıştı herhalde, şu an ben de memnunum.

1-Fabrika verilerine göre 55HP güç üretiyor motor, tabi 37 yaşına gelince bunun ne kadarı kalır bilemiyorum. Ama 3-4 kişiyi İstanbul içinde rahatlıkla hareket ettiriyor, 80-90 km/h hıza kadar da çıktım, ip gibi gidiyor maşallah.
    2-Radyo normalde bozuk değil, ama sadece AM frekansını alıyor. Dolayısı ile dinleyecek kanal olmadığından elektrik bağlantısını yapmadık, süs olarak duruyor.
    3-Radyonun altındaki SANYO marka bir kasetçalar, oldukça eski ama gayet güzel çalışıyor, ileri/geri sarma, balans, tone, ses ayarlarının tamamı sorunsuz. Tabi ki bangır bangır değil ama nostaljik kasetleri dinlemek için yeterli.
    4-Armalar benim kanayan yaram, direksiyondaki çok kötü, ön panjurda ise hiç yok. Ama maalesef bu araçların aksesuarları normal parçacılarda yok, internet üzerinden satılanlar da oldukça pahalı. Ön panjur ve direksiyon armalarının her biri 70TL. Açıkçası acıyorum biraz paraya, ama sonunda alacağım herhalde, zira herkesin dikkatini çekiyor.
  • quote:

Torpidonun görünümü, benden önceki sahibi aracın döşemelerini yeniletirken torpidoyu da kaplatmış. renk seçimi ve işçilik biraz problem olsa da, en azından temiz ve yırtıksız olduğu için, yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum. Radyo sadece AM bandını desteklediği için bağlı değil, görüntü amaçlı orada, kasetçalar SANYO marka ve çalışır durumda, ikisini de biz ekledik, direksiyonu toplamayı unutmuşuz, dönük duruyor ama aslında giderken sorun yok. Çubuk kraker oğlumun, şimdiden Anadol'da yerini aldı.

Bu fotoğrafa bir ekleme : Direksiyonun altındaki kırmızı düğme cama su atan motoru çalıştırıyor. Normalde bu araçların ayakla basılan ve vakum etkisi ile işleyen bir mekanizması var ancak benimki bozuk. Debriyajın solunda üstte görebilirsiniz. Orijinalini bulana veya tamir edene kadar motorlu sisteme dönüştürdük, muayenede sorun çıkmasın diye. Torpidonun sol altında itip çekmeli bir düğme daha var, açıkçası işlevsiz, neden orada bilmiyorum. Son olarak belki gaz pedalının yerinde olmadığını fark etmişsinizdir. Sürekli olarak çıkıyor, yenisini bulamadık, birşeyler uyduracağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akbaba4511

quote:

Son olarak, bu da sarışının kalbi, gerekli bakımlar ve değişimler gerçekleşti, yarım marşta alır, saat gibi çalışır, ekzosttan da PIR PIR sesleri çıkartır. 1.3Lt, düşük kompresyonlu, fabrika verilerine göre 4900 d/dak 55HP güç üretiyormuş.

Hepsini tek sayfaya sığdırabilirdin sanki işkembesi bol çorba olmuş.

Uff, olsa da içsek. Abi her fotoğrafın üzerine kısa notlar yazdım, daha belirgin olması için de bu şekilde gönderdim, bundan sonraki yüklemelerimde dediğin gibi yaparım.
  • Herkese Selam,
    Öncelikle bo topic i açan Can, umarım sana isminle hitap etmemde sakınca yoktur? Anlarsınız ki benim sizlerin birbirini tanıdığını bilmem zor.

34 senedir Anadol sahibiyim. Bu sebeple yaşadığım bir sürü badireler var. Dalga geçenler, arabaya saldıranlar, çizenler vs.. vs..
    Yaşadıklarımı anlatsam roman olur. Ama ben hiç birine aldırmadım, aldırmıyorum da. Hatta aldırmayacağım

Hatta bende katılırım bu dalgalara. Zira gerçekten Anadol dalga geçilecek bir araba. Ben kendisini hiç sevmem. açık ve net söylüyorum. Sürekli kavga ederim onunla..
    Ama biri gelip dalga geçince de biraz içerler, ona şu soruyu sorarım, kaç doğumlusun ve babanın ilk arabası ne markaydı ne zaman aldı?

Neden biliyormusun? Çünkü çok az insanda 77 senesinde araba vardı. İşin ilginç yanı, 80 li 90 lı yıllarda üniversitede öğrenciyken, öğrenci olup arabası olanda azdı. Hatta o zamanlar baya bi dalga geçen olurdu. Bende onlarla dalga geçerdim. Siz otobüsle gelip gidiyorsunuz, ben arabayla

Anlatmakla bitmez. Anadol bana çok şey yaşattı.. o sebeple ondan vaz geçemiyorum. Çocukluktan başlayıp, çocuk sahibi olana kadar. Kimi zaman babamla aramda bir bağ, kimi zaman annemle tartışma konusu oldu.. Anadola bindiğin zaman bir koku vardır. Cam elyafı kokar.. O koku beynime öyle bir işlemiştirki, içine her binişimde son 34 sene aklımdan geçer. Babamı hatırlatır, evim, okulumu, askerlik yıllarımı... işte budur beni Anadol a bağlayan..
    yoksa gerçekten çekilecek kahrı yoktur Anadol' un. Aslında Anadol un da suçu yoktur.. Ona iyi bakarsan bozulmaz, yolda bırakmaz, sırtlar götürür seni.. Hep ustalar, yedek parçalar suçludur Anadol un yolda kalmasına sebep..
    Tüm bu sebeplerden ondan vaz geçemem.. Çünkü onun kabahati yok. Adam gibi usta ve parça bulursan üzmüyor ki seni.. neden bırakim onu.. beni hatırlatır, hayatımı geçmişimi, tüm yaşamımı.. bir türlü satamadım, satmayıda düşünmedim.. 2004 de hurda indiriminden faydalanmadım, bir sürü tepki aldım yakın çevremden. Hatta trafik müşaviri abim çıkar hurdaya, plaka bastırırız, yine dolaşırsın ruhsatsız dedi, onuda kabul etmedim. Bu Anadol u öldürmek olur. Ben elimde ruhsatımla, dolaşmaktan gururlanıyorum.. Bu enterasan bir duygu.. hem nefret, hem kızgınlık var. O benim ayak bağım. İnanırmısın, uzun süre istanbuldan gidince onu düşünüyorum. Emanet edecek birini arıyorum. Çünkü her hafta ilgi ister Anadol. Aynen bir çocuk gibi :)

Amacım klüp üyeliği yapıp, toplu gezmelere gitmek olmadı hiç bir zaman. O sebeple kulüpmüş şuymuş buymuş üye olmak için çabalamadım.. Bi ki denedim, baktım tık yok, aman bea dedim, sizinle ne işim olur. Ben Anadolumla birlikte hayatıma devam ederim, işinize gelirse :)
    Aslında onların çabalaması lazım bence.. Zira külüplerde esas amaç gerçek anadol sahiplerini bulmak ve birleştirmek olmalı..
    Bu topic e mesaj atma sebebim de çok basit. Seni içten gördüm. Gerçekten Anadol u alıp sevmişsin, bakıp kollamaya hatta babadan oğula aktarmaya karar vermişin.. ama sana bol şans derim.. işin çok zor çook

Aslında güzel arabamın resmini koymayı sevmiyorum buralara.. ama senin için bir iltimas geçebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 24 Mayıs 2011; 23:33:15 >
  • quote:

quote:

quote:

İyi akşamlar,

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

Selam wkwwlwig,

Saygılar..

Günaydın Killer Loop,

Sonunda çabalarımın karşılığını görebilmek çok mutlu etti beni, Anadol sevdasını bir başkası ile paylaşmak, ıssız adada yalnız olmadığını öğrenmek gibi bir şey. Babamın hiçbir zaman Anadol'u olmadı ama bahsettiğim gibi amcamın aracı bende derin bir iz bıraktı.

Anadol'unuz elbette temiz olacaktır, ilk sahibi olma ayrıcalığına sahipsiniz. Kusura bakma, darılma, kıskanma söz konusu bile olamaz, ben yolda temiz bir Anadol gördüğümde çok mutlu oluyorum. Fotoğraf paylaşma imkanınız olursa sayfamız şenlenecektir diye düşünüyorum. Belki bu sayede başka Anadol dostlarını da burada görebiliriz.

Bugüne kadar yapılan yorumlarda MTA ve UgurKamil, benim çok eski ve kadem dostlarım olarak sayfama destek amacı güdüyorlardı. Yaptıkları yorumlar alaycı değil, aramızdaki samimiyetin bir getirisi. Hatta MTA Mehmet Abimiz, ülke çapında bir statik modelci ve şimdi eğer ben biraz zaman ayırabilirsem, Anadol'un ölçekli bir modelini yapacağız.

Kulüp konusunda haklı olabilirsiniz, ben üye olmaya çalıştım ama başaramadım. Yazılanları okudum, gerçekten Anadol'a gönül vermiş iyi insanlardan oluştuğunu düşünüyorum. Buluşmalarda yer almak amacı ile, kulüp üyesi olmayı çok istemiştim, ama dışarıdan da gitsek, sen üye değilsin, neden geldin demezler sanıyorum.

Parçacı ve usta konusunda yardımlarınıza her zaman açığım, sonuçta titiz bakılması gereken bir güzelliğe sahibiz, işinin ehli ellerde olmaları içimizi rahatlatacaktır.

Yeni paylaşımlarınızı dört gözle beklerim, vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,
    Can

Eveet, bir önceki mesajım baya bi duygu dolu olmuş.. Neyse..
    Şimdi gelelim gerçek mevzuya, anadolun modelini yapacağız derken? Sadece 1:1 boyutlarda maket mi yoksa şasi, motor, kaporta komple sıfırdan anadol mu?

parçacı ve usta konusunda da ilginç bir hikayedir benimki.. nihayet Maltepe de bir usta buldum. O bakıyor. Bekletmez. Ama o da ilginç, eskiden anadol ile uğraşan bir abim var, mütahit, ona haber verir, o gelir tamiratı yapar gider :)
    İlginç bir çevrem vardır benim Anadol um sayesinde..

Bu bilgileri özelden vermeyi tercih ederim.. yine konuşuruz ilerleyen günlerde..

Bu arada Tüv den geçirmek çok zor değil söyleyim..
    saygılar..
  • quote:

4-Armalar benim kanayan yaram, direksiyondaki çok kötü, ön panjurda ise hiç yok. Ama maalesef bu araçların aksesuarları normal parçacılarda yok, internet üzerinden satılanlar da oldukça pahalı. Ön panjur ve direksiyon armalarının her biri 70TL. Açıkçası acıyorum biraz paraya, ama sonunda alacağım herhalde, zira herkesin dikkatini çekiyor.

Can logolar için en ucuz ve basit önerim. Reklamcıya aynı ölçülerde logoyu bastır ve yapıştır oraya üzerinede aynı ölçülerde pleksi kes yapıştır, orjinal gibi olmasada orjinale yakın ve enazından bukadar kötü bi görüntü olmaz.
  • Selamlar,
    Şimdi dayanamadım bi ki resim daha ekleyim dedim :)
    Aslında benim nazlı hanfendi 2 kere elden geçti.. o sebeple bazı noktalarda orjinalliğini kaybetti.. son olarak geçen yaz boyattım ve çok memnun kalmadım boyacıdan.. zira benim araç ürgüp beyazı. yani kırık beyaz.. senin ki kadar değil. Ama kırık.. geçen sene boyayan arkadaşa söylediğim halde kar beyazı yapmış arabayı.. biraz kızdım ama yapacak bişi yok..
    resimlerden sonra sorular olursa alim lütfen :)
    iyi seyirler..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.