Şimdi Ara

Ana konu - VAKIFBANK ARI HESAP - tanışma faiz oranı: %25 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
326
Cevap
22
Favori
106.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar bu stopaj indirimi aralık başında bitmeden önce 90 günlük arı hesabı açtırırsak stopaj indiriminden yararlanmaya devam edermiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Dostlar bu stopaj indirimi aralık başında bitmeden önce 90 günlük arı hesabı açtırırsak stopaj indiriminden yararlanmaya devam edermiyiz?
    Olmaz çünkü Arı hesabı günlük olarak yenileniyor (yani 1 günlük vadeli). Stopaj indirimi bitmeden normal vadeliye geçmek gerekir.
  • timbereagle T kullanıcısına yanıt
    Stopaj değiştikten sonra arı hesap pek de avantajlı olmayacak o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: estefanik

Stopaj değiştikten sonra arı hesap pek de avantajlı olmayacak o zaman
    Avantajı azalıcaktır, doğru.

Ama yinede %23.5 bu günlerde iyi bir oran-100 gün ile sınırlı olsa bile.

Beni özellikle cezbeden noktası günlük olması- bazen iyi fırsatlar çıkarsa parayı değerlendirebiliyorum böylelikle.
  • timbereagle T kullanıcısına yanıt
    Aslında stopaj artınca şuan stopajsız oranlardan kaça denk geldiğini hesaplamak lazım. Yani aralıktaki haliyle bile suanin %22si ve üstüne denk geliyorsa kalabilirim. Yoksa stopaj gelmeden en yüksek bankaya kaçıp 2-3 ay vadeyle oraya koyarım

• Stopaj indirimi nedir arkadaşlar ?
  • Badi Ekrem kullanıcısına yanıt
    Türk lirası mevduatlara ödenen faizlerden, vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplar için yüzde 15'lik kesinti yüzde 5'e, 1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda yüzde 12'lik kesinti yüzde 3'e düşürüldü.

1 yıldan uzun vadeli hesaplarda yüzde 10 olan kesinti oranı ise sıfırlandı.

Yazdığım düzenleme 31.08'de yürürlüğe girmiş ve 3 ay boyunca uygulanacak denmiş.

Yalnız bu stopaj ne denli etkiliyor bizim parayı emin değilim onu da bilen biri yazar herhalde

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademcell -- 8 Kasım 2018; 12:23:30 >
  • estefanik kullanıcısına yanıt
    günlük kazanç kesintisi %15ten %5e düşmüştü...

23,5 faiz işlenen bugünlerde 100 bin tl vakıfbanka yatıran kişi günde 65,28 TL kazanıp 3,26 TL stopaj kesilerek yaklaşık 62,01 TL alıyor

1 aralıkta %15e çıkınca 9,79 TL stopaj ödeyerek 55,49 TL kazanacak...
  • ademcell A kullanıcısına yanıt
    Epey fark varmış hocam düzenleme bitmeden başka yere geçmek lazım günlük faizin bir anlamı kalmıyor

• estefanik kullanıcısına yanıt
    başka bir yer derken tüm bankalar için böyle başka yatırım aracı derseniz o başka...
    Demek istediğim süre dolmadan atıyorum 3 ay vade ile başka bankaya geçersek stopaj indirimden yararlanmaya devam edebiliyoruz. Ben de bunu değerlendiricem

• Güncel hoşgeldin faizleri nelerdir şuan bankaların?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bu vergi indiriminin bir kac ay daha uzatilmasi dusunulmuyor mu acaba bir bilginiz var mi? Kasım sonunda kesin olarak bitecek mi?
    Bizim vadenin bitmesi 5 aralik tarihinde. Son kez yararlanma firsatini 5 gunle kacirdik demek ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben yılbaşına kadar uzatılır diye düşünüyorum.
  • Bugün gidip arı hesabı açtırdım, açtırmadan önce vadesiz hesap gerekiyormuş bayağı bir belge imzaladım. Yeni vadesiz hesaplarda son 3 aydır zorunlu ferdi kaza sigortası adı altında 24 tl ücret alıyorlarmış dolayısıyla 24tl sigorta yaptırdılar. Bu gerçekten zorunlumu ? bana zorunlu olması mantıklı gelmedi.
    Daha önce başına gelen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayyn07

Bugün gidip arı hesabı açtırdım, açtırmadan önce vadesiz hesap gerekiyormuş bayağı bir belge imzaladım. Yeni vadesiz hesaplarda son 3 aydır zorunlu ferdi kaza sigortası adı altında 24 tl ücret alıyorlarmış dolayısıyla 24tl sigorta yaptırdılar. Bu gerçekten zorunlumu ? bana zorunlu olması mantıklı gelmedi.
    Daha önce başına gelen varmı ?
    Öyle bişey yok

• Bayyn07 B kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta perşembe açtırdık bizden de aldılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

Öyle bişey yok

Alıntıları Göster
    İlk defa vakıfbank'dan hesap (vadesiz) açtıranlara son 3 aydır zorunlu dedi. Ona göre biryere şikayet edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayyn07

İlk defa vakıfbank'dan hesap (vadesiz) açtıranlara son 3 aydır zorunlu dedi. Ona göre biryere şikayet edelim.

Alıntıları Göster
    yıl sonu birşeyleri doldurmaya çalışan elemana denk gelmişsin , vadesiz hesabın ne sigortasıymış bu , kredi mi çekiyorsun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.