Şimdi Ara

(Ana Konu) 2 Yıllık Üniversite Geleceği, Parlak Bölümler Ve İş İmkanı... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
7
Favori
170.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bir up çekelim.. At Antrenörlüğü nasıl acaba.. şuan hedefim başka ama 2 yıllık gidecek olsam şuna giderdim dediğiniz bölümler neler??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Konuyu bir daha uplayalım.
    Bu optisyenlik mesleğinde maaşlar nedir arkadaşlar puanı gayet düşük.

nasıl bir şey acaba bu optisyenlik
  • Dikkatinizi çekerim 2010 konusu artık sağlık bölümü okunmaz tıbbi görüntüleme vs. virüs gibi çoğalan vakıf üniversiteleri her sene sağlık bölümlerinden açıyor bir kaç sene sonra atanamayan sağlıkcılar ile dolucak bu ülke, aklınız varsa bir sene daha çalışır adam gibi bölüm okursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daryl Dix0n

bir up çekelim.. At Antrenörlüğü nasıl acaba.. şuan hedefim başka ama 2 yıllık gidecek olsam şuna giderdim dediğiniz bölümler neler??

At antrenörlüğü bana kalırsa hikaye.Kimse seni o bölümü okudun diye at işletmesinde işe almaz.Bu haberler her sene çıkıyor at antrenörlüğü okuyan işsiz kalmıyormuş da en az 3000 TL garantiymiş de faso fiso.
  • quote:

quote:

bir up çekelim.. At Antrenörlüğü nasıl acaba.. şuan hedefim başka ama 2 yıllık gidecek olsam şuna giderdim dediğiniz bölümler neler??

At antrenörlüğü bana kalırsa hikaye.Kimse seni o bölümü okudun diye at işletmesinde işe almaz.Bu haberler her sene çıkıyor at antrenörlüğü okuyan işsiz kalmıyormuş da en az 3000 TL garantiymiş de faso fiso.

aynen öyle bir de atlardan korkarım ben

• Dış ticaret nasıldır sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhan95

Dış ticaret nasıldır sizce?

Yabancı dil yoksa hiç düşünme derim.
  • quote:

quote:

2 yabancı dil varsa peki? Bahçeşehir Üniversitesi düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

O 2 yabancı diline güveniyorsan oku derim.Her türlü iş yaparsın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O 2 yabancı diline güveniyorsan oku derim.Her türlü iş yaparsın.

Dilime güveniyorumda 2 yıllık üniversite mezununa nasıl bakarlar bilemiyorum. Gerci ticaret yapacağım çokta nasıl baktiklari önemli değil ama bilemiyorum :(

• Harita kadastro nasil

• quote:

Eskisehirda var sanirim okulun duvarina baktim.yeni mezun 2-3 kisi 1,600 lirayla doga kolajinde ise baslamis at antronoru arayanlarda yazmis.

• Radyoloji teknisyenleri işsiz kalmıyormuş duyduğuma göre, tam araştırmadım ancak birkaç konu görmüştüm Üniversite bölümünde. Bir de geçen gün hastanede MR çekilecektim 17-18 yaşlarında gösteren bir çocuk vardı sordum yaşını biraz sohbet ettik 2 yıllık radyoloji teknisyenliği bölümünden mezunmuş 21 yaşındaymış ama daha küçük gösteriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neuroxena

Radyoloji teknisyenleri işsiz kalmıyormuş duyduğuma göre, tam araştırmadım ancak birkaç konu görmüştüm Üniversite bölümünde. Bir de geçen gün hastanede MR çekilecektim 17-18 yaşlarında gösteren bir çocuk vardı sordum yaşını biraz sohbet ettik 2 yıllık radyoloji teknisyenliği bölümünden mezunmuş 21 yaşındaymış ama daha küçük gösteriyordu.

Sağlık bölümlerinin puanları yüksek , öyle kolay değil girebilmek.Kontenjanları sağlık liselerinden geçiş yapanlar dolduruyor.Normal lise mezunlarının sağlık bölümlerine yerleşmesi çok zor.Herkes öneriyor sağlık bölümlerini ama puanlarına kimse bakmıyor.400 puan üstünde anestezi bölümleri var.LYS'de aynı şekilde puan yapan adam tıp kazanır.Bu mantıkla bakılırsa tıp ile anestezi aynı denklikte nerdeyse.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neuroxena

Radyoloji teknisyenleri işsiz kalmıyormuş duyduğuma göre, tam araştırmadım ancak birkaç konu görmüştüm Üniversite bölümünde. Bir de geçen gün hastanede MR çekilecektim 17-18 yaşlarında gösteren bir çocuk vardı sordum yaşını biraz sohbet ettik 2 yıllık radyoloji teknisyenliği bölümünden mezunmuş 21 yaşındaymış ama daha küçük gösteriyordu.

Sağlık bölümlerinin puanları yüksek , öyle kolay değil girebilmek.Kontenjanları sağlık liselerinden geçiş yapanlar dolduruyor.Normal lise mezunlarının sağlık bölümlerine yerleşmesi çok zor.Herkes öneriyor sağlık bölümlerini ama puanlarına kimse bakmıyor.400 puan üstünde anestezi bölümleri var.LYS'de aynı şekilde puan yapan adam tıp kazanır.Bu mantıkla bakılırsa tıp ile anestezi aynı denklikte nerdeyse.

aynen öyle +1

• Sağlık bölümleri de artık okunmaz. Bu sene vakıf üniversitelerinde ne kadar yeni bölüm açılmış, inanamadım. Devlette 10-15 kadro için binlerce kişi kpssye girecek. Sonrası mezun sayısı fazla olduğundan özelde bile düşük maaş.
  • berfu2 B kullanıcısına yanıt
    Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik(anadolu açık öğretim) mi yoksa tıbbi görüntüleme tekniklerimi(istanbul üni)
  • Okumak için gidiyorsa herkes iş bulur ülkemizde 2 yıllık üniversiteye gidenler gezmek tozmak aileden 2 sene kurtulmak isteyen (genelde 3-4 senede anca bitirirler ama) meslek liseli girdiği alan dersinden bölüm kazansa bile il yapamayan beyinsiz diye rahatlıkla tabir edebileceğimiz adamlar hepsi için geçerli değil ama çoğu içinde böyle doğruya doğru...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.