Şimdi Ara

(Ana Konu) 2 Yıllık Üniversite Geleceği, Parlak Bölümler Ve İş İmkanı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
7
Favori
170.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sualtı Teknolojisi bencede parlak bir bölüm neden derseniz arkadaşlar ülkemiz jeopolitik konumundan ötürü heryerimizden boru hattı geçiyor bunların bir kısmı rusya ile doğalgaz bir kısmı petrol vs vs oralarda çalışacak eğitimli elemanlara iyi para verildiğini duymuştum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio_TR

Sualtı Teknolojisi bencede parlak bir bölüm neden derseniz arkadaşlar ülkemiz jeopolitik konumundan ötürü heryerimizden boru hattı geçiyor bunların bir kısmı rusya ile doğalgaz bir kısmı petrol vs vs oralarda çalışacak eğitimli elemanlara iyi para verildiğini duymuştum..

Hacı bunları mantıken doğruluyoruzda işte okuyan veya mezun olan yok ki forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

quote:

Orijinalden alıntı: clio_TR

Sualtı Teknolojisi bencede parlak bir bölüm neden derseniz arkadaşlar ülkemiz jeopolitik konumundan ötürü heryerimizden boru hattı geçiyor bunların bir kısmı rusya ile doğalgaz bir kısmı petrol vs vs oralarda çalışacak eğitimli elemanlara iyi para verildiğini duymuştum..

Hacı bunları mantıken doğruluyoruzda işte okuyan veya mezun olan yok ki forumda

Dostum ozaman;hangi Ünilerde varsa onların Öğrenci Forumlarına,ya da fakülte sitesinden mezunlar kısmına bakacaksın mail adresi olan elemanlarla irtibata geçeceksin..

• su altı teknolojileri güzelmiş düşünebilirim belki.
  • up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: theturx

http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=83

akar

hj burda sualtı teknolojileri bölümü yokki
  • bende ist üni sağlık myo da radyoterapi bölümü okumaktayım... şuana kadar iş bulma sıkıntısı çekersin diyen hiç olmadı desem yeridir. ama asıl iş mezun olduktan sonra... sizin fikirleriniz neler?
  • sualtı teknolojileri bölümünü okuyan arkadaşlar varmı.. mezun olunca iş sıkıntısı olurmu ben düz lise çıkışlıyım sayısal eşit ağırlık puanıyla alıyor girme durumum nedir ..
  • inandırıcı değil bence bölüm puanları 200 düzeyinde iş garantisi ve 2500-3000 arası maaş :D
  • javascript:void(AddText(''))arkadaşlar merhaba ben düz lise ea çıkışlıyım. bu sene sınava girdim ancak yerleşemedim şimdi ek tercihlri bekliyorum aklımda bi kaç tane bölüm var ama ileriye dönük sonuçları ne olur bilmiyorum.

2 yıllık bölümlerjavascript:void(AddText(''))
    -maliye
    -muhasebe ve veri uygulamaları
    -iş sağlığı ve güvenliği
    -dış ticaret
    -lojistik
    -harita ve kadastro
    -inşaat teknolojisi
    -işletme

4 yıllık bölümlerjavascript:void(AddText(''))

-istemesemde arkeoloji

bu bölümler bana ilerde bişeyler kazandırabilir mi?

sizce ek yerleştirmede yeni yerler açılır mı?

kontenjanlar hep dolu gösteriyor ama sonradan tekrar bi kaç kişide olsa boş kalır demi?

javascript:void(AddText(''))-dgs şansı nedir?
    -kpss şansı nedir?
    -aöf den tamamlama şansım nedir?javascript:void(AddText(''))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06koray58 -- 19 Ağustos 2012; 10:05:18 >

• iş saglıgı ve harita hariç hiç birinden bişey olmaz.
    aöf okuyup kpss ye çalışman daha mantıklı. hem askerdende yırtarsın.
    2 yıllıkta iş vepara istiyorsani kesinlikle SAGLIK BİLİMLERİ myo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

iş saglıgı ve harita hariç hiç birinden bişey olmaz.

SAGLIK MYO DA ÖNERDİGİNİZ BÖLÜM NE
  • denizlerin altında iletişim ve enerji hatlarından, madenciliğe kadar, pek çok iş olanağı var. işin zorluğu ve tehlikesi yüzünden herkesin harcı değil. sadece dalgıç sertifikası olan herkesin yapabileceği bir işte değildir. dolayısıyla ne iş olsa yaparım diyenlerin yığılması ve ücretleri düşürmesi gibi bir tehlike yok. ama istekli olanların, bedenen sağlam, kalp ve solunum hastalıklarının olmaması gerekir. aynı şey endüstriyel dağcılık içinde geçerlidir. iletim hatlarının tesinde bakım yapmak, yüksek yapıların camlarını temizlemek ve boyama gibi bakımları yapmak gibi işlerde, herkesin harcı değildir.

myo için hep aynı şeyleri duyuyorum. bu ülkede sadece 4 yıllıklara özel işler yok. her sektörde ara eleman ihtiyacı var. sağlık sektörü şu an için cazip görünüyorsa, bunun sebebi, eğitimini az sayıdaki okulların vermesidir. ama insanlar bu sektöre yöneldikçe, daha fazla okul açılacaktır. aynı şey 4 yıllık fakülteler içinde geçerlidir. merak edenler, beyaz yakalıların işsizliğini araştırsın. kariyeriniz, nereyi seçtiğinize göre değil, mesleğinize ne vereceğinize göre biçimlendirilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 06koray58

javascript:void(AddText(''))arkadaşlar merhaba ben düz lise ea çıkışlıyım. bu sene sınava girdim ancak yerleşemedim şimdi ek tercihlri bekliyorum aklımda bi kaç tane bölüm var ama ileriye dönük sonuçları ne olur bilmiyorum.

2 yıllık bölümlerjavascript:void(AddText(''))
    -maliye
    -muhasebe ve veri uygulamaları
    -iş sağlığı ve güvenliği
    -dış ticaret
    -lojistik
    -harita ve kadastro
    -inşaat teknolojisi
    -işletme

4 yıllık bölümlerjavascript:void(AddText(''))

-istemesemde arkeoloji

bu bölümler bana ilerde bişeyler kazandırabilir mi?

sizce ek yerleştirmede yeni yerler açılır mı?

kontenjanlar hep dolu gösteriyor ama sonradan tekrar bi kaç kişide olsa boş kalır demi?

javascript:void(AddText(''))-dgs şansı nedir?
    -kpss şansı nedir?
    -aöf den tamamlama şansım nedir?javascript:void(AddText(''))

Arkeolojiyi bırakıp dış ticarete yerleşmiş biri olarak arkeolojiden uzak durmanı öneririm. İş imkanı yok çünkü, kim ne derse desin.

Halam ithalat yapan bir firmanın muhsasebe müdürü. Dış ticaret için söylediği şey "kendini geliştirirsen ve karakterin müsaitse 5 sene içinde yükselirsin, başlangıç maaşın da zaten 2500'un altında olmaz"

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan19o7

quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

iş saglıgı ve harita hariç hiç birinden bişey olmaz.

SAGLIK MYO DA ÖNERDİGİNİZ BÖLÜM NE

laboratuar hariç hepsi.
  • anestezi
    tıbbi görüntüleme teknikleri
    tıbbi dökümasyon ve sekreterlik
    odyometri
    optisyenlik
    fizyoterapi
    diş klinik yardımcılığı
    protez-ortez
    patoloji lab.
    radyoterapi
    paramedik(acil tıp görevlisi)
    diyaliz
    sağlık mesleklerinden aklıma gelenler bunlar

kpss atamalarına buradan
    http://www.butunsinavlar.com/kpss-puanlari.asp

bu bölümlerin üniversite taban puanları buradan
    http://www.dogrutercih.com/program2012/tablo3/goster

sağlık mesleklerinde sağlık lisesi bölümü mezunlarına öncelik var.Örneğin lisede anestezi bitiren üniversiteye anestezi bölümüne sınavsız geçiş var.(taban puan kıısmında eğer İ.94 gibi ifade görürseniz bundandır).eğer bu kişilerden arta kalan kontenjan varsa sağlık meslek liselerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar ygs puanlarıyla yerleşir.(taban puanlarında D.93 gibi ifadeler görürseniz bundandır)eğer bu iki şekildede kontenjan dolmazsa sağlık meslek lisesi dışındakiler alınır.(taban puanlar kısmında ygs puanları yazar.)başka sorularınız varsa buradan sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kardiyakarrest

anestezi
    odyometri
    optisyenlik
    fizyoterapi
    diş klinik yardımcılığı
    protez-ortez
    patoloji lab.
    radyoterapi
    diyaliz

kpss atamalarına buradan

sağlık mesleklerinde sağlık lisesi bölümü mezunlarına öncelik var.Örneğin lisede anestezi bitiren üniversiteye anestezi bölümüne sınavsız geçiş var.(taban puan kıısmında eğer İ.94 gibi ifade görürseniz bundandır).eğer bu kişilerden arta kalan kontenjan varsa sağlık meslek liselerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar ygs puanlarıyla yerleşir.(taban puanlarında D.93 gibi ifadeler görürseniz bundandır)eğer bu iki şekildede kontenjan dolmazsa sağlık meslek lisesi dışındakiler alınır.(taban puanlar kısmında ygs puanları yazar.)başka sorularınız varsa buradan sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

nıkını bakınca tıbbi bir terim gibi galiba saglık sektöründesınız

bunlardan hangısı daha rahat bir meslekdir hangısınde kan görme olasılıgı daha azdır devlette atanma olasılıgınıda öz önune alıp hangısını onerir siniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soran Adam -- 19 Ağustos 2012; 16:00:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan19o7

quote:

Orijinalden alıntı: kardiyakarrest

anestezi
    odyometri
    optisyenlik
    fizyoterapi
    diş klinik yardımcılığı
    protez-ortez
    patoloji lab.
    radyoterapi
    diyaliz

kpss atamalarına buradan

nıkını bakınca tıbbi bir terim gibi galiba saglık sektöründesınız

bunlardan hangısı daha rahat bir meslekdir hangısınde kan görme olasılıgı daha azdır devlette atanma olasılıgınıda öz önune alıp hangısını onerir siniz

bu yıl sağlık sektörüne giriş yaptım evet.sağlık meslek lisesi mezunu değilsen paramedik ,optisyenlik,odyometri gibi bölümlerin özelde paralı dahil kontenjan kalmıyor.kan görmekten tiksinen biriysen tıbbi görüntüleme teknikleri(radyoloji),radyoterapi(kanser hastalarının ışın tedavisini gerçekleştirir).bu bölümlerin özelde ve devlete ataması iyi durumda.bunlar kadar olmasada tıbbi dökümasyon ve sekreterlik bölümüde avantajlı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.