Şimdi Ara

Amortisör..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim aracın sağ ön amortisörü patladı..değiştirirken çift olarak mı değiştiriliyor yoksa arızalı olanmı değişiyor?teşekkürler

• bende değiştirecem , bunun tamiri oluyormu ? oluyorsa yapan yer varmıdır ?
  • benim on arka birer tanesinin icindeki lastik yirtilmisti, memleketteki usta akrabamdi icindeki lastigi degistirdi su an sorun yasamiyorum.
  • teki değişsede olur....amortisör arabayı kaldırmaz zaten yay kaldırır...amortisör darbeyi emmesi için...
    eğer diğerinin durumu iyiyse fazla masrafa gerek yok....
  • çift değişir tamir sağlıklı olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktorneuro

arkadaşlar benim aracın sağ ön amortisörü patladı..değiştirirken çift olarak mı değiştiriliyor yoksa arızalı olanmı değişiyor?teşekkürler

çift olarak degişmesi gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktorneuro

arkadaşlar benim aracın sağ ön amortisörü patladı..değiştirirken çift olarak mı değiştiriliyor yoksa arızalı olanmı değişiyor?teşekkürler

Geçmiş olsun kardeş. İkisinide değiştirmen daha iyi olacaktır. Çünkü diğeri eski olacaktır. Ve boy farkı olacaktır.
    Ayrıca Amortisör takozlarınıda kontrol ettir ve taktırdıktan sonra test ettir. Aynı zamanda, İnternet ten yedek parça satan sitelerden ve birkaça yerden fiyat almanı özellikle öneririm.

Bir amoritsör yüzünden ve bilgisizlikten. Çok masraf yaptım.

Bayrampaşa da VW servis e gittim. Bana amortisör patlamış dediler. Tanesi 80 YTL den 160.00 YTL dediler. İstersen kendin alırsın biz takarız dediler.

Bende aptallığım 1.perdesini burda açtım. Aksaray İst.dan Vw Orjinal parça sattığını söyleyen yerden (Merdivan altı diyorum özellikle) tanesi 70 YTL den 140 YTL verdim.

Amortisörleri takdırdım 40 ytl de oraya verdim. ama arka sağ taraftan lıkırtı sesi geliyordu. Yine B.paşa daki malum VW servise gittim. anlattım sıkıntımı abi bişey yok dediler. O koltuk sesidir dediler.

Ama sorunun ne olduğunu 3 tane servise giderek ve aracı bilgisayara sokturarak öğrendim. Tabi Bu servislerde ücret ödemek zorunda kaldım.
    Amortisör takozuda amortisör patlarken küçük bir hasar görmüş ve bu yüzden lıkırtı sesi yapıyormuş.
    Tabi bunu amortisörü takan servis bilmeliydi. ve tesbit etmeliydi. Ama nerde işini seven ve takip eden kişiler.

Allah hepimizi gözünü para hırsı bürümüş, Ahlaksız lardan korusun. Piyasa kötü, Bu tip insanlar birisinin işi düşsede elimden gelen haksızlığı yapayım diye bekliyor. Ama bir kere yaparlar bunu.

• Hortlatıyorum :)
    Merhabalar. Benim araca önlere Maysan Mando arkalara orjinal opar amortisör takıldı. ama araç tangur tungur gidiyor. konfor yok. Monroe amortisör iyi midir ondan mı taktırmalıydım? bunların arasında ömür farkı var mıdır? Aracım 96 uno 70s.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.