Şimdi Ara

Amiral gemisi Nokia 8 ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun yılların ardından akıllı telefon pazarına tekrar dönmeye karar veren Nokia, ilk adımı Nokia 6 adındaki orta seviye akıllı telefonu ile atmıştı. Asıl amiral gemisi ise MWC 2017 fuarında görücüye çıkacak.

İlginç bir tasarım

Nokia 8 ismini alacağı iddia edilen yeni akıllı telefona ait görsellerin sızdırıldığı iddia edildi. Nokia P1 olarak da bilinen amiral gemi modeli piyasadaki rakiplerinin aksine keskinleştirilmiş köşelere sahip bir tasarım barındırıyor. Bu açıdan farkını oldukça hissettirecek.

Ekran kenarları oldukça ince iken alt ve üst kenarların ise daha kalın tutulduğu görülüyor. Bu açıdan cihaz biraz eleştiri alacaktır. Kalınlığın en büyük sebebi ise stereo hoparlörlere yer verilmiş olması. Yine de ilginç bir tasarım olduğunu belirtmek gerek.

Arka kısımda Carl Zeiss lens barındıran kamera yuvası dikkat çekiyor. Çift LED flaş ile desteklenen arka kamera şüphesiz yeni modelin en can alıcı noktalarından birisi olacaktır. Kameranın 24MP çözünürlüğünde olduğu ve OIS desteği sunduğu ifade ediliyor.

5.7 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olacağı ifade edilen cihaz Snapdragon 835 yonga setinden gücünü alacak. 4GB/6GB RAM ve 64GB/128GB arttırılabilir kapasite ile desteklenen modelin bu haliyle rakiplerini çok zorlayacağı açık.

Ayrıca Bkz.Seagate, 10TB kapasiteli sabit disklerini satışa sundu

Modelin sadece çıkış tarihi konusunda belirsizlikler bulunuyor. Bilindiği üzere Snapdragon 835 yonga seti ilk olarak Galaxy S8 modelinde yer alacak ve bir süre stok sıkıntısı olacağı ifade ediliyor. Snapdragon 835 kullanmak isteyen üreticilerin Nisan ayına kadar beklemesi gerekiyor. Bu bakımdan Nokia 8 modeli de en erken Nisan aylarında piyasaya sürülecek gibi görünüyor. 

Amiral gemisi Nokia 8 ortaya çıktı 

• hadi bakalım hayırlısı

• en azından tasarımsal açıdan güzel gözüküyor lakin işi zor 2000-2500 liraya falan çıkarıp ters köşe yapmazlarsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upuzun bir iphone konsepti vardı bir ara ona benzemiş:D Her ne kadar tasarım güzel gözüksede alt ve üst çerçeveler çok kalın

• zamanında Nokia Lumia aldım. 5 yılda 1 kere güncelleme geldi. Desteği kesti. Nokia alınmaz çıkardığı telefonların arkasında durmuyor.
  • Ortaya çıktı deyince bende foto falan zannettim bildiğin çizim bunlar

• Amiral gemisi Nokia 8 ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaleyDeskop -- 11 Şubat 2017; 10:6:1 >
  • Lg gibi uygun fiyat politikası izlerse kazanır, yoksa samsung ve apple ile yarışması pek mümkün değil

• Alt üst çerçeve kalın alınmaz ???

Ben bu muhabbeti anlamamaya başladım.

Telefonu nasıl tutmayı düşünüyorsunuz?

Yan çevirdin video izleyeceksin diyelim, hadi tut, hadi tut. Abuk sabuk yerlere değecek elin sonra burda gelip konu açacaksın Nokia 8 telefonu 'tutamama sorunu'

Mis gibi telefon bahane üretmeyin.

• xenon flaş da isterik

• Çerçevesiz olsun demiyoruz ama alt ve üst çerçeveler biraz fazla kalın

• Business class telefon olmus

• Kameranın ustası geri dönüyor sonunda

• quote:

Orijinalden alıntı: sonersec

zamanında Nokia Lumia aldım. 5 yılda 1 kere güncelleme geldi. Desteği kesti. Nokia alınmaz çıkardığı telefonların arkasında durmuyor.

Microsoft zamanı Nokia değil Lumia idi. Şimdi gerçek Nokia. Bu arada N Series olarak gelebilir bilginize.

• Ufacık Fin ülkesinin kocaman markası.

• Z5 kullanan biri olarak, alt üst çerçeve gayet normal geldi bana tasarim gayet güzel ama umarım note serisi kadar büyük olmaz.

• Amiral gemisi Nokia 8 ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 11 Şubat 2017; 12:54:46 >
  • Kral geliyor şimdi onlar düşünsün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    GSMArena'da o haberi gördüm. Cihaz Nseries ile dönebilir. N9'dan beri N serisi cihaz çıkmadı. Bu bile heyecan verici. 6 yıl aradan sonra Nseries geri dönebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NOKIA yazısı ve altında ki çizgi hiç hoş durmuyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.