Şimdi Ara

Amfisiz Ses sistemi tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: valley4891_sony

hocam arkadas amfi kullanmiyacak yalniz amfi olmadan component tan verim alamaz teyp besliyemez o yuzden onermedim

Komponentlerin ağırlığı 50w RMS seviyesinde giriş gücüne sahiptir.
    Arkadaşın kullanabileceği teyp en fazla 4x27w RMS gücünde olabilir. (4x55W Mosfet EEQ+ logolu pioneerlar buna örnektir.)
    50w lık hoparlöre 27w ile 50w girilmesi arasında ses şiddeti açısından (dB) aşırı derecede fark yoktur. Doğal olarak bass sesler biraz daha iyi üretilecektir 50w seviyesinde.
    Ancak burada teybin zorlanması yada hasar görmesi söz konusu değildir. Sistemin verimsiz olması ile hasar riski taşıması aynı şeyler değildir. Teyp besleyemez cümledi bu durum için yanlıştır. Teyp tam kapasite besleyemez denebilir belki ki bu da bambaşka bir tanım olmuş olur.Komponentlerin ağırlığı 50w RMS seviyesinde giriş gücüne sahiptir.
    Arkadaşın kullanabileceği teyp en fazla 4x27w RMS gücünde olabilir. (4x55W Mosfet EEQ+ logolu pioneerlar buna örnektir.)
    50w lık hoparlöre 27w ile 50w girilmesi arasında ses şiddeti açısından (dB) aşırı derecede fark yoktur. Doğal olarak bass sesler biraz daha iyi üretilecektir 50w seviyesinde.
    Ancak burada teybin zorlanması yada hasar görmesi söz konusu değildir. Sistemin verimsiz olması ile hasar riski taşıması aynı şeyler değildir. Teyp besleyemez cümledi bu durum için yanlıştır. Teyp tam kapasite besleyemez denebilir belki ki bu da bambaşka bir tanım olmuş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldurucu

sabit salınım hocam model önerisi yapabilirmisiniz?

Hoparlör ebatları bazen kafa karıştırabiliyor. 94 mazda için 13 ile 16cm arasında emin olamadığımdan model veremiyorum. Anfi kullanmayacağınızdan model çok da kritik değildir zaten. Bütçenize uygun aşırı ucuz olmayan her model sizi memnun edecektir.
  • hocam caldirmak ile beslemek ayni sey deil amfisiz sistemde comp kullanmak gereksiz bence arkadas amfi kullanmak istemedigi icin coax onerdim coax dan aldigi verimi comp dan alamaz onu demek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rock müzik bass seslerin önemli olduğu bir müzik çeşididir. Düşük frekansların iyi üretilebilmesi gereklidir. Ama fiyat sınırlaması olan bir sistemde seçenekler daralır. Kesme delme biçme işlemi de istemiyorum diyorsanız o zaman kaliteli bir ana ünite ile 4 hoparlör seçmek gerekiyor. Mazda 323 kapı hoparlörleri düzgün monte edildiğinde izolasyon gerektirmez. Ancak orj hoparlörlerin üzerinde bulunan Yağmur şapkalarını yeni hoparlörlere de geçirmelisiniz. Pioneer TS-G serisi dar sepetli hoparlörler suya da nispeten dayanıklıdır. Tam olarak bu konum için üretilmiş ekonomik seçeneklerdir aslında. Bunun yanında ses kaliteleri de sadece "iyi" dir. Bunlara muhteşem demek yanıltıcı olur.
    Zaten sistem beklentisi de "iyi"den öte olmadığı için ;
    Pioneer TS-G1344R Eş eksenel
    Pioneer TS-G 132 Ci Ayrık
    Sony XS-GT 1338F Eş eksenel... Olabilir

• ön kapıdaki hopörlör ile arkadaki hopörlörün markasını değişik kullansak sorun olurmu?
    bitane sağlam arka hopörlör önerirmisiniz ?cok fazla model var secemıyorum
    bide şoklu teyip denen bişey varmış bazı teyipler araba cukura girdiginde ses kesılıyormus bunlarda oyle bi durum varmı?
  • arka kapiya hertz dcx 13cm coax hoparlor tavsiye ederim o dediginiz olay cd calarken olur hocam

• pioneer deh 1500ub mi? yoksa sony dsx a30 a40 mı ?
    veya ikiside degilmi?
  • butceniz nedir hocam ona gore urun tavsiye edeyim

• 200 liraya kadar teyip bakıyorum
    birde 40 w rms degeri olan hertz sıkıntı olurmu teyibe?
  • olmaz hocam teyp cikislari 22 ila 25rms hatta daha verimli olur ben teyp olarak pioneer deh x3650ui mixtrax aldim 250 tl ye tavsiye ederim

• arka hopörlör önermediniz bana yalnız onun içinde bi tavsiyede bulunursanız iyi olur
  • arkalarda ayni mi 13cm yoksa 16 mi 16 ise ayni hoparlorun yani hertz dcx16 olanini alin hocam

• arka derken camın altındaki oval hopörlör önerisi istemiştim
  • cevap veren yomu :(
  • arka cam alti oval ise amfi olmayacagi icin pioneer 6965s alabilirsiniz hocam

• quote:

arka cam alti oval ise amfi olmayacagi icin pioneer 6965s alabilirsiniz hocam

rms olayı sıkıntı olurmu? rms 'in sıkıntı olup olmayacağını nası anlarım
  • onerdigim model 60rms olmadi pioneer in 6964s modeli var 40rms yada alpine sxe6925 modelini alabilirsiniz oda 45rms rms ne kadar dusuk olursa teyp daha ii calar ama son seslerde bozulmalar amfi olmadigindan dolayi bilginize

• quote:

quote:

RMS güç değeri teybin çıkış gücünden düşük olmadıkça sorun yok. O ebatlarda da düşük olmayacağı için hiç sorun yok. O yuvaya uygun markası belirsiz birşey almadıkça sorun yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SabitSalınım -- 14 Haziran 2014; 9:12:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

quote:

quote:

RMS güç değeri teybin çıkış gücünden düşük olmadıkça sorun yok. O ebatlarda da düşük olmayacağı için hiç sorun yok. O yuvaya uygun markası belirsiz birşey almadıkça sorun yaşamazsınız.

kullanmayı düşündüğüm modeller:
    teyp: pioneer deh1500ub
    ön hoparlör: hertz dcx 130
    oval hoparlör:pioneer 6964

değiştirmemi düşündüğünüz bir şey varmı?

ve de ileride amplifikatör takarsam bu parçalara sorun olurmu?

• Merhabalar.
    teybim: pioner deh-2250 ub
    özelliklerinde 4x22 rms yazıyor . Her hoparlöre 22 rms lik güç verdiğini düşünerek;

http://www.hepsiburada.com/alpine-sxe-1725s-16cm-koaksiyal-2-yollu-220w-hoparlor-p-OTALPSXE-1725S?magaza=Hepsiburada

rms 40 olan 16 cm lik yukarıdaki hoparlörü aldığımızı kabul edelim. (aracın arka hoparlörü 16 cm)

iki hoparlörden toplam 40 rms ses elde ettiğimize göre tek hoparlörden 20 rms ses elde edeceğimizi,

dolayısıyla teybin tek hoparlör için 22 rms güç verdiğini bildiğimize göre teybin 2 rms fazlası olduğundan, teybin sesini sonuna kadar açtığımızda hoparlörü patlatması mümkün müdür ?

bunun yaşanmaması için en az 44 rms lik hoparlör mü bulmalıyız ?

Yukarıda yürüttüğüm mantık yanlış mı ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.