Şimdi Ara

AMFİ yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Pilippo po-601 mid takımı , DD CS65 mid takımı ve 1 subwoofer JVC 1000w bulunmakta. Bunları besleyebilecek bir amfi arıyorum. Hangi anfiyi önerirsiniz?
    Elimdeki cihazlar aşağıdaki resimdekilerdir. Yardımlarınızı bekliyorum.
     AMFİ yardım AMFİ yardım AMFİ yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 2 Mart 2016; 11:29:37 >

• Tek amfi kullanacaksan M-Acoustic M5 öneririm. Sub'ını 2 ohm'da bağlarsan 500 RMS'e kadar besleyebilir.
    2 amfiye gerek yok derim ben. Basın çok çok güçlü değil, 5 kanallı amfilerdeki çıkış değeri yeterli olacaktır güzel bir ayarla...

Ek olarak bu amfilere de bakabilirsin: Cadence CSA 300.5 / Hei HAA-4506

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erendiyebiri -- 2 Mart 2016; 12:05:02 >
  • ben anlamam kardeş bu değerlerden. ben sadece kaliteli markaların ürünlerini almaya çalışırım. 3000w yazan jameson yerine 1000w yazan bi sony ya da daha kalitelisini alırım mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erendiyebiri

Tek amfi kullanacaksan M-Acoustic M5 öneririm. Sub'ını 2 ohm'da bağlarsan 500 RMS'e kadar besleyebilir.
    2 amfiye gerek yok derim ben. Basın çok çok güçlü değil, 5 kanallı amfilerdeki çıkış değeri yeterli olacaktır güzel bir ayarla...

Ek olarak bu amfilere de bakabilirsin: Cadence CSA 300.5 / Hei HAA-4506

Hocam M-acoustic M5 kafama yattı.Teşekkürler öneriniz için.
    Bir arkadaşım da JBL 755.6 bunu sana verebilirim dedi. Bu jbl bu sistemi besleyebilir mi? 6 kanallı (5 ve 6 kanalını köprü yapıp sub bağlanıyor sanırım.) Bu JBL ile sizin söyledikleriniz arasında fark var mıdır?
  • Eğer subwoofer çift bobinli ise jbl 6kanal amfi olmaz kesme yapar. 5kanal amfi bakmanız lazım. Macoustic alternatif olarak xetec ve doch power da düşünülebilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğim amfiye çift bobinli L7 kullandım ben. Kesme yapmaz, tam performansı vermez. Ultra güçlü bir subwoofer değil en nihayetinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barishrocker

Eğer subwoofer çift bobinli ise jbl 6kanal amfi olmaz kesme yapar. 5kanal amfi bakmanız lazım. Macoustic alternatif olarak xetec ve doch power da düşünülebilir..

quote:

Orijinalden alıntı: barishrocker

Eğer subwoofer çift bobinli ise jbl 6kanal amfi olmaz kesme yapar. 5kanal amfi bakmanız lazım. Macoustic alternatif olarak xetec ve doch power da düşünülebilir..

Anladım. Benim subwooferım tek bobinli, sanırım jbl 6 kanal kesme yapmaz. FAKAT "M-Acoustic M5 5 Kanallı Amfi" ürünü almaya karar verdim. Herhangi bir sıkıntı, kesme, ısınma gibi sorunlar olur mu?

quote:

Bahsettiğim amfiye çift bobinli L7 kullandım ben. Kesme yapmaz, tam performansı vermez. Ultra güçlü bir subwoofer değil en nihayetinde.

"M-Acoustic M5 5 Kanallı Amfi" bu sistemde herhangi bir sıkıntı problem vermez dimi? Ürünü sıfır almayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda.
  • Hocam en fazla 200 RMS'lik bir subwoofer kullanıyorsunuz. Amfideki beşinci kanal (sub çıkışı) fazla bile gelir JVC'ye. Gain ayarlarını kısık tutarsınız. Kesme ısınma gibi sıkıntılar yapmaz. Dandik bir amfi değil zaten. Hakkını verir kullandığınız hoparlörlerin merak etmeyin.
  • quote:

Hocam en fazla 200 RMS'lik bir subwoofer kullanıyorsunuz. Amfideki beşinci kanal (sub çıkışı) fazla bile gelir JVC'ye. Gain ayarlarını kısık tutarsınız. Kesme ısınma gibi sıkıntılar yapmaz. Dandik bir amfi değil zaten. Hakkını verir kullandığınız hoparlörlerin merak etmeyin.

Hocam eyvallah çok sağolasın yardımcı olduğun için.
  • erendiyebiri kullanıcısına yanıt
    Öncelikle selamun aleyküm kardeş.Doch power 5kanal amfi 2 tane kapı hoparlörünü,2 tane pioneer 6996s oval 650w 100rms hoparlörü ve 1 tane 1600w 300rms Soundmagus bası kaldırır mı ? Güzel verimli bir ses alabilirmiyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon.arsin61

Öncelikle selamun aleyküm kardeş.Doch power 5kanal amfi 2 tane kapı hoparlörünü,2 tane pioneer 6996s oval 650w 100rms hoparlörü ve 1 tane 1600w 300rms Soundmagus bası kaldırır mı ? Güzel verimli bir ses alabilirmiyim ?

iyi ses alırısn. hocam pek cevap veren çıkmıyor bu aralar konulara. önerim al kurtul

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Reis sende olmasan ne ... Yiycez :) eyvallah çok teşekkür ederim değerli bilgilerin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon.arsin61

Reis sende olmasan ne ... Yiycez :) eyvallah çok teşekkür ederim değerli bilgilerin için.

bişey değil hocam, sen tesisatı topla, bi de güzel bir usta bul, sistemi bağlatınca video bekliyorum, kolay gelsin

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.

• ARKADAŞLAR HONDA CIVIC ARAC ALDIK SİS SİSTEMİ TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT FAZLA BİLGİM YOK BU KONULARDA

BANA GÜÇLÜ AMFİ VE BASS ÖNERİRMİSİNİZ AMFİYE "4 ADET MİD TAKIMI 2 ADET OVAL KOLON 2 ADET TWİTTER " TAKMAYI İSTİYORUM

@deatless22
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtalha005

ARKADAŞLAR HONDA CIVIC ARAC ALDIK SİS SİSTEMİ TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT FAZLA BİLGİM YOK BU KONULARDA

BANA GÜÇLÜ AMFİ VE BASS ÖNERİRMİSİNİZ AMFİYE "4 ADET MİD TAKIMI 2 ADET OVAL KOLON 2 ADET TWİTTER " TAKMAYI İSTİYORUM

@deatless22
    4 kanal Orta seviye bir amfi işini görür. Alacağın mid takımları ve oval kolonlara bağlı olarak amfi seçilir. Kafanızda mid ve oval için bir marka model var mı?
    Ve ses sisteminden beklentiniz nedir yüksek ses mi, yoksa kısık ve temiz ses mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.