Şimdi Ara

Amfi+Hop. Seti Tavsiye (Düşük Bütçe <1400 TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kuracağım TV+ses sistemi için yardıma ihtiyacım var. TV olarak LG LW4500 almayı düşünüyorum. TV ye bilgisayar bağlayarak kullanacağım. Film ve müzik kaynağı bilgisayar olacak. Ses sistemi araştırmalarıma başladığımda düşük bütçeden dolayı bluray li hazır sistemlere yönelmiştim. 600-700 TL civarına güzel setler bulunabiliyor. Fakat sistemi bilgisayarla kullanacağım için bluray sadece amfi vazifesi görecek, belkide 2 sene sonra bir işe yaramayacaktı. Ya da değiştirmeye kalktığımda komple sistemi atıp yenilemem gerekecekti. Daha sonra amfi + hop. araştırmaya başladım. Büyük tekno marketlerde çok güzel amfi+hop. seti kampanyaları olduğunu gördüm (Saturn deki Denon DHT-1312XP gibi). Pioneer HTP-100 başlarda çok idealdi benim için (800-900 TL civarı yanlış hatırlamıyorsam). Ama araştırdıkça HTP-100 deki VSX-420K nın bana yetersiz geleceğini gördüm. Sonuç olarak çok iyi bir fırsat yakalamadıkça amfi+hop setimi ayrı olarak almaya karar verdim. Bütçem düşük olduğu için mümkün olduğunca f/p ürünlerini almak istiyorum. Zaten apartman dairesinde yaşadığım için yüksek ses şansım yok. Mümkün olduğunca kaliteli olmasını hedefliyorum. Önlerin tower olduğu sistemlerde şimdilik +subwoofer araştırmadım. Şu aşamada tower ların yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten sistemi kendim oluşturduğum için istediğim gibi oynama şansım var zamanla. Fiyatlar, internetten bulabildiğim en düşük fiyatlar.

Amfi;
    Denon AVR-1311 - 699 TL
    Pioneer VSX-520 - 600 TL
    YAMAHA RX-V 367 - 650 TL
    Sony STR-DH520 - 630 TL

Amfi için Pioneer VSX-520 diğerlerine göre daha ağır basıyor.

Hoparlor Seti;
    Wharfedale Diamond 9 HCP - 850 TL
    Wharfedale CRYSTAL-2 40 HCP - 1124 TL (Aslında bütçemi aşan bir set)
    Polk Audio RM705 - 396 Euro (İndirimdeki fiyatı. Normal fiyat 660 Euro görünüyor)
    Sony SS-FCR6000 - 720 TL
    Canton Movie 80CX - 715 TL
    Pioneer S-3ESTB - 799 TL
    Yamaha NS-PB150 - 805 TL
    Pure Acoustics SUPERNOVA - 825 TL
    Pure Acoustics SPARK 680 TL
    JAMO S 426 HCS 3 BLACK 547 TL

Bulabildiğim alternatifler bu şekilde. Bütçe olarak 1400 TL'yi geçmemeye çalışıyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

• Güncel
  • Polk Audio RM705 diğerlerinden daha iyi bir ürün,o segmentte yeni bir ürün olan TL1600 Blackstone'u çıkardıkları için fiyat bu seviyeye çekildi..

Amfi için ise VSX-520'yi öneriririm..
  • Teşekkürler yorumunuz için.
    VSX-520 ve Polk Audio RM705 ikilisi için Ω değerleri kafamı karıştırdı. Ürün özelliklerinde VSX-520 6Ω, Polk Audio 8Ω (min:6.1Ω) görünüyor. Bu sıkıntı olur mu?
  • Herhangi bir sıkıntı yaratmaz..
  • Teşekkürler cevaplarınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.