Şimdi Ara

Amerikan vatandaşı TR de ne iş yapabilir? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben ABD de dogdugum icin TR de iken (simdi ABD deyim) bunu cok dusunmustum

Amerikan vatandasligini ve ingilizcemi kullanmak icin cok ugrastim ama hicbir ise yaramamisti

o kadar cok issizlik varki heryer ingilizce bilen kayniyor zaten e adam gibi islerde torpil lazim zaten o zaman universiteyi yeni bitirmistim

Amerikan konsolosluguna gittim dedilerki amerikadan basvuracaksin ama 2 senede bir rotasyon varmis bir de maas dusuktu ayda 1000 dolarmi 2000 dolarmi ne

Adana incirlik ussune gitmeye kalktim ama oda askerlik isi oda ayni rotasyon yani iki sene sonra seni filipinlere yollayabilirler dediler

amerikan sirketlerinde hicbir gucun yok cunku herkes Turk zaten amerikada dogmus yada vatandasi olmanin adamlara hicbir avantaj yok

tek bir olasilik var

amerikan sirketlerinden TR ye expat yollamak isteyenleri bulacaksiniz ve kapagi TR ye oyle atacaksiniz

ikinci olasilik Dubai

Dubai ye expat olarak gidecek ayda bir haftasonlari gelebilir TR ye

ondan baska TR de adam gibi is bulmak falan unutsun ben gectim o yollardan imkansiz
    ----------------------------

ben senin aileni ve abini cok iyi anliyorum amerikada hayat yok maalesef buralar cok kotu ama para var

TR de hayat cok guzel ama para yok

Amerikadan TR Ye donmek hakkinda heralde 100 lerce yazi yazmisimdir artik uzman oldum bu konuda.www.indeed.com a git oradan arama motoruna turkey yaz

baya isler cikiyor ama abine uyarmi bilmiyorum bir de bunlar expat isi yani diyarbakir da da cikabilir dag basinda da cikabilir. Gecici isler olabilir vs vs

herkesin hayali zaten TR ye donup guzel iste calismak ama gercekler tam tersi maalesef....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misterno5 -- 16 Ekim 2015; 0:51:41 >

• misterno5 M kullanıcısına yanıt
    çok güzel yazmışsın. çok haklısın.aslında abim ve ben de senin söylediklerini, bu işlerin böyle olduğunu biliyoruz. ama forum dan belki farklı fikirler çıkar demiştim ama umduğum gibi olmadı. hayırlısı diyelim.
  • 5 yıldızlı otellerin resepsiyon, concierge, tur satışı yada daha farklı departmanlarında çalışabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abinin farklı meziyeti yeteneği olmalı ki iş söyleyelim.zaten ingilizceyi bilmeyen kalmadı.öyle bi soruyosunki maaşı iyi olsun falan filan.o işi bilen bana söylesin bende ingilizce biliyorum :-D ortalık işsiz dolu yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yabancı kaynaklı bir firmadan teklif alınmadığı sürece türkiyeye yerleşilmez.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.