Şimdi Ara

Amerikan lise hayatı nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağustos ayında 1 yıllığına babamın işi dolayısıyla North Dakota 'Kıuzey Dakota' eyaletine gideceğiz. Bir bilginiz varsa orası nasıl bir yer Kanada ile sınır bölgesi fakat nasıl bir yaşam biçimleri var bilmiyorum.
    Şu an 10.sınıfım ve ünümüzdeki sene orada nasıl bir okula gideceğim?
    Şu an ülkemizde olan mülteciler gibi beni dışlarlar mı?
    Oradan döndükten sonra Türkiye'de tekrar bir sene geriden gelip 11.sınıfı mı okuyacağım yoksa yaşıtlarım gibi 12.sınıf mı okuyacağım kısacası burada bir eksiğim kalır mı?
    Şu an sayısalım fakat oradan geldikten sonra dil okumayı düşünüyorum. 1 sene orada öğrendiğim dil Türkiye de öğretilen dilin ilierisinde kalır diye düşünüyorum.
    Yardımcı olurmusunuz?

• Amerika'da zorbalık çok fazla diye biliyorum başka ülkeden geldiğin için çok dayak yersin ciddiyim.
  • https://www.youtube.com/watch?v=Tkj-eE99Dac aynen böyle oluyo. Olimpik yüzme havuzu, tenis/golf kortu basketbol/futbol sahası geniş kafeteryası yemekhanesi, kütüphanesi... saymakla bitmez Türkiyedeki üniversitelere 1000 basar yani

Ama malesef senin gittiğin eyalette böyle değil, kaliforniyada durum bu

senin gidiceğin eyalet kasvetli ve soğuk okulun da şöyle bişey olucak
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/Argusville_High_School_-_Argusville%2C_North_Dakota_10-13-2007.jpg/1200px-Argusville_High_School_-_Argusville%2C_North_Dakota_10-13-2007.jpg

küçük ve diğer büyük eyaletlere göre izole olduğu içinde özellikle kara kuru bir tipsen hoş karşılanmicaksın hocam

• Amerikan Pastası filmindeki gibi olacak.
  • xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt
    liseye gidiyormuş, üniversite değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutropius Irmengard

liseye gidiyormuş, üniversite değil
    tamam benim dediğim amerikan liseleri türk liseleriyle karşılaştırılamaz bile, belki burdaki üniversitelerle karşılatırırım onda da 1000 basar diyorum
    (bina ve sağladığı imkanlar olarak)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.